Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Stefanaki написа: Преглед на мнението
    chaveto, наистина си абсолютен трол.
    1. Започваш със сравнение на разхода на гориво между Prius II (2005) и 1.5dci (201.
    Виждаш, че нещо не ти се получава и "обръщаш фурнаджийската лопата".

    2. Пробваш сравнение с максимална скорост, след като с разхода не се получи.
    И там греда.

    3. Добавяш в сравненията разхода на твоя Superb 2.0TDI DSG 4x4 в Искърското дефиле.
    Неясна цел.

    4. След като сравненията на разхода и на 2.0TDI DSG 4x4(2015) с Prius II (2005) се оказват неудачни, то преминаваш на ниво сравнение на автомобили и кой какво купувал.

    Ами хора - различни, вкус - всякакъв. Изключително си нетолерантен към избора на другите и винаги се опитваш да докажеш (може би на себе си), че твоя избор да купиш дизел автомат 4x4 е най-правилния. Разбери, че някои не се нуждаят от подобен автомобил.

    Едно е сигурно - продажбите на дизел намаляват, а тези на хибридни автомобили се увеличават.
    1 започнах сравнението с 2.0 не с 1.5dCi. Темата за разход между 1.5 и Приус не я създадох аз, просто 2.0 беше в сервиз за смяна на челно стъкло по каско и затова бях с 1.5dCi и просто споделих, че в това време не виждам повече от 6 за разлика от други които виждат 7л
    2 сравнението с максималната скорост съм го дал отново много отдавна и към тази максимална скорост която има Приуса дърпам и ремърке. А на Приус ако сложиш и ремърке разхода не се знае къде ще отиде.
    3 целта за разхода е ясна. Показвам числа от Искърското дефиле, място където съм написал, че не е като да я кротнеш на последната предавка и да правиш нисък разход. Защото в другата тема има снимки от разхода до село, а по плевенско е само полета- не е дефиле
    4 Това сравнение го преминахме много отдавна отново в другата тема. Точно затова намесихме и макс скорост и т.н
    И точно така, хора всякакви. Но не съм аз този който каза, че както и да караш това не харчи повече от 7.............. Уважавам избора на всеки, но не мога да си трая когато се опитват да ме убедят, че това е върха на айсберга. И ако беше върхът по обявите нямаше да има такива автомобили и накъдето и да се обърнеш щеше да виждаш Приус.
    И понеже намеси хибридите, не съм аз този който каза, че от другите нищо не става, само Тойота.
    А за последния ред ще ти кажа само едно- пари
    Последна редакция от chaveto; 29.12.2018, 09:40.

    Коментар


      #32
      Аз не мога да разбера едно. Не си карал хибрид, не искаш да караш такъв, но коментираш в темата (предишната) за някакъв разход на други автомобили. Ако ще сравняваш нещо, сравнявай с Шкода или Дачия хибдри, а извинявай, то те нямат такъв все още. Чакат майките им компании да направят и да им дадат, защото ближат трохите от по-големите. Къде ще сравняваш като технология умрели TDI с технология копирана от Италиянците, с двигател, които е направил революция при автомобилите. Това е удоволствието да караш автомобил с такъв технологичен напредък, който и до сега някой автомобилни производители не могат да достигнат. Неуместно сравнение , първо като технология на задвижване, второ като тип двигател - бинзин/дизел. То и моят автомобил, харчи повече от мега мощния ти дизел, който дърпа ремаркета и каравани с 160 и това значи ли, че всички трябва да си купуваме дизели? Заслепен си от ниската продажна цена и вървежа на печките и сега не може да спреш да се радваш, това ти е проблема.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #33
        Не съм заслепен от нищо и не робувам на марки... Карам това което ми харесва и предлага повече. В случая един дизелов автомобил ми предлага много повече от въпросния хибрид.

        Коментар


          #34
          chaveto написа: Преглед на мнението
          Ако беше някакъв конкурент нямаше да има по обявите такива автомобили и всеки щеше да иска Приус.
          Излиза следващо поколение и това е единствената причина да си продадеш стария. Хаха.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            Излиза следващо поколение и това е единствената причина да си продадеш стария. Хаха.
            Вас като ви гледам нещо вървите назад с поколенията. А и тези по обявите също нещо са в застой. Явно ще излиза следващо поколение и всеки иска да удари кьоравото. Хаха
            ЕДИТ: в немското мобиле просто ей така проверих колко хибрида има за продаване само на Тойота и резултата беше над 6К+
            Като има доста на по 3-5Ккм и няколко месеца, явно и там са чули за следващото поколение. Хаха
            Последна редакция от chaveto; 30.12.2018, 08:37.

