Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, новите коли са по-зле направени във всяко едно отношение, не само като комфорт. Реално, това е нещо, което да те вози 5 години, не е автомобил, направен с грижа за клиента. И това се отнася за всички класове, не само на Бравото.

    П.С. Колега Tempras, не искаш, ама няма.
    Последна редакция от slonikon; 09.01.2019, 20:45.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #17
      Браво 2 не само ме задоволява, ами е по-стабилно на пътя. Както казах всеки си има вкус, за мен когато се кача на стар Фиат било то Брава или Браво след като дълго време съм карал моя, все едно се качвам на ВАЗ, така го чувствам. Самия комфорт в купето е несравнимо, а мекотата на возене не винаги е определящ фактор, освен ако не си старче. Аз обичам стегната и директна возия, каквато ми предлага Браво 2. Имах избор да остана да карам Айрис, но Браво-то е несравнимо по-симпатичен автомобил, а возията и вървежа бяха идентични.
      Последна редакция от mell0; 09.01.2019, 21:52.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #18
        Аз не искам да споря с никой. имах браво 1.6 16 , сега имам 1.4 турбо 150 и със убеденост заявявам 150ката е по адекватна като поведение на пътя спрямо 1.6 16. това е моето мнение . кое окачване е по иновативно и добре направено не знам, но знам кое е по здраво и то е на браво 2. мнението ми е на база опит 9 години с двете коли. Поздрави на всички

        Коментар


          #19
          От към скорост може, но не и като поведение на пътя и управление
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            Какво значение как е направено, когато върши работа и е елементарно. Тази кола е правена да е здрава, евтина и елементарна, а не да вози като Кадилак.
            Има, има. Задния мост е значително по-нестабилен на пътя, което може да се прояви при екстремна ситуация, а и при ежедневно такова де. Разликата в управлението може да се окаже достатъчна в единия случай да се метнеш някъде, а в другия случай да не ти мръдне колата. А на сняг/лед ефекта се усилва.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #21
              Казаха хората каращи старо Браво. Всеки си хвали неговото, айде да не спорим за глупости и за стабилност на пътя, особено ако не сте карали такава кола с години, а аз съм и 2-та типа, вярно не съм като някой от вас състезател, рали шофЕр, но пък за нормално каране имам достатъчен опит да определя кое е по-доборо, което ми стига, ако искам спортен автомобил ще си купя такъв.
              Последна редакция от mell0; 10.01.2019, 13:36.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #22
                Еми не са го казали само хората, каращи старо Браво. Аз си налягах парцалите по темата за стабилността, щото съм карал стара Брава, а не старо Браво. Все пак смятам, че си е по-коректно да се сравняват Брава и Браво 2, отколкото ново и старо Браво.
                И, след 8 години с Бравата и 2,5 с Бравото, еднозначно мога да заявя, че:
                - Браво 2 си влачи задницата при по-остри завои, там, където Бравата си завиваше спокойно. Това е първото нещо, което ми направи впечатление, щото един такъв завой ми е ежедневие.
                - Цялостното ми усещане е, че колата е по-нестабилна, но го отдавам на по-високата позиция на водача, в сравнение с Брава. През последната година се престраших да влизам със същите скорости в същите завои, като навремето и няма никакъв проблем.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #23
                  Казаха хората каращи старо Браво. Всеки си хвали неговото, айде да не спорим за глупости и за стабилност на пътя, особено ако не сте карали такава кола с години, а аз съм и 2-та типа, вярно не съм като някой от вас състезател, рали шофЕр, но пък за нормално каране имам достатъчен опит да определя кое е по-доборо, което ми стига, ако искам спортен автомобил ще си купя такъв.
                  Аз не карам вече старото Браво, разделихме се с него след над 160 000км заедно, а сега карам малко Стило. Та, което и да похваля, все можеш да кажеш, че е моето. То това е като умората от голяма/малка кола. Направи Сф-Варна и обратно за един ден с Пунто, после с Капа. И двете ще те превозят, но едната ще слезеш много по-слабо уморен. Същото важи и за поведението на колата, не е нужно да влизаш настрани с вратите, че да ти трябва независимо окачване.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #24
                    Кола като Браво 2 няма нужда от друго, а евтино окачване тип торсион. Не знам дали се интересувате от тези неща, но заради този тип окачване отзад има толкова място и колата е толкова широка. Предпочитам да има къде да си сложа нещата и да ми е елементарна за ремонт, отколото да е 2 пъти по-усложнена, малко по-меко возене, ако купето беше по-тежко, но то не е и вози същата дървения и малко по-стабилна, която стабилност ще усетиш евентуално при ексремни ситуации. Торсион се слага и на доста малки спортни автомобили доказали се на пистата като Fiesta ST, но на нас явно ни трябва окачване на Mercedes на 100 коня кола, то затова се трепеме по улиците, защото всеки рали шофЕр има най-доброто окачване, което свършва в канафка.

