Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз не виждам разход, който аз правя. И да се съдереш няма да може да го направиш.
    А и като гледам твоя разход подобен ще направя и с едно 540д, ама сега мен пак няма да ме е яд, защото търся и други неща.
    Ама погледнато от твоята призма, да караш такава кола и да дава разход като на Шкодата ти, сигурно се съдираш от яд. И както сам казваш, няма база за сравнение.
    Ама си караш Шкодата и приемаш тази несправедливост.
    Бъркаш и то много. Онзи ден отново правих Нови Искър - Истанбул със средна скорост близка до макс. на Приус 2. И разхода, комфорта и т.н нямат база за сравнение с една S калса 400d да кажем или едно A8.... Вярно, автомобили 2019г които харчат по малко и предлагат много повече.
    Обаче никога не съм си и помисля да пиша, че Шкодата е нещо уникално спрямо автомобил по висок клас. Това, че ти караш с цел икономия и даваш някакви ниски числа не значи нищо. Още повече, че разхода от снимките по нагоре не е правен с цел икономия.

    Коментар


      Дай да видя снимка от средна скорост близо до макс-а на Приус за разстояние от почти 500 км. Ако не дадеш такава, само плява пускаш, без покритие. Макар, че може без абсолютно никакъв проблем с днешната магистрала София->Бургас да дадеш спокойно 150км/ч и то без да се напрягаш. Каквато снимка мога и аз да ти дам с Приуса.
      А и правя икономия и значи нещо. Ти и да си съдереш седалката не може да направиш разход такъв, какъвто аз правя. Цифрите сами говорят.
      Както ти даваш пример как с твоята Шкода се доближаваш до разход на Приус, но при по-голям комфорт, летящ по пътя, така и някаква по-нова и почти двойно по-мощна от твоята кола прави пак същия като твоя разход. А разликата между Шкодата и големите машини, е много по-голяма от колкото между моя Приус и твоята Шкода. И както казах е, и?
      Последна редакция от BO; 17.10.2019, 10:20.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Дай да видя снимка от средна скорост близо до макс-а на Приус за разстояние от почти 500 км. Ако не дадеш такава, само плява пускаш, без покритие. Макар, че може без абсолютно никакъв проблем с днешната магистрала София->Бургас да дадеш спокойно 150км/ч и то без да се напрягаш. Каквато снимка мога и аз да ти дам с Приуса.
        А и правя икономия и значи нещо. Ти и да си съдереш седалката не може да направиш разход такъв, какъвто аз правя. Цифрите сами говорят.
        Както ти даваш пример как с твоята Шкода се доближаваш до разход на Приус, но при по-голям комфорт, летящ по пътя, така и някаква по-нова и почти двойно по-мощна от твоята кола прави пак същия като твоя разход. А разликата между Шкодата и големите машини, е много по-голяма от колкото между моя Приус и твоята Шкода. И както казах е, и?
        Можеш, обаче нали се сещаш какъв ще ти е разхода при средна скорост 150км/ч. Защото ако стъпиш на магистралата и занулиш показанията на борда е достатъчно да се движиш с 150 за да имаш такава. Когато тръгнеш от вкъщи и минеш 30км докато се качиш на магистралата.... се налага да се движиш с 200 за да направиш средна от 150км за посоченото разстояние. Скорост която не може да си я помислиш с Приус. Да не говорим, че докато стигне до 150 и тя магистралата свършила
        И какъв е разхода на Приус ако е сам на магистралата и поддържа 150км и какъв ще бъде ако трябва да се движи "агресивно" със същата скорост. Само не го давай София-Плевен че там голям смях пада, давай го в обратна посока

        Коментар


          Та какво стана с разходът на Дачията?
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            Преди 2 седмици местихме едни багажи с Dacia Dokker, за 560 км, средния разход беше 5.8-5.9, 200 км магистрала + 330 извънградско + 30 км в София. 50:50 лек товар макс 250 кг и празна.
            В товарния отсег се побраха 2 скрина 160х60х80, плочки, малко шкафчета и разни други глупости.
            Бих казал, че е прилична работна кола, не се чуват шумове, дрънчене от товарния отсег, двигателя е тих и върви нормално за конете си.
            Бих си купил такова с кеф за работна кола
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              chaveto написа: Преглед на мнението
              Можеш, обаче нали се сещаш какъв ще ти е разхода при средна скорост 150км/ч. Защото ако стъпиш на магистралата и занулиш показанията на борда е достатъчно да се движиш с 150 за да имаш такава. Когато тръгнеш от вкъщи и минеш 30км докато се качиш на магистралата.... се налага да се движиш с 200 за да направиш средна от 150км за посоченото разстояние. Скорост която не може да си я помислиш с Приус. Да не говорим, че докато стигне до 150 и тя магистралата свършила
              И какъв е разхода на Приус ако е сам на магистралата и поддържа 150км и какъв ще бъде ако трябва да се движи "агресивно" със същата скорост. Само не го давай София-Плевен че там голям смях пада, давай го в обратна посока
              Нещо каза ли?
              Не виждам средната ти скорост до Истанбул близка до макса на Приуса. Между другото и аз на този принцип от вкъщи, до магистралата, през Варна до Добрич и обратно по този път с Приуса имах средна скорост около 170км/ч. Ама забравих да го снимам, ако случайно ми искаш снимка. А, да и със среден разход около 3.5/100. А и не съм го настъпвал до края.
              А и за да ти е супер готино, може да дадеш още един мега пример. Примерно една Шкода Фабиа с 1.0 двигател може да вдигне такава максимална скорост, която е мираж да кажем за една хибридна Тойота Камри. Значи това автоматично прави Фабиата много по-готина кола от Камрито. Просто логически ти проследявам разсъжденията.

              Махни майтапа, разбрах че се шегуваш още преди 50 поста. От последното изложение на автомобилите, за мен двете най-смислени коли, спрямо моите възгледи, бяха Шкода Супърб скаут и Пежо 508. Да не споменавам и за Хавал Н6, че ще настане смях, но като дизайн и общо усещане за кола изпреварва всички ниско и средно бюджетирани автомобили от неговия сегмент.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Та какво стана с разходът на Дачията?
                Разходът е 5.6л/100км на служебен автомобил който се кара от няколко човека и не излиза от София.
                Иначе понеже ми става много весело като се сетя за надморската височина.
                https://photos.app.goo.gl/5dzxQ2HiSBJSuff36
                Нови Искър - Самоков. Ремарке което с товара тежи 300кг+ трима човека по 100кг и пълен багажник с екипировка която си е още около 50кг.
                https://photos.app.goo.gl/HSMo12YYzeLFpSEw8
                На връщане, като седях и в задръстване на влизане в София.
                https://photos.app.goo.gl/UjCW9v7Mf5bzvNxY8
                Иначе снимка на средната скорост нямам, по няколко причини. Първо не съм се движил в ранните часове когато няма движение, имаше участъци с доста мъгла и минаването на границата отне доста време.
                А снимки и клипове колкото щеш, но не виждам смисъл да ги споделям.

                Коментар

                Working...
                X