Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Айде сега да сравним цените на апартамент и къща в София.
    И защо точно хибрид и дизел сравнявате, сложете и газ и ел. коли, това някаква дискриминация ли е?
    Аз в момента карам и на газ и дизел, доволен съм и от двете. Дизела е Тоуота Рав 4 2,2 2007г.
    Не си спомням да съм се притеснявал колко ще изхарчи.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      лека техническа разлика
      Лека техническа разлика, която придава вкус и мирис на въртящия момент
      Тази сутрин за 500 метра пеша минах покрай точко 4 кадилника, около които въздуха лютеше от 20 метра разстояние, а водачите си стоят вътре и чакат да загрее мотора
      Вярно, това на снимката е по-стар модел, но вече почти всички евро 4 дизели у нас са с премахнати ДПФ и катализатор и резултата е същия.
      Прикачени файлове
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        Ммм дам. А да направиш сравнение дизел/хибрид с апартамент/къща не е нужно да си мързелив и силно ограничен, а само да караш Браво 2. Прочетох тоя коментар 3 пъти и не разбрах изобщо какво сравняваш.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          Хахаха, като не се разбрали, четете докато разберете, явно толкова и вниквате в смисъла на сравнението.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            Сравнява се Дизел с Хибрид. Добре, тогава да сравняваме апартамент с къща. Всяко едно има плюсове и минуси, като цяло предназначението им е едно и също, но са коренно различни като изпълнение. Все едно някой да ме убеди, че в апартамент се живее по-хубаво, защото нямаш толкова работа по двора, имаш централно отопление и т.н. Мързели колко искаш. Тея хора да са живи и здрави и да си жиеят в кутийчиците, всеки има право да избира. Дизела се определя като ултимативен избор като най-добър автомобил във всичко, което е все едно да твърдиш същото за апартамента, просто е грешно и глупаво да се твърди подобно нещо, освен ако не си силно ограничен.
            Не човек. Твоя пример е неадекватен, понеже няма база са сравнение. Бо ти го обясни.
            Хайде да разиграем една теоритична ситуация. Двамата имаме по 50к евро. Аз си купувам апартамент в Сф, а ти си купуваш къща в Сф. За едни и същи пари. Пожелават ти хубав живот в твоя палат.

            П.П.
            За мен пък "силно ограничени" са хора, които си мислят, че са някакъв критерии за обществото и тяхното мнение трябва да се счита за меродавно.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              Силно ограничени са тези, които не уважават мнението на другите.


              Второ сравнението е направено в смисъл, че масовката в България те убеждават, че апартамента е по-добрият избор, а къщата била заробване и т.н. Същото нещо се опитвате да ни убедите с дизелите, че те са по-добрият избор. Само, че тука половината ходите по-майстори не сте пипали дизелов двигател иначе той бил по-добър. Айде моля те, НЕ

              И да, карам браво 2, май те е много яд за това.
              Последна редакция от mell0; 23.01.2019, 20:45.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                Оооо, не убеждавам никой в нищо. Всеки има глава на раменете си. Някъде да съм агитирал да се купува дизел/хибрид? Подразни ме неадекватното ти сравнени и слагането на етикети за пореден път към хората, които не са на твоето мнение...Вгледай се в себе си какви ги говорил, а после говори кой е силно ограничен. А май точно ти не уважаваш мнението на хората.
                А защо трябва задължително да съм разглобявал дизелов мотор, за да го карам и да мога да го оценя като автомобил спрямо моя вкус и маниер на ползване на автомобила?
                Спокойно не ме е яд, че не карам Браво 2. Хубава кола е, но на мен повече си ми допада 147. Все пак съм поласкан от интереса ти към чувствата ми.хахха
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  Не тук няколко души упорито се опитват да изкарат хибрида и бензина като боклуци и дизела, като царя на автомобилните двигатели, когато им кажеш, че всяко едно си има неговите плюсове, те почват да ги омаловажават и замазват.

