Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ако запали, ще го сравниш :D
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      chaveto написа: Преглед на мнението
      Не мисля, че след последната софтуерна намеса е пълен спреляк. След като върви повече от стоков Суперб 3 190к.с с ремап. Мисля, че приключихме този въпрос спрямо някой друг зверски и този спреляк
      Сега ми кажи Приус колко максимално може да изхарчи и накрая да приключим спора.
      Станев, самия пасат си е куц. Идеята на клипа е да се види DSG колко е мудна при превключването на скоростите. Също така не забравяй, че това си е ръчна кутия и можеш ти да си ги включваш, само нямаш съединител и на старт не става да тръгнеш баш как си трябва, но пък достатъчно бързо се наема. И ако искаш да правиш разни други магарии пак липсва съединителя, но като свикнеш става и без него.
      Ами спреляк си е определено, ако го сравняваме с другия дизел. Ако ще и трети съединител да й сложиш. Защо пак не отговори на конкретен въпрос?
      А аз отговарям винаги. На практика може да изгори един резервоар на 100 метра. Реално. Зареждам, минавам 100 метра, за да отчете нещо борда и я оставам там една седмица докато свърши горивото. Ето ти разход от 45000/100. На теория може и повече, но няма как да го отчете борда.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Още само не разбрах кой е другия дизел. А колко е спреляк само ти знаеш. Не мога само да разбера какво по конкретно да ти кажа от това, че за приготвените пари няма как да си купя ново БМВ, Ауди... Шкода предлага такъв мотор с тези коне и си взимаш това, няма как да си взема 5.5 Също така няма да ми отиват разни по скъпи.
        M5kov не съм аз този който казах, че този автомобил при каквото и каране.... няма как да изхарчи повече от 7. Както и сега не съм аз този който вади статистика на други хора и казва, че вече може да харчи над 7.
        Според мен ако карам Приус така както карам моя умреляк, разхода ще бъде по висок от този на умреляка. Също така умреляка ми предлага всичко х2 спрямо Приус, да не кажа, че някой неща са по много повече.
        Последна редакция от chaveto; 10.02.2019, 09:27.

        Коментар


          Ама аз въобще не те карам да си вземаш приус :D
          Аз си бръмча нормално с него и нямам никакви грижи, ей ти картинка от вчера с нормално каране>
          Ако някога пак достигна 7 литра, ще ти ги снимам, обещавам

          Click image for larger version

Name:	59A77613-753D-4B46-B834-91305AD9B8B4.jpg
Views:	1
Size:	217,3 KB
ID:	2098286
          Последна редакция от M5kov; 10.02.2019, 09:56.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            chaveto написа: Преглед на мнението
            . Също така умреляка ми предлага всичко х2 спрямо Приус, да не кажа, че някой неща са по много повече.
            Значи имаш 8 врати, 8 гуми, 4 капака, 2 двигателя и т.н.
            Но и двойна поддръжка, двоен експлоатационен разход, двойно повече повреди и пак т.н.
            За първите не знам, малко се съмнявам, ама за вторите съм определено съгласен с теб.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Стига с тия педерастки Дачии бе! Няма ли модератор тука да я заключи тая тема.
              Не стига, че форума умре отсекъде, а от 6 месеца чета тука за дачиии......
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                Ама па знаеш ли колко са убани и евтини и икономични.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
                  Стига с тия педерастки Дачии бе! Няма ли модератор тука да я заключи тая тема.
                  Не стига, че форума умре отсекъде, а от 6 месеца чета тука за дачиии......
                  Съгласен съм с теб, темата е безсмислена от където и да я погледне човек.
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар


                    kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
                    Стига с тия педерастки Дачии бе! Няма ли модератор тука да я заключи тая тема.
                    Не стига, че форума умре отсекъде, а от 6 месеца чета тука за дачиии......
                    Да не обидя някой, ама то защото последните модели Фиатки са нещо повече от Дачиите.
                    Аз лично много вярвам в Дачията и я ценя като марка. Както и Фиат, нали.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Ако Приус има нормално комби, веднага бих си купил.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        На мен приус+ ми изглежда като бая нормално комби.

                        Коментар


                          Има, даже е със 7 места, обаче е от следващата генерация и е с по-висока цена. Има едно такова зелено такси в Плевен, редовно стои при Т-маркет и на дома на книгата. Модела се води Prius Plus, ето една обява https://m.cars.bg/offer/c2693760
                          Видео: https://youtu.be/STHeJkYbXYs
                          Последна редакция от M5kov; 12.02.2019, 19:48.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            Значи имаш 8 врати, 8 гуми, 4 капака, 2 двигателя и т.н.
                            Но и двойна поддръжка, двоен експлоатационен разход, двойно повече повреди и пак т.н.
                            За първите не знам, малко се съмнявам, ама за вторите съм определено съгласен с теб.
                            Вече не си интересен, не ти се получава.
                            И да, гумите са ми 9. В това число влиза зимни, летни и резервна.

                            M5kov и аз си карам всеки ден.
                            https://youtu.be/SgVGchDlSLw
                            На едно място се чува звуков сигнал, там скоростта вече е макс. за твоя автомобил.
                            Разхода ми го виждаш в подписа.
                            Последна редакция от chaveto; 12.02.2019, 22:30.

                            Коментар


                              Ако Приус има нормално комби, веднага бих си купил.
                              Защо не вземеш Аурис, който е почти като Приус? Да, не е толкова широко, ама почти става Приус комби.

                              chaveto написа: Преглед на мнението
                              Вече не си интересен, не ти се получава.
                              И да, гумите са ми 9. В това число влиза зимни, летни и резервна.

                              M5kov и аз си карам всеки ден.
                              https://youtu.be/SgVGchDlSLw
                              На едно място се чува звуков сигнал, там скоростта вече е макс. за твоя автомобил.
                              Разхода ми го виждаш в подписа.
                              Както ти казах, за първата част не бях точно сигурен. Явно си имаш 8-те гуми, че даже и повече. Явно това съм пропуснал. Но за втората част съм съгласен с теб, както казах. Така, че стигнахме до едно мнение в крайна сметка.
                              Последна редакция от BO; 13.02.2019, 00:12.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Да събудя леко тази тема и да си споделя последните зареждания.
                                С хибрида с последното ми зареждане в града съм изразходвал 36.9 литра гориво за изминати 822.3 километра.
                                С дизела със 61.4 литра гориво изминах 538.7 километра.
                                Някак си има разлика.

                                п.п. За първи път след почти 5 години употреба в моите ръце, електрониката на Приуса нещо се сбъга. Карам си миналата седмица и нещо ми прави впечатление, че лампата на бутона за автоматично паркиране мига. Викам, я, нещо "светна". Включвам задна и гледам няма линии на дисплея на камерата, които ми показват широчината на колата и съответно на къде ще завие спрямо навиването на волана. Натискам мигащия бутон и само един надпис - Системата не е достъпна. Викам хайде, нещо се развали. Накрая изключих и включих колата и всичко си дойде на мястото. За 5 години един бъг мисля, че е добро постижение.
                                Последна редакция от BO; 08.04.2019, 16:46.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X