Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

    Здравейте и за много години,реших да си сменя Бравото със Стило,обаче се чудя кой двигател да е.1,2 16V или 1,4 16v. Какво е вашето мнение?
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Колкото повече - толкова повече
    И двата двигателя идват слабички за стилото.
    Казвам го от опит, защото карам стило 1.9 жтд. Доволен съм от двигателя, прилично си дърпа, не се плаши от баирите и не ми дава голям разход. Говорил съм с хора притежаващи бензинови двигатели. Е, налагало им се е да изключват климатика при изпреварване лятно време...
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Благодаря за съвета колега ,но дизела го изключвам,лични съображения.
      STILO 1.4 16v.

      Коментар


        #4
        Аз две години вече карам 1.8 16V и съм много доволен. Дърпа повече от добре, ако решиш да го газифицираш ще се родиш... на мен ми харчи 8,5 газ смесен цикъл.
        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

        Коментар


          #5
          Ако не ти се плаща данък трябва по малък до
          1.4 i 16V (95 Hp)
          Виж и Гранде Пунто зависи дали ти се дават пари
          Последна редакция от kluchar; 06.01.2019, 18:00.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Ключаря е прав и ако го сравниш с 1.6/103 к.с. разликата са някакви 8 к.с, колкото едно Балканче, но разликата в данъка е голяма. В сравнение с Пунтото разликата пък е в цената, така че Стило 1.4 за мен е добър компромис цена, данък и мощност. И аз от лятото се заглеждам по тях, но все отлагам смяната на моята Брава с аргумента, че в момента ме задоволява, в ред е /да не й е уруки/ и карам малко по 3-4 хил. км на година.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              сига 1000 лева разлика е но поне колата ще е след 2007
              а не като стило
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Не си сменяй Бравото за Стило.
                Ще останеш брутално разочарован. Смених Мареа за Стило, защото не послушах точно такъв съвет, после съжалявах жестоко.
                Бравото бие с много по-качествена сглобка, много по-добра возия, много по-солиден интериор, мноооооого по-добро пътно поведение.
                Купи си Браво 2001г. вместо Стило 2003г. Стило е отвратителна кола с отвратително нисък преден мост, който стърже къде ли не.
                Фиат след 2001г. не са това което бяха. Преди се раздаваха, и за парите и класът си, потребителят получаваше повече от необходимото.
                След 2001г., същият получава окачване от Голф 2 с твърд заден мост. И в Стило, и в Браво 2, и в Ланча Делта дори. Заеби!!!!!!!!!!
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Tempras написа: Преглед на мнението
                  Не си сменяй Бравото за Стило.
                  Ще останеш брутално разочарован. Смених Мареа за Стило, защото не послушах точно такъв съвет, после съжалявах жестоко.
                  Бравото бие с много по-качествена сглобка, много по-добра возия, много по-солиден интериор, мноооооого по-добро пътно поведение.
                  Купи си Браво 2001г. вместо Стило 2003г. Стило е отвратителна кола с отвратително нисък преден мост, който стърже къде ли не.
                  Фиат след 2001г. не са това което бяха. Преди се раздаваха, и за парите и класът си, потребителят получаваше повече от необходимото.
                  След 2001г., същият получава окачване от Голф 2 с твърд заден мост. И в Стило, и в Браво 2, и в Ланча Делта дори. Заеби!!!!!!!!!!
                  Еееее чак пък толкова да са зле след 2001 ва. Аз Стило не съм имал и не мога да кажа нищо за него, но мога да кажа нещо за Браво 1 и 2 и сравнението м/у тях ми се струва неуместно защото Браво 2 :е по ново, изглежда модерно и в същото време е запазена част от линията на единичката, по голямо е , несъмнено е по практично заради 5те врати, по добре обезшумено е, по комфортно е, интериора е сглобен добре като при 1, но материалите са по добре изглеждащи и по качествени, повечето 2 са наблъскани с екстри което е и + и -, окачването е несравнимо по здраво и возията е по добра дори и с по големи колела. Сигурно пропускам нещо , но в моите очи от личен опит 2>1 почти във всяко отношение. И съвет към колегата с дилемата за Стилото е да вдигне малко бюджета и да се оглежда за Браво 1.4 16 , щом не държи да върви.