                  Сравнението че хората са мързеливи, ами да такива са. Виждам постоянно такива, то затова и държавата ни е такава. Разбира се като всяко нещо и тук има изключения, но съжалявам, че го казвам: мързелив народ сме.

                  И да, когато си пипал къмън рейл дизел и се бъхтиш върху него, само тогава може да оцениш бензиновия двигател. Иначе за оценяване в смисъла на каруцарщината може и баба Пенка да я викнем. Все пак не сме милионери, искаме евтин и лек за ремонт автомобил.

                  П.С. Мен ме боли, кой какво кара, изнервям се когато в тема за хибрид се намесва дизел и то Дачия. Колкото и моят коментар да е неуместен, толкова е и цялата тая тема преместена заради плевене.
                  Последна редакция от mell0; 23.01.2019, 23:25.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    Аз не виждам да си написал какви плюсове може да има бензинов/хибриден автомобил пред дизелова Дачия 1.5 dCi?! То хубаво ги има, ама какви са?
                    Ей туй ни кажи, вместо да ни занимаваш с мнението си за другите.
                    Все пак сме в автомобилен форум.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      Не тук няколко души упорито се опитват да изкарат хибрида и бензина като боклуци и дизела, като царя на автомобилните двигатели, когато им кажеш, че всяко едно си има неговите плюсове, те почват да ги омаловажават и замазват.

                      Сравнението че хората са мързеливи, ами да такива са. Виждам постоянно такива, то затова и държавата ни е такава. Разбира се като всяко нещо и тук има изключения, но съжалявам, че го казвам: мързелив народ сме.

                      И да, когато си пипал къмън рейл дизел и се бъхтиш върху него, само тогава може да оцениш бензиновия двигател. Иначе за оценяване в смисъла на каруцарщината може и баба Пенка да я викнем. Все пак не сме милионери, искаме евтин и лек за ремонт автомобил.

                      П.С. Мен ме боли, кой какво кара, изнервям се когато в тема за хибрид се намесва дизел и то Дачия. Колкото и моят коментар да е неуместен, толкова е и цялата тая тема преместена заради плевене.
                      Аз също не виждам такива хора, видях в предната тема едни които казаха, че Приус е по добър от другите хибриди и че е всичко най. Сравниха го с някакво дизелово Пежо... и да не се повтарям.
                      Аз обаче виждам други автомобили който предлагат много повече, единствено не могат да предложат същия градски разход.
                      Хайде сега ми кажи защо трябва да карам Приус след като мога да карам автомобил който предлага от всичко х2 на този Приус и ако го карам по правилата разхода ни е почти еднакъв.
                      И само да кажа, че от 30г + си цапам ръцете с масло и на майстори не ходя. Затова знам каква е разликата между бензин, дизел....
                      Последна редакция от chaveto; 24.01.2019, 10:33.

                      Коментар


                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Аз обаче виждам други автомобили който предлагат много повече, единствено не могат да предложат същия градски разход.
                        Че това малко ли е
                        Някаквото дизелово пежо правеше двоен на сегашния ми разход в пари и се возех в студ. БМВ, Мерцедес, WV да не би да правят по-малко с автомат? Кутията на Пежото е Айсин, която я монтират в една камара коли, не е някаква екзотика.
                        За мен това са достатъчни предимства, всичко друго е мерене на пишки и лично предпочитание.

                        Пак ще попитам, този път се надявам да ми отговориш конкретно, дори ще ти завиша параметъра градски разход, за да не шикалкавиш:

                        Ок, предложи други модели с подобни параметри:
                        Автоматик (да не е робот), бензин, >2004 г., до 15 лв. разход градско, 6-8000 лв. цена

                        Плюсовете пък на обикновения бензин са толкова много, че няма нужда да ги изброявам. Липсва му единствено въртящ момент, но за сметка на това му липсва и демпферен маховик и ролки, турбина, скъпи дюзи, вибрации на волана, кофти миризма и звук. Сиромаси хора сме, тези неща бъркат сериозно в джоба, колкото и да се правим на паралии.

                        Click image for larger version

Name:	dacia-logan-mcv-15dci-engine_630x420.jpg
Views:	1
Size:	364,4 KB
ID:	2098244
                        Последна редакция от M5kov; 24.01.2019, 10:14.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          chaveto написа: Преглед на мнението
                          Аз също не виждам такива хора, видях в предната тема едни които казаха, че Приус е по добър от другите хибриди и че е всичко най. Сравниха го с някакво дизелово Пежо... и да не се повтарям.
                          Аз обаче виждам други автомобили който предлагат много повече, единствено не могат да предложат същия градски разход.
                          Хайде сега ми кажи защо трябва да карам Приус след като мога да карам автомобил който предлага от всичко х2 на този Приус и ако го карам по правилата разхода ни е почти еднакъв.
                          И само да ти кажа, че от 30г + си цапам ръцете с масло и на майстори не ходя. Затова не ми обяснявай каква е разликата между бензин, дизел....

                          Ето за какво говорех.

                          Дизелът е конструктивно по-здрав двигател, тежък, но не го ли обслужваш на време и не го ли караш с хубава нафта и консумативи, бъкраш в торбата с проблемите и тогава отиваш в банка да теглиш 1 пачка, иначе хващаш автобуса. Тракащите TDI-та, като твоето ги чувам на 1км. как идват . Очаквай ръст в цената на дизела все повече (поинтересувай се) и тука ти отиде икономията. Аз те виждам след 10 години в бензинова кола или хибрид, въпрос на време е .
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            И двамата отново си знаете вашето, вибрации във волана, миризма...... много сте в грешка или сте карали големи курници. Скъпите ремонти ги има при всички автомобили и най вече когато попаднеш на кофти майстор.
                            15лв градски разход се прави в София с А8 на газ което пък въобще не може да се сравнява с Приус. И да, влиза в изискването за цена и година.
                            Дали ще се кача на бензин, ще го направя и не ми е проблем. Защото не съм аз този който казва, че от дизела нищо не става. Аз казвам, че Приус 2 не може да ми предложи нищо повече от това което ми предлага сегашния автомобил. Единствено може да бъде по икономичен в града и нищо повече. Ако почна да го карам така както си карам и разхода ще отиде в небесата.

                            Коментар


                              chaveto написа: Преглед на мнението
                              И двамата отново си знаете вашето, вибрации във волана, миризма...... много сте в грешка или сте карали големи курници. Скъпите ремонти ги има при всички автомобили и най вече когато попаднеш на кофти майстор.
                              15лв градски разход се прави в София с А8 на газ което пък въобще не може да се сравнява с Приус. И да, влиза в изискването за цена и година.
                              Дали ще се кача на бензин, ще го направя и не ми е проблем. Защото не съм аз този който казва, че от дизела нищо не става. Аз казвам, че Приус 2 не може да ми предложи нищо повече от това което ми предлага сегашния автомобил. Единствено може да бъде по икономичен в града и нищо повече. Ако почна да го карам така както си карам и разхода ще отиде в небесата.
                              За А8 първо цената им почва от 9к и второ наистина ли мислиш че някой ще повярва разход от 15лв газ градско за кола автоматик, 4х4 и над 300коня?
                              А колата от подписа ти, цените и започват от ТРИ пъти по-висока цена от Приус2, така че тук изобщо няма място за сравнение.

                              Коментар


                                Сития на гладния не вярва

                                Нито се опитвам да го изкарам свръх кола, нито, че дизела не струва, по-скоро ти караш сравнително нови коли и нямаш реален поглед върху масовите дизели.
                                Сравнявам приуса с конкуренти от неговите години и ценови клас и предимствата му от гледна точка на разход и комфорт са безспорни. Няма как да ти ги опиша, трябва да ги усетиш сам.
                                Не говоря за лукс, а за малките неща при всекидневното шофиране - тишина, обем на шофьорското място, поставките за чаши ако щеш.
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X