Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    todorakiggg написа: Преглед на мнението
    "ЯКО МАЧКАНЕ" - В лютеницата
    А ако нямаш оборотомер?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Тогава реално не можеш да я мачкаш

      Коментар


        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        Тогава реално не можеш да я мачкаш
        Докато излезе някое бутало.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар




          Днес ходих до Пловдив и на връщане (че сутринта беше ад на Тракия) "сипах" на нахалниците с дачии и шкоди... ей така (нали съм им набрал от едно време) нарочно ги дебнех в огледалото (най-вече тия дето карат с 2,5 км/ч по-бързо, но естествено са в лявата лента)... с други думи искам да кажа, че пораздвижих буталата на бамбината и показания разход е 6,5/100 (вероятно за сметка на по-бавното каране сутринта на отиване). Е, доволен съм! Това значи, че ако не я ръцам, както в повечето случаи,разхода е като на Дачия с 1.5 ДЦИ
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            D. Stanev написа: Преглед на мнението


            Днес ходих до Пловдив и на връщане (че сутринта беше ад на Тракия) "сипах" на нахалниците с дачии и шкоди... ей така (нали съм им набрал от едно време) нарочно ги дебнех в огледалото (най-вече тия дето карат с 2,5 км/ч по-бързо, но естествено са в лявата лента)... с други думи искам да кажа, че пораздвижих буталата на бамбината и показания разход е 6,5/100 (вероятно за сметка на по-бавното каране сутринта на отиване). Е, доволен съм! Това значи, че ако не я ръцам, както в повечето случаи,разхода е като на Дачия с 1.5 ДЦИ
            И точно тогава идаме на моя както се вика. И си задаваш въпроса, защо трябва да карам 1.5 като мога да карам нещо по така и да ми предлага повече и да харчи същото като 1.5
            Показах го с числата от двата разхода.

            M5kov отново си в грешка за оборотите. При 5К трябва да съм на 270км или на 2500об на 135км като май не е точно така а малко по ниски обороти, но трябва да погледна. Знам само, че Суперб 3 е с по ниски обороти от Суперб 2. А на началника мерцедеса направо ще загасне на 9-та и скорост доста над ограничението.

            BO 1.5 според мен дава същите числа като Приус 2. Освен в града, там числата също са ниски, но не могат да слязат толкова надолу, но за града както казах не коментирам и не споря. Макар, че колегата М5коv прави 7 в града с Приус.

            Kay_ яко мачкане е много относително, ако Приус трябва да го мачкаш нещо друго го прави с лекота това което искаш.
            Ето този например се напъваше постоянно, докато аз с лекота си задминавам от далеч. Клипа съм го свалил защото спорих на тема дистанция и как като не спазваш е по лошо за теб. Обаче тези със слабите автомобили не могат да си позволят голяма дистанция при определени условия и тогава се напъват.
            https://www.youtube.com/watch?v=KtEkxp9jbzE

            Коментар


              Не падаш по гръб и това си е

              Не съм в грешка, просто не си ме разбрал - не говоря за оборотите на твоята кола, а по принцип, с което се опитвах да ти обясня разликата в бръмчането при хибрид и кола с нормална кутия.
              При круизконтрол на 130 км/ч, бензинов мотор с ръчна кутия ще държи около 3300 оборота независимо от наклона.
              Хибрида при същата скорост варира между 900 и 2500, според наклона на трасето. От там идва и икономията и тишината.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                chaveto написа: Преглед на мнението
                И точно тогава идаме на моя както се вика. И си задаваш въпроса, защо трябва да карам 1.5 като мога да карам нещо по така и да ми предлага повече и да харчи същото като 1.5
                Показах го с числата от двата разхода.

                M5kov отново си в грешка за оборотите. При 5К трябва да съм на 270км или на 2500об на 135км като май не е точно така а малко по ниски обороти, но трябва да погледна. Знам само, че Суперб 3 е с по ниски обороти от Суперб 2. А на началника мерцедеса направо ще загасне на 9-та и скорост доста над ограничението.

                BO 1.5 според мен дава същите числа като Приус 2. Освен в града, там числата също са ниски, но не могат да слязат толкова надолу, но за града както казах не коментирам и не споря. Макар, че колегата М5коv прави 7 в града с Приус.

                Kay_ яко мачкане е много относително, ако Приус трябва да го мачкаш нещо друго го прави с лекота това което искаш.
                Ето този например се напъваше постоянно, докато аз с лекота си задминавам от далеч. Клипа съм го свалил защото спорих на тема дистанция и как като не спазваш е по лошо за теб. Обаче тези със слабите автомобили не могат да си позволят голяма дистанция при определени условия и тогава се напъват.
                https://www.youtube.com/watch?v=KtEkxp9jbzE
                Аз ти зададох аналогичен въпрос на твоя, ама не отговори. Защо трябва да караш 2.0 с някакви убити 170 коня, вместо да караш 3.0 с 300 коня за относително същия разход, щом само така разсъждаваш? А имам вътрешно убеждение, че при твоите скорости, с които летиш по магистралата, 300 коньовия дизел ще даде и по-нисък разход най-вероятно. И и в крайна сметка като ускорение този 300 коньов дизел е с много по-голяма разлика в сравнение с твоята Шкода, от колкото между моя Приус и твоята Шкода.

                За оборотите - аз съм сигурен, че при дадена скорост, да кажем 130 км/ч, с Приуса ще ти докарам и по-ниски обороти от твоята Шкода. За да съм точен, при тази скорост по табло, оборотите на ДВГ-то могат да ми слязат до 1550. Максималните, които мога да постигна са отново около твоите. В някои частни случаи не мога да достигна и твоите. Да кажем при скорости под 100 км/ч.

                Иначе, да, каране различно, хора също така различни, Приус може да направи 7/100, със сигурност. Както и с твоята Шкода градско ще мога да направя 12, убеден съм.