            Коментар


              #36
              На Приуса, ако му закачиш ремарке, ще можеш да го караш само по равното. Тя, учебната Жигула, навремето катереше баирите с по-голямо желание. Направо се оляха с тоя мултикултурализъм. Бутат го навсякъде и само объркват хората. Пък полза никаква. Случаенос?!
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #37
                Баси, ще взема да си купя ремарке, явно всички имат
                Колата си има предимства, има си и недостатъци, няма универсален автомобил.
                На мен ми харесва и ми върши работа, ако обаче ми потрябва за нещо, в което не го бива, просто ще си купя още един, тоя не бих го сменил.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #38
                  Така е, няма универсален автомобил. Има обаче такъв, който е много близо до това определение и това е дизеловия. И поради това същият влиза в остър конфликт с консуматорското общество. Ми, от моя гледна точка, добре че се намираме в периферията на това общество.

                  А, и в този смисъл разните Дачии са от същия клас простотии. Никой нормален човек, който има възможност спокойно да си купи Рено, не би си купил Дачия за ежедневно каране повече от веднъж.
                  Последна редакция от slonikon; 31.12.2018, 16:46.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #39
                    chaveto написа: Преглед на мнението
                    Вас като ви гледам нещо вървите назад с поколенията. А и тези по обявите също нещо са в застой. Явно ще излиза следващо поколение и всеки иска да удари кьоравото. Хаха
                    ЕДИТ: в немското мобиле просто ей така проверих колко хибрида има за продаване само на Тойота и резултата беше над 6К+
                    Като има доста на по 3-5Ккм и няколко месеца, явно и там са чули за следващото поколение. Хаха
                    Е, нормално е да изоставаме. Финанси, пари, какво да правиш. Добре, че са по-богатите, за да подхранват с изоставените стоки по-бедните, като нас.
                    slonikon написа: Преглед на мнението
                    Така е, няма универсален автомобил. Има обаче такъв, който е много близо до това определение и това е дизеловия. И поради това същият влиза в остър конфликт с консуматорското общество. Ми, от моя гледна точка, добре че се намираме в периферията на това общество.
                    Аз пък не мога да се сетя сега вече за едно предимство на дизеловия аналог.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #40
                      Вече и аз не.мога, Което е правилно. А наздраве!
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #41
                        Само да кажа за финал, че в тубата е пълно с клипове за разходи.... и там ги няма разходите където ги обявявате. Като го опъне с 150 на магистралата на темпомат и си харчи 7 като стой та гледай. И за какво ми е този автомобил който харчи 7 и се засилва по зле от 1.5dCi
                        А на този Приус ако му сложите ремарке с товар и ще имате чувство, че карате газова малолитражка с малка газова бутилка. Тръгвате на някъде, движите се едвам едвам и веднага след тръгването се оглеждате за място на което да заредите. Хаха

                        Коментар


                          #42
                          Ето го тоз същия, който си го гледал, само че в Хамбург:
                          https://youtu.be/72pR6CUjAX8
                          Разхода тук е 4 литра.
                          Относно магистралното каране, защо сравняваш аутобана с магистрала Хемус
                          Релефът е много различен, на нашата има големи спускания, които влияят много позитивно на разхода, а там работи нон стоп на макс обороти. На Хемус колко време можеш да поддържаш 150, че да засечеш и среден разход с тая скорост?
                          5.4 Прави моето в посока София и доста по-нисък в обратната към Плевен, като реалната средна скорост е не повече от 90, колкото и да го настъпваш със 150 на правите участъци.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #43
                            chaveto написа: Преглед на мнението
                            Като го опъне с 150 на магистралата на темпомат и си харчи 7 като стой та гледай. И за какво ми е този автомобил който харчи 7 и се засилва по зле от 1.5dCi
                            След кратка проверка, какъв разход са постигали собственици при магистрално каране с пълна газ:

                            Prius Forum Deutschland:
                            Пълна газ на магистралата (140-150km/h където е възможно), 118km/h постигната средна скорост за 300км и разход 7,5л/100км.
                            Dacia Lodgy Forum Deutschland:
                            Пълна газ на магистралата (150km/h където е възможно), 120km/h постигната средна скорост за 100км и разход 9л/100км.
                            Максимална скорост и ускорение вече беше проверено и 1.5dCi не е по-добър.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #44
                              Stefanaki написа: Преглед на мнението
                              След кратка проверка, какъв разход са постигали собственици при магистрално каране с пълна газ:

                              Prius Forum Deutschland:


                              Dacia Lodgy Forum Deutschland:


                              Максимална скорост и ускорение вече беше проверено и 1.5dCi не е по-добър.
                              Враца-Пазарджик - средна скорост по борд 109км, 210км пробег,от които всеки знае участъка Враца-Ботевград- разход 5.5л/100км.
                              Това е моят максимум който съм постигал с този двигател- 1.5 dCi 90кс
                              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                              Grande Punto 1.2 LPG

                              Коментар


                                #45
                                Що не си вземете по едно Браво не мога да разбера?!
                                Радомирци - Русе, средна скорост по борд 101 км/ч, разход по борд 5.0 л/100 км.
                                Все си мисля и, че динамиката на бравото е по-добра от на Дачията, за от на Приусите съм сигурен.
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X