Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    chave, съжалявам, ама ти караш автомобил още в гаранция. Ние не може да си позволим и сравняваме с по-стари автомобили. А когато тръгна да сравнявам милионерник дизел на 12+ години, защото той е взет или да се кара или в града го запушат и му вземат живота, тогава просто Приусът е светлинни години като тишина, комфорт, подръжка и ако щеш щадене на околната среда, въпреки че всеки ден TDI-та ме oпушват, така че това надали го бърка много великия българин.
    Последна редакция от mell0; 24.01.2019, 17:00.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      Хора, няма смисъл от подобни спорове. Всеки си има различни потребности и възможности, затова и има различни автомобили. Някои карат много градско и в тоя случай малка кола ги устройва перфектно. Също така и хибрид или направо електричка. Други карат извънградско и си вземат дизел или газ. Трети пък държат на лукса и могат да си го позволят, поради което си купуват нещо чисто ново във високият клас и т.н. Щом всичките тези автомобили се произвеждат, значи има търсене. Не можем да кажем, че Приус не става и в същото време той да се продава вече не знам колко години. Всеки си избира според възможностите и предпочитанията. Аз също харесвам дизелите, но не отричам и останалите. Иначе, на всички ни е ясно, че дизелите, пък и останалите коли "нов внос" идват тук смазани от каране. На тях полезният им живот е свършил и ако са в Германия, Австрия и т.н., отиват директно на скрап. То затова и цената им е такава. Тук обаче си им дишаме пушилката, понеже народът е беден, но и в много случаи страдащ от бай ганьовски синдром. Честно казано, не знам кой и с какъв акъл ще отиде да си купи Ауди А8 за 9 хил. лева, че ще му сложи и газ. На всичкото отгоре, за да го кара в града.

      Коментар


        krasimir77 написа: Преглед на мнението
        За А8 първо цената им почва от 9к и второ наистина ли мислиш че някой ще повярва разход от 15лв газ градско за кола автоматик, 4х4 и над 300коня?
        А колата от подписа ти, цените и започват от ТРИ пъти по-висока цена от Приус2, така че тук изобщо няма място за сравнение.
        А8 започва от тия пари за хората които отиват в някоя автокъща. Когато можеш да си я внесеш сам е друго и затова го дадох веднага като пример. Градския разход е много относително нещо, факт е обаче, че А8 го прави всеки ден в София и влиза в изискването за пари на 100км. И не е над 300 ами под тях и стига с тези автоматици.
        Казах го някъде по напред, оглеждал съм се и аз за Приус преди доста време, но не ме устройва от това което предлага. Това не е агресивен автомобил и ако го караш агресивно числата не са такива каквито са обявени. А аз поне останах с впечатлението, че колегата иска да каже, че както и да го караш все еднакво си харчи.
        Ето ви нещо за тези автомати https://www.youtube.com/watch?v=lFAtc-zOKZs
        П.С кой си купува А8 да го кара в града. Човек който не харесва малките и средни автомобили. Който може да си го внесе на много ниска цена с дребни забележки които отново той може да отстрани. И след всичко цената отново да е по ниска от цената на първото в мобилето.
        П.С2 преди 6 месеца брат ми си взе Добло макси 1.3mjet за 800лв. За 86лв му сменихме топлообменика и за още 100 масло, филтри... първото в мобилето е 2700 без климатик.

        Коментар


          Стига с тия приказки от 1001 нощ. Какво означава Ауди А8 с дребни забележки за 9 хил. лева, че и по-малко. Тоя автомобил нов струва почти 200 хил. лева. Кой нормален човек ще продаде такъв автомобил за 9 хил. лева, ако е читав. Че тя една Дачия почва от 14 хил. лева!
          П.С. Темата съвсем се отнесе.

          Коментар


            chaveto написа: Преглед на мнението
            . Това не е агресивен автомобил и ако го караш агресивно числата не са такива каквито са обявени. .
            Викаш ти си взел шкодилак защото е яко агресивна и като я караш агресивно си постига обявените числа?
            Друг аргумент имаш ли?
            Сега разбирам онази тема за шкодилаците и дачиите. То с такива агресивни машини как няма да мачкаш всико подред.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Стига с тия приказки от 1001 нощ. Какво означава Ауди А8 с дребни забележки за 9 хил. лева, че и по-малко. Тоя автомобил нов струва почти 200 хил. лева. Кой нормален човек ще продаде такъв автомобил за 9 хил. лева, ако е читав. Че тя една Дачия почва от 14 хил. лева!
              П.С. Темата съвсем се отнесе.
              Означава автомобил без работещи спирачки със смачкан калник и счупен фар. Мръсен салон и леко захабена боя. Означава 13г автомобил който не е в движение и не знам защо си мислите, че струва много пари извън БГ. Ако искаш мога да ти направя снимка как идват три аудита които не приличат на нищо и после от трите стават 2 и се продават за 10К+ и народа се радва какво е купил.
              Викаш ти си взел шкодилак защото е яко агресивна и като я караш агресивно си постига обявените числа?
              Друг аргумент имаш ли?
              Сега разбирам онази тема за шкодилаците и дачиите. То с такива агресивни машини как няма да мачкаш всико подред.
              Не защото е яко агресивен а защото има и двете крайности. Можеш да го караш много спокойно с нисък разход и агресивно с нормален разход за това което предлага. Защото 1.5dCi както го написах по напред ти предлага ниски числа, но само при спокойно каране. Минеш ли в агресивен стил и разхода става х2 като на 200к.с автомобил и се губи смисъла да карам 90 к.с с разход на 200к.с
              Кажи ми кога ще направиш с Приус 2 средна скорост почти 200км с 4-човека с пълен багажник и разход 9. Карал ли си го някога този Приус с 140+ на магистралата и да го засилваш до тия 140+ агресивно. Като не говоря за няколко километра а за цялото каране.