                    Съгласен съм, че окачването има значение, но не и при тези малки и евтини автомобили. Едно време са слагали такива неща на този тип автомобили без да са мислили, дали има смисъл или не, за разлика от сега.
                    Последна редакция от mell0; 10.01.2019, 16:05.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #25
                      Разликата в мекотата на возията е впечатляваща, а не едва осезаема. За стабилността е същото, не съм всекш ден в екстремни ситуации, но всеки ден я усещам. За широчината, хайде холан, точно по-широките коли са с полунезависимо окачване отзад.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #26
                        Естествено, че се усеща твърдият мост и в неексремни ситуации, но това е само за шофьори с усет, и претенции към окачване.
                        Не и се завива на тази кола, и това е. Усещането при по-остри завои е малко като блокирали задни амортисьори. Все едно отзад няма работещо окачване.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #27
                          Тая тема може да се прекръсти " Защо не трябва да се купува Браво 2". Заради пусто окачване го изкарахте най лошата кола на планетата или поне най лошия фиат. Колата не е само окачване в крайна сметка. А пуснете си двузоновия климатроник в Браво 1, и автопилота и иеспито и спирачката за потегляне в наклон и може и да ми се обадите по телефона от мултимедията. Във автомобилостроенето новия модел винаги превъзхода и надгражда стария, явно само при фиат е обратното. И все пак 2>1

                          Коментар


                            #28
                            Аз обявих Браво1 за по-кола от Стило, защото такава замяна се търси в темата. За него съм категоричен.
                            Относно това дали Браво2 е по-кола от Браво1, малко съм на кантар, ти изтъкна неуспоримите предимства на 2.
                            Защото както карах Стило Комби по едно време ми се привиждаше Marea Комби HLX изпълнението...
                            Мисля, че ако си купя Браво 2 и го подкарам, все по някое време ще ми писне от високата стойка на водача, и ще ми се запривижда едно Браво 1 GT с кожа, с готиния GT волан, пък нека няма темпомат....
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #29
                              Всъщност водения спор тук беше глупав ,но все пак информативен. Коя кола е по добра е изцяло субективно, понеже всеки човек е уникален и естествено има уникални потребности. Аз приключвам с писането в тая тема, че я оспамих яко, а не съм такъв човек . Поздрави на всички и нека всеки сам предцени за себе си кое му е нужно и кое не!

                              Коментар


                                #30
                                Мелло, имам Брава и 147. Карам ги и двете и изобщо в Бравата не се чувствам, като във ВАЗ. Двете имат разлика в поведението в полза на 147цата. За 140к на Бравата един път е рециклирано окачване и един път е сменяно. Ще ги сравня и с Голф 7, понеже често карам и едно такова. Тази хубава немска кола страда от зверско недозавиване, което с Бравата не ми се е случвало. Мисля, че пак се опитват да докажеш, че твоето е най най.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X