Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    След като започнах темата да се похваля взех stilo 1,4 16v 6ск. 2006г.Има неща за правене но се надявам да помагате да го оправя за да го вкарам в пътя.Благодаря за коментарите.
    Последна редакция от ivan77; 19.01.2019, 07:49.
    STILO 1.4 16v.

    Коментар


      #62
      Браво. Много хубаво си се насочил към Стило. Много добро окачване и двигател. Само 1.6 двигателят е по-добре, но там лошото е, че става по -голям данък, а може и да има проблеми с компютъра.

      Коментар


        #63
        Честито и много безаварийни километри!
        Не виждам смисъла от 6 скорости - няма да ти даде по-малък разход, само ще се налага да натискаш съединителя повече - лично мнение.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #64
          Аааа как да няма значение, колко скорости. Ако я кара на магистрала , ще убие разхода.

          Коментар


            #65
            Карам с пет, карал съм и с шест скорости. Не видях разлика и то на дълъг път. Явно не знам как да използвам шестте скорости правилно.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #66
              Честито и безаварийно!
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #67
                Честито, само така, напред и нагоре!
                Последна редакция от Flow; 19.01.2019, 19:33.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #68
                  Браво! Толкова плюене по Стилото, а човека вече се беше влюбил и избра. Зетя има Стило комби 1.6 и е доволен, е като го взехме имаше неща за доизкусуряване, но иначе вози като лодка, не е това което пишат по-горе някои.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #69
                    Не бе Стилото е дърво, изобщо не става, взимайте си ВАГини и Фхенско, те са с най-скъпото независимо окачване, понякога забравяш че има допир с асфалта.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #70
                      Браво Иване и много безавариини км.Кефи се на колата и си живей живота.Колкото до ''Колегите от сорта не купувай стило че са едиквоси'' си ги сложи на оная работа.Важно е теб какво те кефи, а не разни разбирачи които се чудят какво да измъдрят и какви тъпни да напишат.Не ми се влиза в разни идиотски полемики и затова само от мен мисли позитивно и се кефи на макс
                      198mjet Bravo

                      Коментар


                        #71
                        Здравейте,

                        Нов съм във форума и реших да се възползвам от вече създадената тема, т.к. имам подобно чудене. Обмислям варианта за Стило 1.8 16V 2004-5г, но след седем страници тема никой не е повдигал въпроса за по-големите двигатели. Т.е. така и така 1.6 е в по-големия данък, защо не 1.8 или направо 2.4? В момента карам Мицубиши Галант 2.0 136коня, но искам да премина на нещо по-компактно и адекватно за града, защото се оказа че колкото и да не ми се иска предимно в София шофирам. А и не на по-следно място ми се иска нещо по-евтино за поддръжка, по-ново (макар и не с много).

                        Та на въпроса 1.8 или 2.4 по-зле ли са като изпълнение от 1,4 или 1,6? По-претенциозни ли са или пък по-чупливи? С Мицубишито до този момент не съм имал проблеми с двигателя - само обслужвам и продължавам. Тук дали ще е аналогично или примерно харчат масло или подобни истории?

                        До този момент основен проблем ми е било окачването - носачите ми се явяваха нещо като консуматив (смяна на някой от шестте на всеки 6месеца до година)... При Стилото да очаквам ли подобно поведение?

                        Предварително благодаря за отговорите!

                        Коментар


                          #72
                          Няма място за сравнение като поведение на пътя. Галанта е по дълъг и по широк, но стилото е доста по леко, но пък стабилно. 2,4 определено НЕ, 1, 8 пък имат драма със скоростите. Просто няма кутии за тях. Но се правят за 200-300 лв. 1,8 е страхотен двигател, но като всяко Стило има нужда от контактен спрей.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #73
                            Ясно. Благодаря за отговора. Да, не могат да се сравняват, аз и не искам - Галанта ще си остане в миналото, сега е ред на нова ера :D А как мога да ги позная тези проблеми в скоростната кутия при тестово каране? Има виене? Скоростите не влизат?

                            Коментар


                              #74
                              Tempras написа: Преглед на мнението
                              Не си сменяй Бравото за Стило.
                              Ще останеш брутално разочарован. Смених Мареа за Стило, защото не послушах точно такъв съвет, после съжалявах жестоко.
                              Бравото бие с много по-качествена сглобка, много по-добра возия, много по-солиден интериор, мноооооого по-добро пътно поведение.
                              Купи си Браво 2001г. вместо Стило 2003г. Стило е отвратителна кола с отвратително нисък преден мост, който стърже къде ли не.
                              Фиат след 2001г. не са това което бяха. Преди се раздаваха, и за парите и класът си, потребителят получаваше повече от необходимото.
                              След 2001г., същият получава окачване от Голф 2 с твърд заден мост. И в Стило, и в Браво 2, и в Ланча Делта дори. Заеби!!!!!!!!!!
                              Значи Стилото требва де е егати лагерницата откъм возия.Имаме 1 145,2 146 и за мене си возят доста дървено.Отделно преди години гледах и пробвах да купя Брава,Браво-същата работа дървета откъм возия.Да,за пътно поведение съм съгласен,стабилни са в завой,и нищо повече,особено интериора на Браво-брава,все едно е правен по трудово обучение,не че на 145-6 е нещо впечатляващо,но е в пъти повече от Браво-то.Темпрата в интериорно отношение е класи над Мареата-лично мнение.А за возията...айде само за тва да не си говориме в колите от Типо платформата.

                              Коментар


                                #75
                                От Типо платформата най готиния интериор,а и външен дизайн е Ланча Дедра-Делта.

                                Коментар

                                Working...
                                X