              Коментар


                И сега като кажеш, че и шкодата си я взел за 4к /леко смачкана, захабена и си я оправил и е като нова/ те признах!
                п.п. А скорости над 140 са леко незаконни в БГ, ама какво ти пука.

                Коментар


                  Как сам си противоречиш. А8 за тея пари най-много да я караш до сервиза всеки ден, за друго не става. Имам чувството, че не си имал допир до висок клас Ауди, а тоя разход от 15 газ го разправяй на други, освен ако не се качим и не ми го докажеш, защото един 2.0 бензин на газ ще харчи толкова градско.

                  Тая Шкода с 200 я караш викаш ... и то средна скорост. Само едно ще кажа тук и то е: Хайахахахахахаайайахахахабахахахахахахаахаха
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар




                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      chaveto написа: Преглед на мнението
                      Кажи ми кога ще направиш с Приус 2 средна скорост почти 200км с 4-човека с пълен багажник и разход 9. Карал ли си го някога този Приус с 140+ на магистралата и да го засилваш до тия 140+ агресивно. Като не говоря за няколко километра а за цялото каране.
                      1. Не съм. Максимум съм го карал със 140 км/ч на круиз за целия път по магистралата (където е разрешено). Както и всяка моя друга кола си карам по този начин. И задаваш много тъп въпрос, честно. Как може на теория да постигна средна скорост в числата, които споменаваш, като техническата максимална скорост му е по-ниска? Тъп въпрос.
                      2. И понеже тъпия ти въпрос ме провокира - дай да видя на борда ти средна скорост от Шкодата ти от 200 км/ч, за поне едно 200 км разстояние. Ако не покажеш доказателство, тогава го смятам за лъжа и просто човек, който няма аргументи и слага някаква теория, само и само да каже нещо, за да стои в някакъв вид спор.

                      И пак си самопротиворечиш. Защо караш Шкода със 170 к.с., като ако имаш 200 км/ч средна скорост, то ще даде същия разход като 400 к.с. дизел? Какъв е смисъла да караш тогава 170 к.с. автомобил? А? Гаден въпрос, ама точно аналогично на разсъжденията ти.

                      И още една интересна статистика, която ти опровергава мнението тотално. Май ми се струва, че освен говорене, май няма основа на думите ти.
                      Последна редакция от BO; 25.01.2019, 11:32.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        https://www.youtube.com/watch?v=iPSj0Qjh00I

                        Ето малко кадри от пътуването на чавето по АМ Тракия.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          Едно спиране за пикане на магистралата и средната скорост отива с 20 км надолу
                          Возих се с един тежкар на Тракия София - Бургас на път за Варна (за по-бързо) с Рейндж Роувър Евог с V8 дизел, май беше 4.2 и малко над 300 коня... та амбицията беше да стигнем максимално бързо... На круиз със 180... до първия който излезе да изпреварва и съответно спирачки, после изпреварвания в аварийната... после го спрях аз за пикането и на входа на Бургас средна скорост 132 км но резервоара виеше за нафта. Естествено аз бях виновен...
                          Не съм сигурен, че по цялото трасе на Тракия, дори нощем с неинтензивен трафик, дали 200 км средна скорост може да бъде постигната (?!)
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            Разбира се, че може 200 км/ч средна скорост на Тракия, ама като се събудиш и краката ти отвити.
                            Иначе, вие нищо не разбирате, тази скорост е постигната на магистрала не в БГ, а у немско, ех ама какви сте не вярващи на човека с новата шкода.

                            Коментар


                              В интерес на истината може да се постигне около 200 средна скорост, но с друг автомобил и ако леко си се прежалил. Веднъж съм бил пътник в такова пътуване и не е приятно.
                              Скоростите и карането е като в това клипче.

                              Ама иначе разбрахме, че тия Шкоди са си агресивни машини и те така се карат стандартно.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Отделно да не говорим, че скорост над 130 си е неспазване на закона и скоро като сложат камерите за средна скорост ще има - "ама защо така стана сега"
                                Fiat Bravo II 1.4 16v
                                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                                Коментар

                                Working...
                                X