Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1. Автоматични скорости
    2. Бензинов двигател
    3. Разход
    4. Здравина и качествена сглобка, евтино обслужване и части
    5. По-ниска цена на приус 2 или за същите пари се намира приус 3, който хептен не търпи сравнение.
    6. Тишина

    На мен тези са ми важните предимства, на тебе явно скоростта, на един приятел с бмв е движението настрани с вратите.
    Всеки го вълнуват различни характеристики. Колкото и да ме кефи 1.4 d4d или дци-то с нисък разход, като го покарам половин час по магистралата и главата ми става на балон от шума.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      Ако гледаме средният разход, Приусът е с около 2,4 литра на 100 по-икономичен, което не е малко. Дори и при слабо каране от 10 хил. км. на година, икономията ще е около 500 лева. Сега някой ще каже, че са нищо, но при положение, че масово българина кара автомобили на над 10, че и над 15 години, на стойност 5 000 - 6 000 лева, горната сума не е толкова малка.
      Иначе, Дачия с 1,5 dci 75 коня, вдига 180 по магистрала и празна. Автомобилът обаче не е предвиден за подобни скорости. Лек е и става нестабилен. Особено по нашите "прекрасни" магистрали, осеяни с дупки и пропадания, трябва да си луд да караш с подобна скорост. Разхода му също е добър. Ще се постарая да проверя колко дават служебните месечно. Принципно, нов и поддържан дизел няма с лош разход, независимо от марката.

      Коментар


        chaveto написа: Преглед на мнението
        А сега, това е от днес https://photos.app.goo.gl/V6WRb1tgGm8119CE9
        Автомобила е Шкода Фабия.
        Чаве, с такива снимки нищо не може да докажеш.
        Сега ще ти дам моя примерна, реална снимка на разход, който не е лъжа.
        Маршрута е от единия край на София до другия, през центъра и съответно всички светофари по пътя, без задръствания, стандартен съботен ден. Или конкретно от Люлин-5, Овча купел, Красна поляна, К. Величков, Т. Александров, Дондуков, Х. Димитър, Левски Г. Както казах съм минал и през средата на София и съм спирал по всички светофари. И естествено със старание да използвам максимално хибрида. Ето и резултата:

        Просто на тема разход какъвто и дизел да изкараш, няма как да ти се получи. Дори и с такива лагерници като Фабиата. Има един дизел, който бая би озорил Приуса и картинката ще се обърне, Приуса би се озовал в догонващата позиция, но това е много частен случай, но го има все пак.

        И разходите, основно градски, които споделям, са направени по балансиран, щадящо за батерията каране. Няма смисъл да я товаря излишно само и само с цел да измъкна максимално нисък разход. Ако реша да карам максимално икономично, с максимално изразходване на батерията, резултатите често са като на снимката.
        Последна редакция от BO; 06.02.2019, 09:36.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          Има един дизел, който бая би озорил Приуса и картинката ще се обърне, Приуса би се озовал в догонващата позиция, но това е много частен случай, но го има все пак....
          Боби, за дизеловия хибрид на Пежо ли говориш ?
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            На пежото само името му е хибрид, чист маркетинг... Води се паралелен хибрид, каквито са и хондите.

            Дизелов мотор + обикновена автоматична кутия и на задния мост са сложили електромотор.
            https://www.youtube.com/watch?v=mB0yWRqanIg

            Средния му разход е 5.6, повече от на Чавето шкодата от същите години, която е с по-истинско и просто 4х4.
            Винаги бих избрал обикновена дачия или шкода пред това недоразумение.
            Последна редакция от M5kov; 06.02.2019, 13:07.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              ntodorov написа: Преглед на мнението
              Боби, за дизеловия хибрид на Пежо ли говориш ?
              Не. Това е пародия.
              Визирам конкретно Ауди А2 с 1.2 ТДИ и пародийния "автомат". Не дискутираме дали колата става за нещо и нейните проблеми, а чисто от разход гледна точка, че е много добро нещо и с удоволствие бих предизвикал с пълна сила Приуса, а дори и Яриса с нея.
              Последна редакция от BO; 06.02.2019, 13:11.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                @chaveto: Масови проблеми към момента имат собствениците на Euro 4 дизели. Частични проблеми (само една улица в Хамбург и тя даже не е в центъра) към момента имат собствениците на Euro 5 дизели. И то по нея улица могат да минават всички живущи на улицата и доставчиците на услуги. Забранено е преминаването на "външни".
                Да припомня - от 01.01.2011 са се регистрирали само Euro 5. От 01.09.2015 - Euro 6.
                Айде сега ми обясни как тези, които са си купили нови дизели преди две години (или някъде през 2016) ще ги карат сега да си купуват електрички?
                Не мога да разбера защо все още мислиш с телевизора, вестника и т.н.?
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  1. Автоматични скорости
                  2. Бензинов двигател
                  3. Разход
                  4. Здравина и качествена сглобка, евтино обслужване и части
                  5. По-ниска цена на приус 2 или за същите пари се намира приус 3, който хептен не търпи сравнение.
                  6. Тишина

