Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

    Аз пък от една седмица съм с 1.5dCi 90к.с и разхода над 6 не го видях. На същия автомобил на дълго, скорост с ограниченията по борд слиза под 4. Не че някой ме е питал, но да кажа.

    #2
    Аз пък от една седмица съм с 1.5dCi 90к.с и разхода над 6 не го видях. На същия автомобил на дълго, скорост с ограниченията по борд слиза под 4. Не че някой ме е питал, но да кажа.
    В Дачиа и 2 да ми е разхода, ще ме е срам да вляза вътре. Не, мерси.

    Плюс това в 1 кола се гледа комфорта освен разхода, нали се сещаш кола която вози впъти по-добре и е по-тежка от тая консерва-лагерничка, която даваш като пример, няма как да дава 4 разход.
    Последна редакция от mell0; 21.12.2018, 16:14.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      chaveto написа: Преглед на мнението
      Аз пък от една седмица съм с 1.5dCi 90к.с и разхода над 6 не го видях. На същия автомобил на дълго, скорост с ограниченията по борд слиза под 4. Не че някой ме е питал, но да кажа.
      Зависи и от ограниченията. Не ми се вярва със 140 на магистрала, каквото е ограничението да падне под 4 реален разход. По борд може и да падне (имах Мондео 2.2tdci), което падаше на 3.8-9 по борд, ама на колонка беше над 5.5...

      Коментар


        #4
        Наблягам на факта, че приуса е автоматик. Това е много важна конструктивна разлика, от която много зависят 1-2-3-4 литра от разхода на даден автомобил.
        Зависи от автоматика.

        Painfall написа: Преглед на мнението
        Зависи и от ограниченията. Не ми се вярва със 140 на магистрала, каквото е ограничението да падне под 4 реален разход. По борд може и да падне (имах Мондео 2.2tdci), което падаше на 3.8-9 по борд, ама на колонка беше над 5.5...
        За магистрално каране съм съгласен, имах предвид извън града и ограничения до 90км. Иначе и на магистрала става да е нисък разхода, но иска да е с 6-степенна кутия и спокойно каране.
        Нарочно давам данни за Дачия https://www.auto-data.net/bg/dacia-l...utomatic-28822
        А ето и за нещо по комфортно https://www.auto-data.net/bg/renault...dci-90hp-24668

        Коментар


          #5
          Абе, как ги екстраполирате тия разходи към реални условия? Щото аз, като чета в тоя сайт, Бравото трябва да ми дава по половин кило повече/100 км от тия прахосмукачки. Ама реално, със сравнително спокойно каране и скъпата нафта, дава 5 извънградско и 8 градско.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            В Дачиа и 2 да ми е разхода, ще ме е срам да вляза вътре. Не, мерси.

            Плюс това в 1 кола се гледа комфорта освен разхода, нали се сещаш кола която вози впъти по-добре и е по-тежка от тая консерва-лагерничка, която даваш като пример, няма как да дава 4 разход.
            Хайде, хайде, все едно от самолети слизаме...
            1.5 ДЦИ не е никак лош двигател. Не се използва само в Дачия, използват го и в Нисан, Рено, а отскоро и в Опел, които само двигател на совалка не са слагали в колите си. Признат е за един от най-икономичните агрегати.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              chaveto написа: Преглед на мнението
              Аз пък от една седмица съм с 1.5dCi 90к.с и разхода над 6 не го видях. На същия автомобил на дълго, скорост с ограниченията по борд слиза под 4. Не че някой ме е питал, но да кажа.
              Хубав автомобил и комбинация.
              Но примерно аз от 02.2016, демек от почти 3 години също не съм видял разход над 6 по колонка за бензинов двигател. А май няма дизел, който да не излезе толкова време от града и да не се усветка с проблем. Примерно Опелът ми не успя да изкара дълго в такъв режим преди да вдигне аларма.
              За това ако имам алтернативен дори разход ама за бензин, то не виждам смисъл да вземеш дизел. Освен ако не караш само по аутобани в Германия, където дизелът няма настигане по разход.
              Също така новите хибриди слизат и под 3 реално. Но пак не, че някой е питал, но да кажа.
              Последна редакция от BO; 22.12.2018, 00:54.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Карам от почти година SANDERO II STEPWAY 1.5 90кс.
                Мога само да потвърдя за разхода- извън града при нормално каране може да се свали спокойно под 4/100 - инак най-често се въртя около 4.3-4.5... Правил съм си експерименти- 200км магистрално шофиране без жалене и постоянно на климатик ми отчете 5.5/100. В града си дава около 5.5-6/100 според разстояния и трафик.
                На колегата по-горе който го е срам да се качи в такава кола само ще кажа че колата/моята/ си има най-високото оборудване и сигурно при неговите коли ги няма някои есктри! Плюс това е с по-висок просвет и има предимството да минава там,където неговите коли едва ли ще успеят...Така че не подценявайте този двигател-един от най-надеждните и икономични са!
                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                Grande Punto 1.2 LPG

                Коментар


                  #9
                  От 2 год. карам Дачия Докер 90 к.с. и под 7л/100км. не мога да сваля или трябва да я карам като баба-до 2400 оборота и 114 км/ч на пета,и пак не пада под 6 л/100км.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    А пък моето JTD на извънградско при 150км/ч гори под 3л/100км. Веднъж тръгнах от Варна с половин резервоар нафта и си карах яваш ей тъй с 90км/ч. Абе на Нова Загора взе да мирише на нафта в купето, та не се трае. Слизам, оглеждам и кво да видя. Почнало да избива нафта през капачката на резервоара ! Басъм ма'а й, толкоз икономична при 90км/ч че чак връща нафта в резервоара, вместо да харчи ! И до Нова Загора резервоара вече почнал да прелива.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #11
                      Истината е такава, че специално този двигател предлага доста при спокойно каране. При агресивно вече нещата стават други, но и при другите е така. Това, че колега по нагоре написа, че не може да го свали под 6л е или от него или от самият му автомобил.
                      Когато карах JTD също бях доволен от разход/вървене, още ми седи статистиката на либрата и средния разход е 6.29л А въпросното Jtd което връща пък въобще не ми се коментира.
                      Знам, че като отворя сайт за разходи и въпросният автомобил от който тръгна спора има най нисък среден разход от 5.43л В момента съм с литър отгоре, но всеки ден си позволявам агресивно каране и поне два пъти да вдигна скорост която хибрида може да я достигне ако го пуснат от високо да пада.

                      Коментар


                        #12
                        Дачия и Автомобил са две несъвместими понятия. Карам служебен Logan MCV , няма такава "кола". Това е съвършения боклук на пазара за автомобили.

                        Коментар


                          #13
                          За дизела всичко опира до усет и начин на каране.
                          Караш ли дизела, като бензинова кола - ще имаш и аналогичен разход.
                          Имаме служебни Фиат Добло ( 1.6 Мджет от 2016 година). Е-ееее, имаме колега, който няма
                          грам усет към колата. Реве машинката, ще се пръсне, той и търси високите обороти, докато превключи на възходяща предавка.
                          В други случаи я опъне на 6-та и я забравя там. Скоростта и оборотите му падат, но на нашия хич не му идва на акъл да превключи на низходяща предавка.
                          Да не си на мястото на демпферния маховик. Как да и свали разхода под 9/100 ?
                          От 1.5 дци, имам наблюдения върху Клио от 2014 г. Този ДВГ с 90 к.с пасва чудесно на това автомобилче. Виж 110 кончета на 1.5 дци в Кашкай например ми се
                          чинят по - непълноценни и определено там разходи от 4-5 л./100 може да са мираж.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            chaveto написа: Преглед на мнението
                            всеки ден си позволявам агресивно каране и поне два пъти да вдигна скорост която хибрида може да я достигне ако го пуснат от високо да пада.
                            Ако става дума за автомобила, който си пуснал по-рано, а именноDacia Logan II MCV (facelift 2017) с Максимална скорост 172 км/ч, то "въпросният автомобил от който тръгна спора" е с Максимална скорост 171 км/ч, докато актуалния модел, с който е правилно да се сравнява Logan-а е с Максимална скорост 180 км/ч.

                            Та тоя съвременен Logan трябва да го пуснат да пада от много високо, за да вдигне скорост на модерен хибрид. Ама някои тук се намират на раздумка и си плямпат обичайните глупости.

                            Весели празници!
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #15
                              Само ще кажа на човека, който се хвалеше с Дачия Степуей по-назад с най-високото оборудване и просвет на джип и 4 извънградско. Радвам се за теб, щом те радва, само че тая кола и с екстри гига плюс екстрийм пак си е кенеф и това, няма да се промени. Това е като на циганска барака да сложиш сателитна чиния. Имам малък опит в ремонтирането на такива бангии и не го пожелавам на никой. И тоя прехвален двигател затова никой не го иска на нисаните и рендетата, защото е много "добър". Хората си взимат нова евтина кола и се самоубеждават, че е върхът на айсберга.
                              Последна редакция от mell0; 24.12.2018, 00:47.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X