Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В моя съм пропуснал една корса 1.5
    Точно това се опитвам да обясня, че не е като да не съм карал и имал дизели, ползите им спрямо моя въшкав хибрид са никакви. Ако говорехме за някой от лексусите с V6, V8, тогава съвсем няма място за сравнение
    Живот и здраве, следващи надали ще има други такива в подписа.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      Твоето бих го сравнявал с Lexus Rx400h, по-старичък е на години разбира се, но е 270 к.с., 4х4, 2 тона и постига същия разход, че и маалко по-нисък на бензин. Като ускорение е доста добър - 7.6 сек до 100, все пак си е с 4 литров двигател. А може да му се сложи и газ :D

      Чаво, под автоматична основно си представям такава с хидротрансформатор, като най-разпространена и после идват разните други видове. Интересен ми е градския разход, защото съм сигурен че ще е около 12 на кратки преходи, въпреки модерната кутия.
      Е вашия от 7+ го видяхме, където в другата тема обяснявахте, че с каквото и да било каране повече от 7 няма как да стане. Не съм сигурен, че 1.5 ще ми изгори 12 дори и със съвсем обикновена кутия. А железата не са ти много ясни, дори и по старите кутии с хидротрансформатор заключват предавки и стават като ръчна кутия. Намесваш и газ, еми и газо дизели има и ние можем да сложим газ
      Ами да. Градско е по-икономично. Извънградско е относително еднакво. И накрая питанката в този случай ми е защо да се купи дизел, освен ако не ти харесва мирзмата на Икарус или си фен на вибромасажорите?
      Извънградско е еднакво ако го сравняваме с 1.5dCi защото и там ако го мачкаш и поддържаш високи скорости разхода отива като на 200 коня. Караш ли нормално разхода е с минимални разлики. Градския разход също ще е с минимални разлики ако не дремем в жестоки задръствания и всичко това ако се кара нормално. Защото тоя хибрид с тази кутия при агресивно каране където е винаги в лютеницата не искам да си помисля колко над 7 ще изхарчи.
      Миризма на Икраус и вибрации
      П.С а като ви прочета само първите две страници в Тойота форума дали Приус е икономичен и започва да ми става смешно. А пък тези с не пускането на топло и бутането по светофарите за да гоним икономия
      Последна редакция от chaveto; 20.01.2019, 09:17.

      Коментар


        За мен темата е изчерпана, няма смисъл да дъвчем едно и също през 2 страници.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          За мен темата е изчерпана, няма смисъл да дъвчем едно и също през 2 страници.
          Алелуя.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            Има два типа хора. Такива, които имат желание да тестват и притежават нещо ново и да си изградят мнение сами. Хора настроени позитивно към новото. Тоест харесващи промяната и отворени към новото. Другия тип са консервативни, те си баят едно, не обичат промяната, тях не може да ги убедиш в нищо, защото са чули от на стринката на брат му на леля му сина, че казал нещо лошо и край. С такива хора няма смисъл да се спори. Те дори и да се качат и да покарат такъв автомобил ще са настроени с лошо мнение още преди да са го видяли, защото разбираш ли това е нещо ново и е чума. Виждат няколко числа и клипчета и вече са майстори. Затова темата е безсмислена.
            Последна редакция от mell0; 20.01.2019, 13:25.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Бо и Мишо моля да споделят колко дизела има в подписите им.
              В моя случай са 7.

