Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Този автомобил дава ниски числа при определени условия. Извън града също дава ниски числа защото не става да го караш като друг автомобил. Почнеш ли да го натискаш и всички митове и легенди за малките числа са разбити. Ако беше така и така само такива щяха да се движат и нямаше да има нито един на обява.
    Бил ти променял стила на каране, нормално като няма как да се напъне и при опити за напъване разхода е фантастичен и т.н ще се промениш.
    Разход около 6 от последните 1К+ като е повече магистралното каране. 10км винаги над ограничението и скорости по високи от макс. за въпросният Приус. Това с 4-човека и багажник пълен с връх. Толкова бях нисък, че и съвсем малките "буци" които се бяха образували от кишата ми тропаха отдолу в краката.
    Ако бях с Приус първо нямаше да ми е толкова комфортно, нямаше да съберем толкова багаж, нямаше да стигнем за такова време....................

    Коментар


      #77
      Това с Дачията ли?
      Хаха.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #78
        Не, това с шкодата, само е забравил да каже, че е дърпал един приус, иначе разхода щеше да е 4.5 най много и щеше да кара с 30 над ограниченията.

        Коментар


          #79
          Тук идва цялостното заблуждение, че дизелите с еквивалентна мощност вървят повече.
          Мощността не е показателна за това, как дърпат автомобилите, а въртящия момент.
          Ако разгледаме идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност, въртящият момент на дизела ще е поне с 50% по-висок.
          От там и усещането, че дизела дърпа повече - което усещане си е съвсем обективно.

          Имал съм лични и служебни много коли, допреди 5 години само бензинови... от тогава насам личните ми са само дизели, служебните са бензинови...
          Ами... няма място за сравнение.
          Каквото щете говорете, дизелът си е дизел.
          Който не е карал продължително (най-добре да е имал), само той може да говори обратното.

          Пък хибридите са добри за в града, много пъти съм го писал. Бих карал хибрид с удоволствие. За съжаление, карам в малки населени места основно, а 90% от километрите ми са извънградско, тъй че се обезсмисля.

          Коментар


            #80
            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

            Коментар


              #81
              Immortal написа: Преглед на мнението
              Мощността не е показателна за това, как дърпат автомобилите, а въртящия момент.
              Ако разгледаме идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност, въртящият момент на дизела ще е поне с 50% по-висок.
              От там и усещането, че дизела дърпа повече - което усещане си е съвсем обективно.

              Имал съм лични и служебни много коли, допреди 5 години само бензинови... от тогава насам личните ми са само дизели, служебните са бензинови...
              Ами... няма място за сравнение.
              Каквото щете говорете, дизелът си е дизел.
              Който не е карал продължително (най-добре да е имал), само той може да говори обратното.

              Пък хибридите са добри за в града, много пъти съм го писал. Бих карал хибрид с удоволствие. За съжаление, карам в малки населени места основно, а 90% от километрите ми са извънградско, тъй че се обезсмисля.
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #82
                Иначе, за 100 км./ч. по равно на 6-та съм съгласен, че няма проблем да си караш дизела. Дойде ли баир обаче, особено ако е по-сериозен или трябва да свалиш, или да я засилиш.
                Ще имаш да вземаш. Написал съм по-горе при каква скорост не съществува баир по пътя Русе-София, който да не може да вземе на 6-та. Само за твое сведение, точно там колата е около 1600-1700 оборота, съответно около максималния си въртящ момент (290 Nm). Т.е. спокойно ще издърпа и един Приус по Беленския баир.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #83
                  slonikon написа: Преглед на мнението
                  Ще имаш да вземаш. Написал съм по-горе при каква скорост не съществува баир по пътя Русе-София, който да не може да вземе на 6-та. Само за твое сведение, точно там колата е около 1600-1700 оборота, съответно около максималния си въртящ момент (290 Nm). Т.е. спокойно ще издърпа и един Приус по Беленския баир.
                  Написал си, че бръмчиш надолу-нагоре и по равното с 90-100 на 6-та. Пак казвам, със 100 на 6-та сериозен и дълъг баир се качва с много зор и на практика е безсмислено. Да не говорим с 90. За Приус мнение не мога да дам, но щом се произвежда вече толкова време, а заедно с нея и още куп други хибриди, значи има смисъл от тях.

                  Коментар


                    #84
                    slonikon написа: Преглед на мнението
                    Ще имаш да вземаш. Написал съм по-горе при каква скорост не съществува баир по пътя Русе-София, който да не може да вземе на 6-та. Само за твое сведение, точно там колата е около 1600-1700 оборота, съответно около максималния си въртящ момент (290 Nm). Т.е. спокойно ще издърпа и един Приус по Беленския баир.
                    Няма как да стане на тея обороти да качиш голям байр, нещо се превъзнасяш. Освен ако разбира се двигателят седи на 1600 и не се мъчи, което говори само за теб, как експлоатираш автомобила си.

