Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Имам малък опит в ремонтирането на такива бангии и не го пожелавам на никой. И тоя прехвален двигател затова никой не го иска на нисаните и рендетата, защото е много "добър". Хората си взимат нова евтина кола и се самоубеждават, че е върхът на айсберга.
    В много форуми ги слушам за разни двигатели как били най големите боклуци.... ти досега поне веднъж имал ли си автомобил с такъв двигател?
    Защото аз имах и автомобил с 2.2dCi който пък е още по голям боклук според форумните гуру, но при мен издържа 100К и в момента издържа при още по голям зор и най големия боклук не се предава. Въпросната нова Дачия за две години и малко над 40К има разходи по нея само за ТО или по друг начин казано си купуваш нов автомобил и не мислиш въобще дали да му смениш накладки, дискове........ затова не знам за какви ремонти говорим или просто така да се намираме на приказка.
    Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Ако става дума за автомобила, който си пуснал по-рано, а именноDacia Logan II MCV (facelift 2017) с Максимална скорост 172 км/ч, то "въпросният автомобил от който тръгна спора" е с Максимална скорост 171 км/ч, докато актуалния модел, с който е правилно да се сравнява Logan-а е с Максимална скорост 180 км/ч.

    Та тоя съвременен Logan трябва да го пуснат да пада от много високо, за да вдигне скорост на модерен хибрид. Ама някои тук се намират на раздумка и си плямпат обичайните глупости.

    Весели празници!
    Не става въобще за точно този модел на Дачия и въобще за Дачия. А и тук намесваме стар хибрид не нов. До колкото знам там макс. скорост е 160.
    ЕДИТ: сега влязох да разглеждам технически характеристики и гледам за първия дават 160 а за втория 171 а до преди известно време съм сигурен, че и втория го даваха на 160 макс. но и това не променя нещата.
    Последна редакция от chaveto; 24.12.2018, 08:35.

    Коментар


      #17
      Разбира се, че променя нещата.
      Влизаш в тема за Приус 2, където Петков си пише за неговия Приус, с гръмки изказвания. После продължаваш в тази тема да пишеш пълни глупости, пускаш някакви линкове, които се оказват не на място и накрая не се променяли нещата.
      Опитвате се няколко човека само да сравнявате ябълки с круши. С каква цел го правите? Като искаш да сравняваш Приус 2 с някой дизелов автомобил от групата Нисан-Рено-Дачия, то намери автомобил от същите години и с автоматичната скоростна кутия и сравнявай. Но да сравняваш Дачия с ръчна кутия от 2018 с Приус 2 от 2005 е нелепо. Какво искаш да постигнеш с подобно сравнение?
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #18
        Тези 11км нищо не променят. Също и автоматика, защото в момента карам автоматик който не ми вдига разхода както старите автоматици. Какво искам да постигна с тези сравнения.
        Да, разхода е според крачето, но колкото и да я натискаш, разхода пак ще по-нисък спрямо други коли. Просто няма шанс да надвиши 7 литра с какъвто и да е тип каране.
        Най-честия ми среден разход е 5.1-5.2. Данъка е 16 лв., защото се облага само бензиновия мотор, който е 77 коня и общо взето е това.

        Като сравнение мога да дам пежото, което имах преди нея, понеже го купих за същите пари.
        407 SW, 1.9 дизел, автоматик, 140 коня. Минималния среден разход с бабешко каране беше 7.1, а градското беше 11-12.5 литра.
        Над 2 пъти по-висок разход, което при скромните ми 10000 км на година са над 1000 лв. повече за гориво.
        На градско каране беше много мудно, голямо чудене, докато тръгне от място, извънградско беше ок, обаче данъка беше 180 лв.
        Сега да се върнем на макс. скорост и натискането. Колкото и да я натискаш макс. скорост ти е по ниска от тази която вдигам всеки ден. Натам спирам със сравненията, няма смисъл.
        Гледай какво натискане става https://www.youtube.com/watch?v=0sj8jkH5wcE
        Последна редакция от chaveto; 25.12.2018, 10:08.

        Коментар


          #19
          Ако караш така, както на клипа отгоре, няма кола която да ти даде дори 5 разход и не може да ме убедиш, защото борда лъже. Плюс това ако караш по този начин, само потвърждаваш мнението на @smok, за хората с Дачия и Шкоди, постоянно бързащи, нахални и ръгащи се навсякъде и дълго няма да изкараш, докато Бог не спре да те пази и не те гледаме по новините. Весели празници и по-рационално шофиране ти пожелавам.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #20
            Mell0, чавето отново сравнява приуса с октавията, а не с DCI-то. Изкефих се искрено за това със шкодите и дачиите
            Има си той някаква лична кауза да плюе въпросната кола и каквото и да му кажеш го завърта в друга посока. Здраве да е.

            Чаве, ето сравнение за ускорение по темата, щом толкова ти е важно:

            Новичко ДЦИ автоматик от 2016:
            https://youtu.be/Cadsp5XEez8?t=69

            Приус 2 2007:
            https://www.youtube.com/watch?v=de74Tw0f7Xc

            За мен и двете ускоряват достатъчно бързо, разхода им приемам, че е еднакъв, обаче разликата при моделните години е 12. 12 години.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #21
              chaveto написа: Преглед на мнението
              макс. скорост ти е по ниска от тази която вдигам всеки ден. Натам спирам със сравненията, няма смисъл.
              И твоята макс. скорост е по-ниска от тая дето аз я вдигам всеки ден.
              Но това не променя нищо в спора Приус 2 vs 1.5dCi.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #22
                Mell0, чавето отново сравнява приуса с октавията, а не с DCI-то. Изкефих се искрено за това със шкодите и дачиите
                Има си той някаква лична кауза да плюе въпросната кола и каквото и да му кажеш го завърта в друга посока. Здраве да е.

                Чаве, ето сравнение за ускорение по темата, щом толкова ти е важно:

                Новичко ДЦИ автоматик от 2016:
                https://youtu.be/Cadsp5XEez8?t=69

                Приус 2 2007:
                https://www.youtube.com/watch?v=de74Tw0f7Xc

                За мен и двете ускоряват достатъчно бързо, разхода им приемам, че е еднакъв, обаче разликата при моделните години е 12. 12 години.
                Не е Октавия а Суперб има разлика. Сравнявам защото не съм аз човека който каза, че както и да го мачкаш няма как да харчи над 7 пък сега се оказа, че някой на същия автомобил прави разход над 7л/100 или и тук нещо си съчинявам. Също така не съм и аз този който каза, че както и да натискаш разхода ще е по нисък спрямо други автомобили, нали.
                На колегата mell0 ще кажа, че аз за разликата от другите където карат бързо не натискам отзад и не светя за щяло и нещяло. Затова има разлика между хората каращи Дачия и Шкода.

                Коментар


                  #23
                  Сори за грешката в модела, просто всички са ми еднакви и ги бъркам
                  Може би отново не си прочел при какви условия ги направи тези 7+? Няма да припомням, в другата тема ги пише.
                  Гледам, че Супърба ти бие на 6.6, явно и той прави към 9 градско, а на борда показва 4...
                  Нека спрем вече с тея глупости.
                  Весела Коледа!
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #24
                    Средния по борд ми е верен с този от статистиката, затова мисля, че е верен. Този разход който виждаш в момента е от агресивно каране, висока скорост...
                    Ако карам нормално разхода въобще няма да е такъв, но нито гоня нисък разход нито пък търся някаква икономия.
                    Имам разход от преди малко отново по борд. Нови Искър- Лакатник- Нови Искър. 43км отиване- 4.3л/100км и на обратно общо 86км и 4.6л/100км Това е по Искърското дефиле, който е минавал знае, че може да е извън града, но не е като да я закрепиш на макс. висока предавка и да я кротиш с 90км да речем. Това е при съвсем нормално каране, като не съм се влачил щом съм задминавал.
                    Ако държите имам и снимки от борда.
                    Весела Коледа!

                    Коментар


                      #25
                      2.0 TDI под 5 с нормално каране извънградско ( още повече Искърското дефиле) ми звучи нереално за автомобил от ВАГ групата. На тях им дават по 4.6 по каталог, а всички знаем при какви условия ги тестват, така че ти си постигнал повече от колкото са очаквали те. Борда те лъже и ти сам се лъжеш.
                      Fiat Bravo II 1.4 16v
                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                      Коментар


                        #26
                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Имам разход от преди малко отново по борд. Нови Искър- Лакатник- Нови Искър. 43км отиване- 4.3л/100км и на обратно общо 86км и 4.6л/100км Това е по Искърското дефиле, който е минавал знае, че може да е извън града, но не е като да я закрепиш на макс. висока предавка и да я кротиш с 90км да речем. Това е при съвсем нормално каране, като не съм се влачил щом съм задминавал.
                        Ако държите имам и снимки от борда.
                        Весела Коледа!
                        Ок, супер.
                        Значи правиш разход с мега съвременна икономична кутия и дизелов двигател, като бензинов хибрид от преди 16 години. Супер.
                        А ако вземеш алтернативното поколение Приус при това каране ще е в мнооого ниска 3-ка, където съвременният ти автомат ще му е химера, както и да го мъчиш.
                        Последна редакция от BO; 26.12.2018, 15:37.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #27
                          Тази кутия е от поне 10г. 2.0TDI и то там някъде. Този модел на Шкода и той е от 10г. Да не говорим, че е 4х4 и нали знаеш, че всичките железа отдолу не се въртят безплатно.
                          Колега mell0 нали знаеш, че ВАГ проби дупките в озоновия слой

                          Коментар


                            #28
                            Хаха. То и двигателя на Приус, и кутията са вече доста над 20 ама очевидно все още е пряк конкурент на коли продаващи се през 2018.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              Ако беше някакъв конкурент нямаше да има по обявите такива автомобили и всеки щеше да иска Приус.

                              Коментар


                                #30
                                chaveto, наистина си абсолютен трол.
                                1. Започваш със сравнение на разхода на гориво между Prius II (2005) и 1.5dci (201.
                                Виждаш, че нещо не ти се получава и "обръщаш фурнаджийската лопата".

                                2. Пробваш сравнение с максимална скорост, след като с разхода не се получи.
                                И там греда.

                                3. Добавяш в сравненията разхода на твоя Superb 2.0TDI DSG 4x4 в Искърското дефиле.
                                Неясна цел.

                                4. След като сравненията на разхода и на 2.0TDI DSG 4x4(2015) с Prius II (2005) се оказват неудачни, то преминаваш на ниво сравнение на автомобили и кой какво купувал.

                                Ами хора - различни, вкус - всякакъв. Изключително си нетолерантен към избора на другите и винаги се опитваш да докажеш (може би на себе си), че твоя избор да купиш дизел автомат 4x4 е най-правилния. Разбери, че някои не се нуждаят от подобен автомобил.

                                Едно е сигурно - продажбите на дизел намаляват, а тези на хибридни автомобили се увеличават.
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X