Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чаве, ако и средния разход го засичаш като средната скорост, по-добре да не го говорим това
    За колко километра е засечен разхода?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      Средната скорост я засича борда, аз само казвам как се постига. Защото средната скорост се засища от тръгването до пристигането.
      Средния ми разход го виждаш в подписа за 30К Ако питаш за А8 колко е средния- 15лв като това си е разход за София.

      Коментар


        Така е, средната скорост я засича борда, кво като е за 2 км...
        Жалко, че не намерих снимка с 2.5/100, щеше да е по-интересна.

        Click image for larger version

Name:	2C12E0F0-9044-413C-8F1C-B60AFCF1DCE8.jpg
Views:	1
Size:	235,6 KB
ID:	2098247
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          За 147, сега имам трип само градско от около 800км, средна скорост 20км/ч, разход по борд е 10,2/100. На газ е +2л отгоре, демек 12,2л/100. На бензин само пали колата, като разхода е 0,5л-1л/100 в зависимост от сезона. В студеното си е около литър. Карам нормално, по правилата, като ускорявам плавно. Не ми се смята в пари колко е това. За невярващите ще снимам показанията по борд.
          Отделно служебно карам голф7 1,6тди 105коня. Вчера го загледах, че за последния половин резервоар разхода само в града е 7,8/100. Карам го главно аз по същия начин като личната. А понеже борд компа му е по умен...има запаметен трип от 18к км смесено каране 7,3/100.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            chaveto написа: Преглед на мнението
            Двата автомобила въобще нямат база за сравнение. Просто теория.
            А на практика бензинов Приус има по-нисък разход от дизелова Шкода.
            А явно и от дизелова Дачия.
            Последна редакция от BO; 27.01.2019, 00:00.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Така е, средната скорост я засича борда, кво като е за 2 км...
              Жалко, че не намерих снимка с 2.5/100, щеше да е по-интересна.

              [ATTACH=CONFIG]106746[/ATTACH]
              Нали се сещаш, че от началото разхода тръгва висок и колкото повече караш толкова повече слиза. Затова с двата километра нещо не се получава.

              За 147, сега имам трип само градско от около 800км, средна скорост 20км/ч, разход по борд е 10,2/100. На газ е +2л отгоре, демек 12,2л/100. На бензин само пали колата, като разхода е 0,5л-1л/100 в зависимост от сезона. В студеното си е около литър. Карам нормално, по правилата, като ускорявам плавно. Не ми се смята в пари колко е това. За невярващите ще снимам показанията по борд.
              Отделно служебно карам голф7 1,6тди 105коня. Вчера го загледах, че за последния половин резервоар разхода само в града е 7,8/100. Карам го главно аз по същия начин като личната. А понеже борд компа му е по умен...има запаметен трип от 18к км смесено каране 7,3/100.
              Колега няма смисъл, няма как да ги убедиш, че и други автомобили могат да предлагат ниски числа с много повече други неща.

              Коментар


                При мен средния разход тръгва в реални цифри от първите метри, но от това няма смисъл.
                Няма какво да ме убеждава, алфата дава прекрасен разход и в комбинация с газова, отвява всички толкова хвалени дизели.
                Обаче не е автоматик, а на мен това ми е най-важната екстра и именно заради това не ми приляга.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  3.7л. двигател харчещ 15 газ градско и карането със 200 средна скорост по български магастрали с обикновен семеен автомобил е като Гръдската митология. И 200 снимки да сложиш и 300 романа да напишеш, никой няма да ти повярва. Като се абстрахираме от това и от всичко казано ми е интересно, защо навсякъде се отричат от така великия дизел. Ще кажеш, глупости с екологията и манипулации. Хубаво, глупости, но от държавата, която идва сърцето на Шкодичката ти. Нали спорът е кое е по-добро. Според теб, хибридът е боклук, но на запад(и не само) го смятат за диамант, а дизелът за боклук, който трябва да изчезне възможно най-скоро. Даже виж ти и ВАГ решили да минат на хибриди, скоро няма да имаш особен избор, защото внос на новички дизели ще спре, хората вече спират да купуват и ще останат боклуците на склад да се продават тук и вероятно ще пускат изгодни промоции да лъжат хората да ги купуват за да се отърват. Случайност, не мисля. Жалко, че тогава няма да има за какво да спориш. Може би трябва да погледнеш по-глобално на нещата освен един разход и вървеж, и да търсиш винаги лична изгода. Чак тогава ще разбереш, кое е по-доброто, а и по-доброто за децата ти и техните деца.
                  Последна редакция от mell0; 27.01.2019, 23:48.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    15лв не литра. Обикновен семеен, ха ха. Сметка за екологията дръж на тези без катализатор, дпф.... аз не съм от тези. Никъде не съм казал, че хибрида е боклук. Специално този който е в спора не предлага нищо. Пак се опитвате да извъртате. Сега пък автомата бил най важното.
                    https://photos.app.goo.gl/GUTxzLRVNw8mtmzU6
                    Предполагам се досещаш, че ако не отговарям на нормите и т.н няма така да изглежда.
                    Последна редакция от chaveto; 28.01.2019, 17:08.

                    Коментар


                      chaveto написа: Преглед на мнението
                      Предполагам се досещаш, че ако не отговарям на нормите и т.н няма така да изглежда.
                      Най-основния недостатък го изтъкваш. Хайде забутай го този ауспух да не излезе от града една година и после ела да се похвалиш как ще го държиш още толкова ласкав дълго време.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Та кво стана с разхода на Дачия-та?
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          Та кво стана с разхода на Дачия-та?
                          Като всяка друга- колкото налееш- нищо не връща, всичко през ауспуха.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            Та кво стана с разхода на Дачия-та?
                            Е, нали уточнихме, че е по-висок от на хибрида.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              Ама по електромер или по колонка?
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                Тъкмо си помисля, че темата ще потъне в забвение и се намери някой да я възкреси

                                Днес беше поредната сутрин, в която се надишах на икономични и екологични дизели.
                                Не се заяждам с никого, в Плевен колите масово са от евро 3 надолу, но проблемът наистина е сериозен - в центъра на тоя малък град смърди на неизгоряла нафта, та чак лошо ти става.
                                На всички светофари само по 1 човек в кола, стоят на място и правят мъгла зад тях. Погледнато от страни изглежда толкова егоистично, че чак ме е яд, че често и аз съм част от това.
                                Жалко, че шофьорите рядко ходят пеш, че да ги усетят и видят тея неща.
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X