              Има два типа хора. Такива, които имат желание да тестват и притежават нещо ново и да си изградят мнение сами. Хора настроени позитивно към новото. Тоест харесващи промяната и отворени към новото. Другия тип са консервативни, те си баят едно, не обичат промяната, тях не може да ги убедиш в нищо, защото са чули от на стринката на брат му на леля му сина, че казал нещо лошо и край. С такива хора няма смисъл да се спори. Те дори и да се качат и да покарат такъв автомобил ще са настроени с лошо мнение още преди да са го видяли, защото разбираш ли това е нещо ново и е чума. Виждат няколко числа и клипчета и вече са майстори. Затова темата е безсмислена.
              И точно това мнение, съчетано с отговора ми в горния цитат, то е показателно колко са абсурдни коментарите на повечето хора.
              Аз говоря от първо лице и то с точни цифри, а не предположения и а бе така чух.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                п.п. Заредих 42.96 л. гориво за изминати 827.4 км. в града. Дайте някой личен разход сега на икономичен дизелов двигател, за да видим колко е по-зле хибрида и как нямало никаква полза. По възможност от дизелвото Браво.
                За протокола сега се връщам от бензиностанцията зареждайки дизела ми и резултата му е с 64.74 л. гориво съм измнал 591.8 км. в града.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Както неколкократно се спомена, темата (не че има някаква конкретна тема, особено пък такава, свързана със заглавието) е безсмислена. А това, за което основно се говори вече 12 страници тук, е коя кола е по-икономична - хибридната или дизеловата. Истината е, че независимо колко си обичаме колите и че чичото от кварталния гараж ни убеждава, че вече не се правят хубави коли, след не повече от 20 години в Европа няма да се продават коли с ДВГ. И изобщо по пътищата ще бъде някаква екзотика да се срещне димяща кола. Ще ги измислят, ще ги направят така или ще създадат съответната инфраструктура и няма да има притеснения колко километра могат да се изминат с едно зареждане. Колите ще бъдат все по-автономни, а вероятно ще има и напълно автономни, което е добре. Искрено се надявам и съм убеден, че ще се свърши с тази мания непременно да притежаваш кола, а защо не и 2-3 - ей така паркирани на тротоара през повечето време. Ще има все по-малки, изцяло градски и напълно автономни колички, собственост на съответните общини, паркирани като колелета на обществени паркинги, които всеки лесно ще може да ползва, за да стигне от т.А до т.Б - без да заема място с 5 метровата си кола, без да цапа и без да предизвиква ПТП с дивашкото си шофиране. Това ни чака и изобщо не е лошо . Нищо че байчото с анцуга и шкембето, което се подава отдолу, ще ти каже, че никой и нищо не може да го накара да се откаже от трошката си.
                  Последна редакция от snake; 21.01.2019, 10:04.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    Няма лоши коли. Нека всеки кара, каквото си иска. Дай Боже да дойде и време, когато да не се съобразяваме с цената и вида на "горивото" ( каквото и да е то).
                    Що се касае за темата бензин - дизел. Безсмислена е, защото тя е като кокошката и яйцето. Има хора патили си от дизелови коли и такива от бензинови, но това не
                    значи нищо. Аз бих експериментирал с хибрид и определено това най-вероятно ще ми е следващата кола, но за сега не виждам причина да се разделя със сегашния си дизел. Начинът ми на каране, маршрутите ( не така натоварени, като в София например), навиците, а може би и екземпляра на който съм случил сега са такива, че въобще не мисля за разход. Мисля, че повече не мога да искам, и ако се блазня по хибрида сега, то по-скоро е от любопитство и отвореността ми по новото и различното. Убеден съм обаче, че те са част от бъдещето ни/ми.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Има два типа хора. Такива, които имат желание да тестват и притежават нещо ново и да си изградят мнение сами. Хора настроени позитивно към новото. Тоест харесващи промяната и отворени към новото. Другия тип са консервативни, те си баят едно, не обичат промяната, тях не може да ги убедиш в нищо, защото са чули от на стринката на брат му на леля му сина, че казал нещо лошо и край. С такива хора няма смисъл да се спори. Те дори и да се качат и да покарат такъв автомобил ще са настроени с лошо мнение още преди да са го видяли, защото разбираш ли това е нещо ново и е чума. Виждат няколко числа и клипчета и вече са майстори. Затова темата е безсмислена.
                      Дачията я взех на няколко км. като и врътнах близо 20К. За градски автомобил е перфектна, има доста хора които се хвалят с разход под 5л за София, но разхода за София е много относителен. Аз също мога да се похваля с разход от 5л за София. За извън града с моя стил на каране не става, защото като я кача на магистралата и разхода отива на 8+. Така, че мисля, че имам добър опит специално с този мотор и знам какво може и какво предлага. След това идва момента когато виждаш, че може да караш друг автомобил който предлага много повече. Автомобил на почти 2г и 60К на който вече съм направил 30К. Така, че си мисля, че и от двата който са включени в спора имам добри наблюдения.
                      Като цяло спора тръгна от там защото въпросния хибрид беше обявен за нещо уникално. Не можел да изхарчи повече от 7 при какъвто и да бил стил на каране и разни такива неща. Гледал съм статистиката от нета и клипове, е какво да гледам. Дайте ми го тоя хибрид за един месец и цялата ви статистика отива на кино.
                      Всеки автомобил си има предимства и недостатъци, всеки автомобил харчи според стила на каране. Обаче не съм аз този който изкара Приус най якото нещо.
                      Ако сте харесвали миризма на Икарус си купете дизел, ако искате вибрации си купете дизел, ако искате да карате както вие си знаете и да не харчи повече от 7 си купете Приус 2.
                      Вибрации, такова нещо нямаше и в дачията. Миризма на Икраус при евро 6 не знам да има.

                      Коментар


                        Пак сравняваш кола от 2005та и кола 2015та.
                        С мъка се опитвам да ти обясня при какви условия ги постигна тези 7.2-3литра, а ти не и не, хванал си се за това, че съм казал, че няма как да ги мине. Ок, подведох те с 300 мл, имаш една бира от мен.

                        Виж какво съм ти написал преди 3 месеца и още чакам отговор, защото всичко друго се изчерпа и преповтаря:
                        Ок, предложи други модели с подобни параметри:
                        Автоматик (да не е робот), бензин, >2004 г., 10-12 лв. разход градско, 6-8000 лв. цена
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          Пак сравняваш кола от 2005та и кола 2015та.
                          С мъка се опитвам да ти обясня при какви условия ги постигна тези 7.2-3литра, а ти не и не, хванал си се за това, че съм казал, че няма как да ги мине. Ок, подведох те с 300 мл, имаш една бира от мен.

                          Виж какво съм ти написал преди 3 месеца и още чакам отговор, защото всичко друго се изчерпа и преповтаря:

                          Моят джип отговаря на тези изисквания!
                          пп .Ооопс - сори - видял съм 4 вместо 1
                          LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                          LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                          LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                          Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                          Grande Punto 1.2 LPG

                          Коментар


                            Пусти джип не се вписва в нищо, освен критерия за автоматик, но бих го избрал винаги, стига да можех да му смогна на специфичния разход
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              Сравнява се Дизел с Хибрид. Добре, тогава да сравняваме апартамент с къща. Всяко едно има плюсове и минуси, като цяло предназначението им е едно и също, но са коренно различни като изпълнение. Все едно някой да ме убеди, че в апартамент се живее по-хубаво, защото нямаш толкова работа по двора, имаш централно отопление и т.н. Мързели колко искаш. Тея хора да са живи и здрави и да си жиеят в кутийчиците, всеки има право да избира. Дизела се определя като ултимативен избор като най-добър автомобил във всичко, което е все едно да твърдиш същото за апартамента, просто е грешно и глупаво да се твърди подобно нещо, освен ако не си силно ограничен.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар


                                Сравнява се Дизел с Хибрид. Добре, тогава да сравняваме апартамент с къща. Всяко едно има плюсове и минуси, като цяло предназначението им е едно и също, но са коренно различни като изпълнение. Все едно някой да ме убеди, че в апартамент се живее по-хубаво, защото нямаш толкова работа по двора, имаш централно отопление и т.н. Мързели колко искаш. Тея хора да са живи и здрави и да си жиеят в кутийчиците, всеки има право да избира. Дизела се определя като ултимативен избор като най-добър автомобил във всичко, което е все едно да твърдиш същото за апартамента, просто е грешно и глупаво да се твърди подобно нещо, освен ако не си силно ограничен.
                                Не съм съгласен с мнението ти и аналогичното сравнение, което направи. Защото в случая с жилището има много разлики, които не са съизмерими в случая. Ако сравнявахме лек автомобил и камион, хайде дори и джип, тогава би била валидна аналогията, донякъде. Ама само в разлика на двигателя, то реално потребителя няма да получи нещо по-различно в един и същ автомобил. Аз бих направил аналогия да кажем ако живееш в апартамент на 2-ри или 6-ти етаж разликата. От гледна точка на живеене ще получиш едно и също, но с лека техническа разлика.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X