                И може би не си карал кола, която няма сила да тръгне, за да говориш и тези глупости. С маломощна кола стила на карането е точно като твоя. Дебнеш, засилваш, за да направиш някаква скоростна разлика с изпреварващия, надявайки се, че ще ти се отдаде тази възможност след пореден завой да кажем. Ако не, спирачки, разстояние и повтаряш всичко наново. Само такива, които карат агресивни автомобили, като твоя, могат да си позволят лукса да не оставят място за засилка. Или крайно глупавите шофьори. Та така изпреварвах с Пандата, която беше 35 к.с. и ако случайно в нея има 4 човека ставаше интересно. И напъването не помагаше, ако не направиш нещо като при твоя клип. Явно и аз съм карал агресивна кола тогава, ама просто не съм го знаел.
                И не мога да разбера защо сравняваш Приус с твоята Шкода? Аз не виждам причина да го правиш реално. Просто са различни мощности и не е редно. Все едно да вземеш един Супърб 100 коня и да се хвалиш как ти със 170-те изпреварваш по-бързо. Да, има някаква логика да го правиш, нали? Както и ти ще си спрял при изпреварване ако те сравняваме с тия по 300-500 коня, нали? Приус не е някаква отделна категория. Това е просто кола, която е 100 коня. И сравнявай с друга, някаква аналогична кола пак с такава мощност.
                Мога да ти дам пример да кажем с Шкода Октавиа 1.6TDI 105 к.с. Караш си зад камиона с 80 и решаваш да го изпревариш. Класическа еластична дисциплина. Та с Приуса давам газ и на 120 км/ч съм за 7,4 секунди, а Октавиата за 8,1. Демек ако запазим съизмеримата мощност, то с хибрида ще се чувствам една идея по-добре. Е, да, не е агресивна кола, както разбрах, ама това е положението. За такава мощност, толкова. Няма да е като на Супърб, 6.1. Или пък за 3.7 за дизела, който визирам. А ако не дай боже "уникалното" ДСГ ти е наредила следваща предавка и ти удариш кик дауна изненадващо, то ще се чувстваш малко тъпо. Ама подробности, нали...
                Последна редакция от BO; 08.02.2019, 14:39.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Определено бензинов мотор с тая средна скорост ще е с по-висок разход. Но ми стана любопитно за твърденията "6/100 с яко мачкане", колко се разминава с реалното. Иначе при теб със 100км/ч средна...идеално си е 5.6/100
                  Да Кау, но и тук има много условности, които в интерес на обективната истина трябва да напиша. В случая бяхме двама с 1 сак, карах на круизконтрол, не спирах никъде на отиване, а на прибиране в по-голяма част от времето си усещах силен попътен вятър. Колата ми тежи 1480 кг ( дизеловия вариант) и със сигурност няма да харчи, като по-тежък и с по-голямо челно съпротивление автомобил. Иначе занулявах данните на трипа от смяна до смяна на масло. ( в тема за разход на дизел бях писал). Последния път "завърших" цикъла си( за 8 000 км.) с 42 км./ч средна скорост и среден разход от 5.7/100. Тези числа за София и за хора с други маршрути, дистанции и ежедневие със сигурност ще бъдат много по-различни...Което ме води на мисълта, че разходът на един автомобил е едно от многото относителни неща в този живот. Не искам обаче да съм краен и да възнасям дизела, защото не съм карал/имал хибрид. Ами, ако хибридът ми даде на цикъл 4-5 литра и всички останали предимства, дали "убежденията" ми няма да свистят във въздуха, като спукан балон ??? За това смятам да го опитам и тогава вече ще имам претенции в оценките си.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    ntodorov написа: Преглед на мнението
                    Да Кау, но и тук има много условности, които в интерес на обективната истина трябва да напиша. В случая бяхме двама с 1 сак, карах на круизконтрол, не спирах никъде на отиване, а на прибиране в по-голяма част от времето си усещах силен попътен вятър. Колата ми тежи 1480 кг ( дизеловия вариант) и със сигурност няма да харчи, като по-тежък и с по-голямо челно съпротивление автомобил. Иначе занулявах данните на трипа от смяна до смяна на масло. ( в тема за разход на дизел бях писал). Последния път "завърших" цикъла си( за 8 000 км.) с 42 км./ч средна скорост и среден разход от 5.7/100. Тези числа за София и за хора с други маршрути, дистанции и ежедневие със сигурност ще бъдат много по-различни...Което ме води на мисълта, че разходът на един автомобил е едно от многото относителни неща в този живот. Не искам обаче да съм краен и да възнасям дизела, защото не съм карал/имал хибрид. Ами, ако хибридът ми даде на цикъл 4-5 литра и всички останали предимства, дали "убежденията" ми няма да свистят във въздуха, като спукан балон ??? За това смятам да го опитам и тогава вече ще имам претенции в оценките си.
                    Изчакай малко време да им спаднат цените и ако ще взимаш хибрид направо се метни на Приус-4. Доста по-развит е от другите поколения, което се отразява и на разхода. И при тази скорост според мен един П4 ще си постигне съвсем лесно разхода, за който говориш, дори и без да се стараеш.
                    Понеже сменях "малък/стандартен" акумулатор сега декември, то си изтрих статистиката на колата. Иначе моя Приус средната му скорост за последните ~20к километра бяха ~23 км/ч. И това при разход под 5/100 средно. Просто за протокола.
                    Но така в дълъг интервал за средна скорост, която е и микс от типове придвижвания е трудно да се вземе под внимание. Защо? Защото да кажем може да имаш много ниска градска средна скорост, което да ти прави и голям разход. След това да имаш много висока средна скорост извънградско, което отново да ти вдига много разхода. И по този начин ти с твоите 42 км/ч средна да даваш един разход и аналогично друг, който кара само леко извънградско постоянно с такава средна скорост да прави двойно по-нисък разход. Средната скорост е най-валидна само за градското предвижване, за да се направи някаква представа за интензивността на трафика, по който караш.

                    И да споделя резултата, защото вчера пак ми свърши горивото и отново заредих резервоара. Та с 42,12 литра гориво изминах 834,8 километра. Аз лично съм доволен.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Аз ти зададох аналогичен въпрос на твоя, ама не отговори. Защо трябва да караш 2.0 с някакви убити 170 коня, вместо да караш 3.0 с 300 коня за относително същия разход, щом само така разсъждаваш? А имам вътрешно убеждение, че при твоите скорости, с които летиш по магистралата, 300 коньовия дизел ще даде и по-нисък разход най-вероятно. И и в крайна сметка като ускорение този 300 коньов дизел е с много по-голяма разлика в сравнение с твоята Шкода, от колкото между моя Приус и твоята Шкода.

                      За оборотите - аз съм сигурен, че при дадена скорост, да кажем 130 км/ч, с Приуса ще ти докарам и по-ниски обороти от твоята Шкода. За да съм точен, при тази скорост по табло, оборотите на ДВГ-то могат да ми слязат до 1550. Максималните, които мога да постигна са отново около твоите. В някои частни случаи не мога да достигна и твоите. Да кажем при скорости под 100 км/ч.

                      Иначе, да, каране различно, хора също така различни, Приус може да направи 7/100, със сигурност. Както и с твоята Шкода градско ще мога да направя 12, убеден съм.

                      И може би не си карал кола, която няма сила да тръгне, за да говориш и тези глупости. С маломощна кола стила на карането е точно като твоя. Дебнеш, засилваш, за да направиш някаква скоростна разлика с изпреварващия, надявайки се, че ще ти се отдаде тази възможност след пореден завой да кажем. Ако не, спирачки, разстояние и повтаряш всичко наново. Само такива, които карат агресивни автомобили, като твоя, могат да си позволят лукса да не оставят място за засилка. Или крайно глупавите шофьори. Та така изпреварвах с Пандата, която беше 35 к.с. и ако случайно в нея има 4 човека ставаше интересно. И напъването не помагаше, ако не направиш нещо като при твоя клип. Явно и аз съм карал агресивна кола тогава, ама просто не съм го знаел.
                      И не мога да разбера защо сравняваш Приус с твоята Шкода? Аз не виждам причина да го правиш реално. Просто са различни мощности и не е редно. Все едно да вземеш един Супърб 100 коня и да се хвалиш как ти със 170-те изпреварваш по-бързо. Да, има някаква логика да го правиш, нали? Както и ти ще си спрял при изпреварване ако те сравняваме с тия по 300-500 коня, нали? Приус не е някаква отделна категория. Това е просто кола, която е 100 коня. И сравнявай с друга, някаква аналогична кола пак с такава мощност.
                      Мога да ти дам пример да кажем с Шкода Октавиа 1.6TDI 105 к.с. Караш си зад камиона с 80 и решаваш да го изпревариш. Класическа еластична дисциплина. Та с Приуса давам газ и на 120 км/ч съм за 7,4 секунди, а Октавиата за 8,1. Демек ако запазим съизмеримата мощност, то с хибрида ще се чувствам една идея по-добре. Е, да, не е агресивна кола, както разбрах, ама това е положението. За такава мощност, толкова. Няма да е като на Супърб, 6.1. Или пък за 3.7 за дизела, който визирам. А ако не дай боже "уникалното" ДСГ ти е наредила следваща предавка и ти удариш кик дауна изненадващо, то ще се чувстваш малко тъпо. Ама подробности, нали...
                      Защото някога е била 170 убити коня. Натам спирам да говоря за разликата.
                      Това в червеното много ми хареса, защото в предната тема се пише, че няма начин да харчи над 7 при каквото и да било каране
                      В момента имам маломощна фиеста 900сс която е на газ и три пъти съм и превъртял километража. Та с този автомобил като караш на голяма дистанция при която да виждаш хубаво напред се налага да няма никой за да задминеш. А колко е мощен един автомобил няма никакво значение за да си позволи да кара без дистанция. С какъвто и да си когато нямаш дистанция се налага да се изнесеш, прецениш..... и тогава да задминеш.
                      Сравнявам защото отново в предната тема се каза, че няма автомобил който да може това което може Приус. Е автомобили колкото щеш и предлагат повече.
                      Уникалното DSG не го интересува коя предавка е наредило, ето тук може да видиш как го бърка кик даун и колко тъпо се чувствам https://www.youtube.com/watch?v=c47PwK0g38M

                      ЕДИТ: тук само не разбрах колко време след кик даун се усети, че трябва да почне да ускорява.
                      https://www.youtube.com/watch?v=idxd8wZK1ck
                      Мога да си представя на 2 колко бързо се усеща, че педала е на пода
                      Последна редакция от chaveto; 08.02.2019, 20:10.

                      Коментар


                        Клипа на chaveto тотално ме отказва от автоматичната ск.кутия... не, че преди това а и сега не съм бил предубеден. Единствения кик, който ме е впечатлявал някога беше на едно Шеви Силверадо с Дурамакс и само 375 стокови коня под капака. Това наричам аз кик - все едно нещо голямо и тежко да ти бие шута отзад. А тоя Пасат направо имам чувството, че двигателя превръща негодуванието си от това, че го зориш в ръмжене и... латентното му време докато почне полезното действие ми се струва твърде голямо.
                        Та това, което е по-добро от умрелия 3 литров дизел, е V8 6.6 литровия битурбо дизел, който ако не беше автоматик и той сигурно щеше да харчи колкото 3 литровия, респ. колкото 2 литровия или демек колкото Дачия с 1.5 ДЦИ! И какъв е извода?! Затова защо да караме Дачия, а не Шеви с Дурамакс?!! Да, Мечо Пух е прав - "колкото повече, толкова повече"
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          Чаве, защо не отговори отново на повторно зададен въпрос?
                          Защо караш автомобил, който е пълен спреляк в сравнение друг, който върви зверски повече, но даващ относително същия разход?
                          И за твой вътрешен кеф ще ти споделя, че ако искам да дам максимален разход на Приуса, то мога да демонстрирам 99.9/100. Възможно е. Просто борда не може повече. Празнувай!
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            Чаве, защо не отговори отново на повторно зададен въпрос?
                            Защо караш автомобил, който е пълен спреляк в сравнение друг, който върви зверски повече, но даващ относително същия разход?
                            И за твой вътрешен кеф ще ти споделя, че ако искам да дам максимален разход на Приуса, то мога да демонстрирам 99.9/100. Възможно е. Просто борда не може повече. Празнувай!
                            Не мисля, че след последната софтуерна намеса е пълен спреляк. След като върви повече от стоков Суперб 3 190к.с с ремап. Мисля, че приключихме този въпрос спрямо някой друг зверски и този спреляк
                            Сега ми кажи Приус колко максимално може да изхарчи и накрая да приключим спора.
                            Станев, самия пасат си е куц. Идеята на клипа е да се види DSG колко е мудна при превключването на скоростите. Също така не забравяй, че това си е ръчна кутия и можеш ти да си ги включваш, само нямаш съединител и на старт не става да тръгнеш баш как си трябва, но пък достатъчно бързо се наема. И ако искаш да правиш разни други магарии пак липсва съединителя, но като свикнеш става и без него.

                            Коментар


                              Toyota Prius 2 2004, 1.5 бензин, хибрид, 110 кс., автоматик
                              Минимален разход 3,67
                              Среден разход 5,28
                              Максимален разход 7,26
                              Данните са от 420 притежателя на модела

                              Това, което казах, че приуса не може да стигне 7 литра, беше някъде октомври месец, когато температурите бяха над 15 градуса. Понеже съм пич, когато стана студено, публикувах снимка със 7.2/3 не помня колко беше и написах, че е при макс 4 км сутрин и 4 вечер, със средна скорост около 20 км/ч., при околна температура от -13 до -5. Това за мен са максимално неефективните условия, в които може да се кара автомобил и въпреки това разхода е повече от добър. При такива условия помня, че черокито показваше на бордовия компютър 27/100
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                Впечетлен от сравнението ти, в мен възникна потребнотс да разбера разликите в подобни условия при разхода на Приус и ГАЗ 53 примерно
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X