                    Казвате, който не е имал дизел ... аз съм имал 2 дизела и повече дизел не искам да виждам. Тоест пак казвам, въртящият момент ви заслепява, че автомобила много върви, а всъщност си е умрял кон. За сравнение 1.4 90 и 1.6 дизел 90 на новото Браво, дизел дърпа повече отначало, но не върви повече, ако натисна бензинката. Пак за сравнение ще покажа ускорението на 2-та автомобила до 100: 1.6 90 -> 12.8 с. , 1.4 90 -> 12.5с. Правете си сметка.
                    Последна редакция от mell0; 16.01.2019, 09:01.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #85
                      Уважаеми колеги-теоретици,
                      "сериозен и дълъг баир" и "голям байр" нищо не ми говори.
                      Кажете един баир по пътя Русе-София, на който няма ограничение, въведено с пътен знак и ще ви направя клипче, как го качвам със 100 по километраж, на круиз контрол, на шеста.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #86
                        Казвате, който не е имал дизел ... аз съм имал 2 дизела и повече дизел не искам да виждам.

                        Ето тук си много прав. Аз съм имал 3 дизела и съм карал достатъчно дълго различни модели, че да стигна до същото заключение.
                        Хората около мен също си накупиха дизели от различни марки през последните години, карат ги, но не са доволни, просто не виждат алтернатива и са се примирили с това.
                        Това за 6-та също е вярно - баир на тая скорост не се качва, може, ама не бива, че маховика е една торба пари.
                        За моя радост, почти съм забравил какво е да следиш обороти и да връщаш/качваш скорости по баирите, да се съобразяваш колко газ подаваш при тръгване, да дърпаш ръчна при тръгване по наклон, да ти огасне колата на светофара, както днес се случи на един опел и беше доволно освиркан от колите зад него...
                        Най-хубавото е, че въобще нямам оборотомер, хич не ме и интересува с колко оборота работи двигателя - натискам бутона, включвам лостчето и давам газ


                        Направих едно клипче от вчера сутринта, за да чуете как върти стартера и как тресе и изпушва лют дим на студен мотор, сигурно имам някакъв проблем с тоя Приус
                        https://youtu.be/SyNrvtDHKOE
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #87
                          slonikon написа: Преглед на мнението
                          Ще имаш да вземаш. Написал съм по-горе при каква скорост не съществува баир по пътя Русе-София, който да не може да вземе на 6-та. Само за твое сведение, точно там колата е около 1600-1700 оборота, съответно около максималния си въртящ момент (290 Nm). Т.е. спокойно ще издърпа и един Приус по Беленския баир.
                          Леле, много въртящ момент, много чудо.
                          Аз пък на Приуса си имам около 440 Нм. Значи ако гледаме тези числа, с Бравото ще има да те влача по баирите.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #88
                            Immortal написа: Преглед на мнението
                            Мощността не е показателна за това, как дърпат автомобилите, а въртящия момент.
                            Ако разгледаме идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност, въртящият момент на дизела ще е поне с 50% по-висок.
                            От там и усещането, че дизела дърпа повече - което усещане си е съвсем обективно.
                            Набързо намерени данни на идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност:
                            Дизел 2.0 R4 16v TDI CR
                            125 kW (170 PS) @ 4,200 rpm; 350 Nm @ 1,750–2,500 rpm — код на двигателя CAHA, CBBB, CFGB, CEGA

                            Бензин 2.0 R4 16v "Turbo FSI"/TSI/TFSI (EA113)
                            125 kW (170 PS) @ 4,300 rpm; 280 Nm @ 1,800-4,200 rpm — код на двигателя BPJ
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #89
                              Леле, много въртящ момент, много чудо.
                              Аз пък на Приуса си имам около 440 Нм. Значи ако гледаме тези числа, с Бравото ще има да те влача по баирите.
                              И що тогава пълзите като охлюви по баирите и създавате предпоставки за произшествия? Нарочно ли?!
                              Че развъртете ги тия 440 Нм, де, покажете ги, вместо да пречите на движението. Щото, както написах по-горе и аз си мислех, че ги има, ама май на практика са само за дръпки по светофарите.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                #90
                                Хората около мен също си накупиха дизели от различни марки през последните години, карат ги, но не са доволни, просто не виждат алтернатива и са се примирили с това.
                                Това за 6-та също е вярно - баир на тая скорост не се качва, може, ама не бива, че маховика е една торба пари.
                                Quod erat demonstrandum – Което трябваше да се докаже!
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X