                  Коментар


                    #10
                    Ходовата част на Браво 2 и отпред, и отзад, е като на Голф 2-4. Отпред гадния носач с кръглия заден тампон. Твърд заден мост. Гадна евтина греда. На Браво 1 задният мост е с два отделни носача и се държи съвсем съвсем другияче на пътя.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      Еми прав е колегата Tempras. В сравнение с Брава, Браво 2 е по-добре обезшумено, по-голямо е и има по-малък радиус на завиване. Всичко друго му е в минус. Ако не се налага смяна на Бравото, по-добре да не се сменя. Ако се налага смяна, Браво 2 отново е сред най-добрите в класа си за своите години. Просто времената са други.
                      Относно двигателите, лично според мен 8 коня не са разлика, ама 200 кубика са.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък не съм съгласен с вас. Първо окачването не е като на Голф 4, понеже на Голф-а самият тампон е глупаво измислен, голям с големи кухини и се цепи доста лесно, докато при Браво-то е плътен и доста здрав и надежден. Стилото има почти същия носач. Това го казвам от личен опит.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #13
                          Колега, да не издребняваме. Конструкцията на окачването е същата. Какви кухини има тампона, са някакви детайли.
                          Сваляме на земята задният мост на Браво 2 и Голф 3,4 и какво виждаме - почти 1:1 твърда, гадна греда, държаща се с два тампона към купето.
                          Сваляме предният мост с макферсоните и шенкелите, и пак без да заглеждаме кухината на еди кой си тампон, виждаме абсолютно същото окачване.
                          Фиатското окачване на Типо/Темпра/Браво1 е уникално и несравнимо. Колкото и немски коли да гледаме, такова няма.
                          Заден мост на два отделни носача, в един от най-бюджетните класове коли, и това 1988г. в Типо. Предните носачи също са почти без аналог.
                          Окачването на Голф и Браво 2 има само едно предимство. Всеки един болт е направен да се стреля с гайковерта и е бързо за ремонт.
                          Не искам да наливам масло в огъня, но не мога да пропусна тропащата механична рейка на Стило,Браво,Делта.
                          Няма такава друга рейка да тропа от минимален луфт в втулките, толкова грозно.
                          Караш по хубав път, просто чукваш леко спирачка, и от това че предните колела леко се изместват назад, веднага изтропва.
                          Карал съм толкова много различни, различен клас коли, с луфт в рейката, който или не се усеща, или се усеща само при преминаване през гаден жп прелез, например.
                          На 29 годишната ми Темпра на 434 000 км изобщо не усещам чукане от рейката, никога не е правено нищо по нея.
                          Съсипаха жестоко колите от както вкараха Стило платформата, на базата на която построиха въпросните Браво 2 и Делта, и това си е.
                          За съжаление, Голф 5 е на мултилинк задница, и го признавам, колкото и да не ми се иска, за по-кола. Въпреки отвратителните TFSI и 2.0 TDI 140 мотори.
                          Никога не бих признал един Голф 3/4за по-кола от едно браво 1.9 jtd от същата година.
                          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                          Коментар


                            #14
                            Какво значение как е направено, когато върши работа и е елементарно. Тази кола е правена да е здрава, евтина и елементарна, а не да вози като Кадилак.

                            Това с рейката не съм го забелязал за 3 години.

                            Това, че на предния носач е с 2 тампона и задния тампон е кръгъл, не значи че са еднакви с тези на Фиат. Toyota Auris имат същия тип долни носачи и още куп други марки, набедени със супер здраво окачване и мога да подвърдя, че наистина е здраво и реално карам колата по всякакви боклучливи пътища. Пак казвам, че тук не се търси комфорт, а надеждност и евтиния.

                            Носачите на старото Браво, Брава, Мареа и естествено Алфа 145/146 ще се разбият по-бързо, защото напреки разположените тампони се разбиват по-бързо, както в случая по-късно на Алфа 156 са на същия принцип и там се вижда. Също и на Голф 5-цата напреки разположения долен тампон се смазва, а на 4-ката ако сложиш по-плътен заден тампон става вечна. Возията на 145, която съм притежавал е същата, ако не и по-дървена с тази на Стило и Браво 2.

                            Всеки си има мнение, но аз не мисля, че новите коли са по-зле направени, напротив, те са измислени да са максимално добри за парите си без излишни неща, които да оскъпяват, а ефекта да е минимален, както в случая Браво/Брава.
                            Последна редакция от mell0; 09.01.2019, 17:15.
                            Fiat Bravo II 1.4 16v
                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                            Коментар


                              #15
                              След като си имал 145 и особено 156, видял си как се държат на пътя, и пътното поведение на Браво 2 те задоволява, то ти нямаш абсолютно никакви изисквания за това как се държи колата на пътя.
                              Не искам да карам кола на гредичка, след като вече съм карал една камара коли с адекватно окачване.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X