Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз съм си добре, защото нямам тая екстра :D
    Предната седмица ходихме за риба с елементи на офроуд.
    3ма човека + доста оборудване, бях свалил двойната седалка, та и върху нея имаше столове и раници с багаж.
    Явно доста й дойдоха килограмите, защото на няколко места престърга отдолу, но и пътя си беше доволно отвратителен с високи коловози и пропадания, а и аз не съм най-съобразителния...
    С черокито там минавах с 60 км/ч, директно през новоизораната нива, която върви паралелно на пътя, докато колегата до мен се кръстеше с двете ръце
    Прикачени файлове
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      Дали след 5 години спора ще е актуален когато повечето а-ли ще са тролеи? Ще има - моята ми гори 14 kW/h на 100, ама моята 13.5 - абе ти не знаеш как да я караш. Иначе за мен е безсмислено да се спори кое гори по-малко в града, че дори и извънградско - дизела или хибрида. Това е същото и да спориш кое гори по-малко бензина или дизела. Няма ли някой да извади някоя Тесла или BMW i3 и да почне да се смее на всички или някой с 6 литра атмосферка и да напише - боли ме колко харчи, то икономията е признак за немотия Щото то от страни така изглежда. Без лоши чувства Почти всички в БГ си правят някаква тънка сметка как да живеят и т.н., а за да живееш както трябва не трябва да мислиш колко можеш да изхарчиш, колко ти харчи колата и каква сметка за ток имаш.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        След 5 години картинката в този форум от към диверсификация на горива, отнесени към чистите електричарки няма да се е променил въобще.
        А според мен много, много, много малък процент хора могат да изпълнят "не трябва да мислиш колко можеш да изхарчиш". Трябва месечния ти доход да е 6-7 цифрена сума, за да може да се доближиш до това изискване.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          Ето и една снимка с половин резервоар колко километра може да изминеш в града.
          Последна редакция от BO; 27.04.2019, 11:34.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Много ве! Ама не се вижда точно колко.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              https://photos.app.goo.gl/KvFtQaV8YcSEksX58
              Над думите ми има линк, който не се вижда по някаква причина.
              Ако дадеш цитат и излиза. Явно форумен бъг.


              Редактиран линк. Просто не ограждай такива линкове (без стандартно разширение накрая) с [IMG]...[/IMG].
              Ако искаш да се вижда изображението, качи го тук.
              Модераторски екип на fiatforum.bg
              Последна редакция от BO; 01.05.2019, 13:53.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Някой да звънне на 911. Опасно нисък разход:



                По статистика Приусът ми не е напускал София през последните 30 месеца.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Пиши им в Тойота да те вземат за тестов пилот, когато изчисляват разхода на новите модели :D

                  С нашето бръмчим 80% градско в Плевен, където се редуват баир след баир и разхода не пада под 5.5.
                  Кефът ми е извънградско, където винаги докарвам разход между 4.5 и 4.8.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    И да върнем разговора в първоначалния му замисъл.
                    Заредих и в града съм изминал 980.5 километра с 42.58 литра гориво.
                    Да видим тези икономични Дачии колко толкова ще смъкнат разхода, че да има смисъл от тази тема.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      И да върнем разговора в първоначалния му замисъл.
                      Заредих и в града съм изминал 980.5 километра с 42.58 литра гориво.
                      Да видим тези икономични Дачии колко толкова ще смъкнат разхода, че да има смисъл от тази тема.
                      Скоро не съм го занулявал трипа.Стана ми интересно и скокнах за 2 снимки:
                      С 89.9л изминати 1942.3км смесен цикъл-може би 40/60 градско и извън - аз съм си доволен
                      LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                      LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                      LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                      Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                      Grande Punto 1.2 LPG

                      Коментар


                        Пиши им в Тойота да те вземат за тестов пилот, когато изчисляват разхода на новите модели :D

                        С нашето бръмчим 80% градско в Плевен, където се редуват баир след баир и разхода не пада под 5.5.
                        Кефът ми е извънградско, където винаги докарвам разход между 4.5 и 4.8.
                        https://photos.app.goo.gl/A8MD7i2iAnt1yrj19
                        https://photos.app.goo.gl/ENDupwfHq4onHRnX7
                        Нови Искър - Горна Митрополия
                        Много ми харесва и на мен разхода на голямото комби.

                        Коментар


                          Нови Искър - Надм. височина 509±1 m
                          Горна Митрополия - Надм. височина 116 m

                          Ако беше спускал до Варна щеше да си докараш разхода сигурно на 4,5
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            chaveto написа: Преглед на мнението
                            https://photos.app.goo.gl/A8MD7i2iAnt1yrj19
                            https://photos.app.goo.gl/ENDupwfHq4onHRnX7
                            Нови Искър - Горна Митрополия
                            Много ми харесва и на мен разхода на голямото комби.
                            Благодаря за снимките. Доказателство, че в най-силната дисциплина на дизела не може дори да достигне градския разход на хибрида.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              Stefanaki написа: Преглед на мнението
                              Нови Искър - Надм. височина 509±1 m
                              Горна Митрополия - Надм. височина 116 m

                              Ако беше спускал до Варна щеше да си докараш разхода сигурно на 4,5
                              Предполагам се сещаш, че е имало и връщане и разхода не е по различен. А също така предполагам трябва да се сещаш, че от точка А до Б не е само спускане Също така се сещаш, че съм дал разход който вие правите. А мощност... въобще нямат база за сравнение

                              Коментар


                                Аз не виждам разход, който аз правя. И да се съдереш няма да може да го направиш.
                                А и като гледам твоя разход подобен ще направя и с едно 540д, ама сега мен пак няма да ме е яд, защото търся и други неща.
                                Ама погледнато от твоята призма, да караш такава кола и да дава разход като на Шкодата ти, сигурно се съдираш от яд. И както сам казваш, няма база за сравнение.
                                Ама си караш Шкодата и приемаш тази несправедливост.
                                Последна редакция от BO; 16.10.2019, 22:22.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X