Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати 71 до 73 от 73

Тема: Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Здравейте,

Нов съм във форума и реших да се възползвам от вече създадената тема, т.к. имам подобно чудене. Обмислям варианта за Стило 1.8 16V 2004-5г, но след седем страници тема никой не е повдигал въпроса за по-големите двигатели. Т.е. така и така 1.6 е в по-големия данък, защо не 1.8 или направо 2.4? В момента карам Мицубиши Галант 2.0 136коня, но искам да премина на нещо по-компактно и адекватно за града, защото се оказа че колкото и да не ми се иска предимно в София шофирам. А и не на по-следно място ми се иска нещо по-евтино за поддръжка, по-ново (макар и не с много).

Та на въпроса 1.8 или 2.4 по-зле ли са като изпълнение от 1,4 или 1,6? По-претенциозни ли са или пък по-чупливи? С Мицубишито до този момент не съм имал проблеми с двигателя - само обслужвам и продължавам. Тук дали ще е аналогично или примерно харчат масло или подобни истории?

До този момент основен проблем ми е било окачването - носачите ми се явяваха нещо като консуматив (смяна на някой от шестте на всеки 6месеца до година)... При Стилото да очаквам ли подобно поведение?

Предварително благодаря за отговорите!

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Няма място за сравнение като поведение на пътя. Галанта е по дълъг и по широк, но стилото е доста по леко, но пък стабилно. 2,4 определено НЕ, 1, 8 пък имат драма със скоростите. Просто няма кутии за тях. Но се правят за 200-300 лв. 1,8 е страхотен двигател, но като всяко Стило има нужда от контактен спрей.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Ясно. Благодаря за отговора. Да, не могат да се сравняват, аз и не искам - Галанта ще си остане в миналото, сега е ред на нова ера :D А как мога да ги позная тези проблеми в скоростната кутия при тестово каране? Има виене? Скоростите не влизат?

Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Тема: Съвет за избор на двигател на Фиат Стило

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •