Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 77

Тема: Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.01.2008

Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Здравейте и за много години,реших да си сменя Бравото със Стило,обаче се чудя кой двигател да е.1,2 16V или 1,4 16v. Какво е вашето мнение?
    STILO 1.4 16v.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Колкото повече - толкова повече
    И двата двигателя идват слабички за стилото.
    Казвам го от опит, защото карам стило 1.9 жтд. Доволен съм от двигателя, прилично си дърпа, не се плаши от баирите и не ми дава голям разход. Говорил съм с хора притежаващи бензинови двигатели. Е, налагало им се е да изключват климатика при изпреварване лятно време...
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.01.2008
    Благодаря за съвета колега ,но дизела го изключвам,лични съображения.
    STILO 1.4 16v.

Фиат маниак
    Регистр. на
    18.03.2008
    Аз две години вече карам 1.8 16V и съм много доволен. Дърпа повече от добре, ако решиш да го газифицираш ще се родиш... на мен ми харчи 8,5 газ смесен цикъл.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

Ако не ти се плаща данък трябва по малък до
    1.4 i 16V (95 Hp)
    Виж и Гранде Пунто зависи дали ти се дават пари
    Последна промяна от kluchar : 06.01.2019 в 17:00

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Ключаря е прав и ако го сравниш с 1.6/103 к.с. разликата са някакви 8 к.с, колкото едно Балканче, но разликата в данъка е голяма. В сравнение с Пунтото разликата пък е в цената, така че Стило 1.4 за мен е добър компромис цена, данък и мощност. И аз от лятото се заглеждам по тях, но все отлагам смяната на моята Брава с аргумента, че в момента ме задоволява, в ред е /да не й е уруки/ и карам малко по 3-4 хил. км на година.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

сига 1000 лева разлика е но поне колата ще е след 2007
    а не като стило

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Не си сменяй Бравото за Стило.
    Ще останеш брутално разочарован. Смених Мареа за Стило, защото не послушах точно такъв съвет, после съжалявах жестоко.
    Бравото бие с много по-качествена сглобка, много по-добра возия, много по-солиден интериор, мноооооого по-добро пътно поведение.
    Купи си Браво 2001г. вместо Стило 2003г. Стило е отвратителна кола с отвратително нисък преден мост, който стърже къде ли не.
    Фиат след 2001г. не са това което бяха. Преди се раздаваха, и за парите и класът си, потребителят получаваше повече от необходимото.
    След 2001г., същият получава окачване от Голф 2 с твърд заден мост. И в Стило, и в Браво 2, и в Ланча Делта дори. Заеби!!!!!!!!!!
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Напреднал шофьор Аватарът на banski starec
    Регистр. на
    23.04.2010
    Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Не си сменяй Бравото за Стило.
    Ще останеш брутално разочарован. Смених Мареа за Стило, защото не послушах точно такъв съвет, после съжалявах жестоко.
    Бравото бие с много по-качествена сглобка, много по-добра возия, много по-солиден интериор, мноооооого по-добро пътно поведение.
    Купи си Браво 2001г. вместо Стило 2003г. Стило е отвратителна кола с отвратително нисък преден мост, който стърже къде ли не.
    Фиат след 2001г. не са това което бяха. Преди се раздаваха, и за парите и класът си, потребителят получаваше повече от необходимото.
    След 2001г., същият получава окачване от Голф 2 с твърд заден мост. И в Стило, и в Браво 2, и в Ланча Делта дори. Заеби!!!!!!!!!!
    Еееее чак пък толкова да са зле след 2001 ва. Аз Стило не съм имал и не мога да кажа нищо за него, но мога да кажа нещо за Браво 1 и 2 и сравнението м/у тях ми се струва неуместно защото Браво 2 :е по ново, изглежда модерно и в същото време е запазена част от линията на единичката, по голямо е , несъмнено е по практично заради 5те врати, по добре обезшумено е, по комфортно е, интериора е сглобен добре като при 1, но материалите са по добре изглеждащи и по качествени, повечето 2 са наблъскани с екстри което е и + и -, окачването е несравнимо по здраво и возията е по добра дори и с по големи колела. Сигурно пропускам нещо , но в моите очи от личен опит 2>1 почти във всяко отношение. И съвет към колегата с дилемата за Стилото е да вдигне малко бюджета и да се оглежда за Браво 1.4 16 , щом не държи да върви.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Ходовата част на Браво 2 и отпред, и отзад, е като на Голф 2-4. Отпред гадния носач с кръглия заден тампон. Твърд заден мост. Гадна евтина греда. На Браво 1 задният мост е с два отделни носача и се държи съвсем съвсем другияче на пътя.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •