Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няма смисъл да вкарваме морални нотки дали е ОК или не. Всеки си има глава на раменете и си отговаря за постъпките.
    Иначе и за мен камери за средна скорост доста повече биха урегулирани нещата от всякакви стационарни или мобилни патрули.
    Вече уж има много камери за винетките, достатъчно на брой са, за да могат да хванат почти всички пътища и участъци. Ако ги вкарат в системата тях, то ще стане както си трябва.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Не съм съгласен. Затова са законите, за тези, които не могат да мислят с "главата си на раменете". Ти ако мислеха поне малко, щяха да разберат, че е ирационално това, което правят. Ежедневно в тази малка държавица се трепе някой "мислещ" с главата си на раменете.
      Последна редакция от mell0; 25.01.2019, 15:56.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        В една такава ситуация (6:33 от клипа), за стотни те връхлита тоя олигофрен и отлиташ.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          [QUOTE=chaveto;1368251]Означава автомобил без работещи спирачки със смачкан калник и счупен фар. Мръсен салон и леко захабена боя. Означава 13г автомобил който не е в движение и не знам защо си мислите, че струва много пари извън БГ. Ако искаш мога да ти направя снимка как идват три аудита които не приличат на нищо и после от трите стават 2 и се продават за 10К+ и народа се радва какво е купил.

          Не си мислим, че струват пари. Те не струват, защото са една купчина скрап. Народа се радва първите един-два дена, после почва да реве, ама яко. Колегата mell0 го е написал по-горе - подобни екземпляри не излизат от сервиза, а сервиза иска МНОГО пари. Ако идеята е просто да покажеш, че имаш А8 и да го караш веднъж в седмицата за по 10-15 км. и в същото време да пуши отзад като комин и да върви като стара Газ-ка, вече е друг въпрос. Познавам такива екземпляри и с А6, и с А8. Само дето при тях единствено надписа има нещо общо с тези автомобили. Иначе, аз съм навит да си купя такова Ауди за 10 хил. лева. Ще си го обслужа за моя сметка и ще му оправя спирачките. Даже ще го карам само извънградско и ще го държа в гараж, примерно за 5 години. След това ще ти го подаря. Ако обаче изникнат други неща междувременно, ти ще поемаш ремонта. Навит ли си?

          Коментар


            Не съм съгласен. Затова са законите, за тези, които не могат да мислят с "главата си на раменете". Ти ако мислеха поне малко, щяха да разберат, че е ирационално това, което правят. Ежедневно в тази малка държавица се трепе някой "мислещ" с главата си на раменете.
            Човек, който е склонен да кара по горния начин и няма чувство за самосъхранение, ти с виртуален морал нещо ще го трогнеш ли? Освен да се изнерви обстановката друго няма да постигнеш.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              В момента пишете кофти неща за доста хора, не само по БГ. Всеки си има глава на раменете и преценява как МОЖЕ да се движи. А пък там където е разрешено значи всички са... Първо средната скорост е направена със Супърб 3 и се прави много лесно. Движение по магистрала на която няма движение и никой не ти пречи да караш както на теб харесва и можеш. Тръгваш буквално на две минути от самата магистрала и започваш да се движиш с 200+ и спирането отново е на две минути от магистралата. Интересно колко ли ще е средната скорост при такава ситуация.
              Да се върнем пак на А8, мисля, че го написах, че се кара всеки ден. Не виждам смисъл да пиша повече за него.

              Не разбрах сега какъв е разхода при 140км и ако трябва да намаляваш и отново да достигаш тази скорост бързичко.

              Коментар


                Ако и твой роднини са били омъртвени на место от "мислещ" караш със над 180 км на магистрала, нямаше така да говориш. Сега си недосегаем, докато не се случи.

                За средната скорост и А8 е ясно, че си живееш в страната на чудесата, няма смисъл да продължаваме да ги коментирам р.
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар



                  Ок, предложи други модели с подобни параметри:
                  Автоматик (да не е робот), бензин, >2004 г., до 15 лв. разход градско, 6-8000 лв. цена

                  [ATTACH=CONFIG]106735[/ATTACH]

                  Alfa Romeo 147 на газ, 12л/100км без жалене. 12л х 0.86лв = 10,32лв.


                  http://www.ecars.bg/forum/Toyota-Prius/93-moyat-prius

                  Като гледам в този форум дават разхода ви градско около 6,6л х 1,86 = 12,30лв.
                  И то зорлем, с някакви техники Pulse and Glide.

                  п.с. нямам нищо против бензин, дизел, газ и т.н. Дали ще дам 10лв повече или по-малко за едно
                  пътуване до морето примерно е все тая.
                  Брат ми си взе BMW I3, чисто електрическа, уникална колица.

                  И какво го заядохте chaveto, искахте пример, даде ви пример. Коментирайте разхода, а не цената.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    Трейси, пропускаш 2 от условията - автоматик и бензин. На газ нещата са ясни, и аз мога да сложа инжекцион, но не е това целта. На инжекциона имаш и едни 10 литра бензин седмично, но да, далеч по-икономичен е от дизела.
                    Иначе моят разход сега в студените медеци е 6.5, обаче лятото пда до 5, без много напъване.
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      chaveto написа: Преглед на мнението
                      Не разбрах сега какъв е разхода при 140км и ако трябва да намаляваш и отново да достигаш тази скорост бързичко.
                      Защо не си разбрал? Не четеш ли мненията, които се пишат?
                      За това пак ще го напиша. Приуса ми дава ~6.3/100 при 140 на круиз.

                      Alfa Romeo 147 на газ, 12л/100км без жалене. 12л х 0.86лв = 10,32лв.
                      Не, че нещо ама грешно предполагаш такъв разход, защото едно на ръка, че тази кола не отговаря на заданието, второ, че ако хванеш дори робот автомата, само по каталог отиваш на разход над 12. Какво остава за реалността, като добавиш газта, като включиш и "без жаленето" отиваш на коефициент х2 на теорията ти.
                      Ако навлезем в някакви такива теоретични постановки, средния разход на мен ми е 5.1 за тези приблизително 5 години.
                      Слагам газ с 10% завишение, както го дават. Слагам и 10% бензинов разход. Това ще ми даде краен разход от рода на 5.80 лв. на 100 км. Просто теория.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Има ли газифицирани Приус-и?
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          Има, основно таксита.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            Защо не си разбрал? Не четеш ли мненията, които се пишат?
                            За това пак ще го напиша. Приуса ми дава ~6.3/100 при 140 на круиз.
                            Ако навлезем в някакви такива теоретични постановки, средния разход на мен ми е 5.1 за тези приблизително 5 години. Просто теория.
                            Съжалявам, никъде не видях да пишете разход при 140 на круиз.
                            Средния ми разход в момента е 6.6 ако не се лъжа. Ако карам нормално и постоянно по правилата разхода ще е много по нисък. Ако карам Приус 2 като Супърб 2 въобще не мисля, че ще имам такъв нисък разход. Двата автомобила въобще нямат база за сравнение. Просто теория.

                            За средната скорост и А8 е ясно, че си живееш в страната на чудесата, няма смисъл да продължаваме да ги коментирам р.
                            Лошото е, че вие живеете в някакъв ваш свят в който винаги си мислите, че знаете всичко.
                            Искате автомобил който да струва Х пари и да харчи Х литри в София и аз го давам. После започвате да ми обяснявате, че не е възможно толкова да струва и няма как да харчи 15 лева в София.
                            Я сега да видим какво показва борда на тази А8. Като аз казвам, че харчи 15лв а не толкова колкото показва, за да приключим драмата с А8. Сега обаче, ще обърнем нещата и сигурно ще минем на данък, ГО и т.н
                            https://photos.app.goo.gl/Vv2yS4EkN3x4nqgd9
                            https://photos.app.goo.gl/C6u3t7AEFrffRkVq9
                            https://photos.app.goo.gl/qowza9joUXkq4R4v9

                            П.С при 140 не знам колко ми е разхода. Нови Искър- Велинград 5.5л100. Велинград- Драгалевци- Нови Искър 5л/100 каране по правилата.
                            https://photos.app.goo.gl/NbvMAeCjUBR3fjLG7
                            Последна редакция от chaveto; 26.01.2019, 20:50.

                            Коментар


                              Хаха, разход по борд на газ ??? Хахахаха. Само си провери фабричните данни на този модел Quattro - Fuel consumption (economy) - urban 17.1-17.3 l/100 km.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар


                                Какво да проверявам, само ми кажи какво да проверявам. Ти ли сипваш газта и ти ли я плащаш, само на това ми отговори.

                                Коментар

                                Working...
                                X