                  На мен тези са ми важните предимства, на тебе явно скоростта, на един приятел с бмв е движението настрани с вратите.
                  Всеки го вълнуват различни характеристики. Колкото и да ме кефи 1.4 d4d или дци-то с нисък разход, като го покарам половин час по магистралата и главата ми става на балон от шума.
                  Според теб твоята кутия е автоматична, но по скоро е без степенна. Затова и няколко пъти наблегнах на това да кажете какво за вас е автоматична кутия.
                  Бензинов мотор и тишина точно с тази кутия при която като дадеш газ и отива на макс. обороти, нещо не ми се връзва.
                  Разход за града съм съгласен, там не споря и за града няма как да споря. Защото там разхода е толкова относителен, че не е истина.
                  Здравина и качествена сглобка също е много относително. Преди година ме убеждаваха, че карам най големия боклук, но за мен това не беше така. Имам наблюдение над доста автомобили и при всичките е важно задкормилното и как се обслужва автомобила.
                  Цената не я коментирам, всеки си купува в ценови диапазон в който може да си позволи.
                  Тишина, тя тишината я има при доста автомобили. Докато при Приус 1.5 съм чел отново мнения на разни хора и те са тромав и шумен. И като гледам клипове по нета... Та като се върнем на 140км на магистралата и е яко тих този хибрид който се движи близко до макс. си скорост.
                  https://www.youtube.com/watch?v=hgReRu81G08 като слушам е ужасно тих, ускорението е жестоко а разхода който се вижда за това вървене е направо зашеметяващ.
                  https://youtu.be/NTl66RsbawI?t=1436 тук също можеш да чуеш колко е тих.

                  Stefanaki както казах това съм гледал. Хората си го казват, купих го преди 3 години и сега ще ми кажат, че не мога да го карам. За да стига до определени места ще му трябва електро.

                  Иначе преди да оставя фабията https://photos.app.goo.gl/7UEkwfssgrVpkBVv6
                  Същия маршрут със суперба https://photos.app.goo.gl/6qLiuX4gEGMaKinM7
                  Сега предполагам ще се досетите за какво ви говоря, двата автомобила нямат база за сравнение а по един и същи маршрут дават еднакъв разход.

                  Коментар


                    Значи накратко разбрах, че дизела харчи с около 50% повече от хибрида. За да се придържаме към темата.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Дайте ги тия дизели, които харчат 6/100 с "яко мачкане". Дачия или са направили уникаааалния автомобил или тук някой лъже.
                      Вчера пътувах Сф-Бс-Сф с 1,6тди 8/100 разход със средна скорост около 140км/ч.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Според теб твоята кутия е автоматична, но по скоро е без степенна. Затова и няколко пъти наблегнах на това да кажете какво за вас е автоматична кутия.
                        Така е, аз въпреки това й казвам автоматична, защото като кажа на някой безстепенна и не може да проумее какво точно е това животно и че кола може да работи без скорости

                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Бензинов мотор и тишина точно с тази кутия при която като дадеш газ и отива на макс. обороти, нещо не ми се връзва.
                        Само при залепяне на педала отива в максималните обороти, за да предаде бързо максималния въртящ момент, независимо от скоростта на движение. Дори тогава звука не е толкова дразнещ, колкото при дизел на 2500 оборота.
                        На клипа се чува звука на двигателя, просто защото в купето е доволно тихо и дори на максимални обороти, пак не е кой знае какво като децибели. Просто трябва да покараш малко такова и веднага след това да се качиш на дизел, разликата в шума е много голяма.

                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Цената не я коментирам, всеки си купува в ценови диапазон в който може да си позволи.
                        Цената в случая е много важна, защото сравняваме конкретни модели, които струват Х пари и коли, които струват 2 или 3 пъти Х.

                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Докато при Приус 1.5 съм чел отново мнения на разни хора и те са тромав и шумен. И като гледам клипове по нета... Та като се върнем на 140км на магистралата и е яко тих този хибрид който се движи близко до макс. си скорост.
                        Всеки може да каже всичко. Приятеля ми с 190 коньовото бемве, ако се качи на приуса, ще каже че е ебати костенурката. Някой пък с пунто 1.1 ще каже, че е ракета.
                        Аз казвам, че не е нито бавен, нито супер бърз. Достатъчно ми е, че когато трябва да изпреваря, го правя с лекота и че при ускорение от място на сфетофара потегля бързо, преди другите, защото няма замисляне в кутията, турбо дупки и прочие. Все пак возя семейството си в него, не съм го взел да карам с 200.


                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Та като се върнем на 140км на магистралата и е яко тих този хибрид който се движи близко до макс. си скорост.
                        Доста е далеч от максималната си скорост, която е над 170. Да човече, тих е, защото веднъж достигне ли тази скорост, двигателя няма нужда да работи на фиксирани максимални обороти, за да я поддържа, както е при ръчните кутии и другите автоматични скорости (на 3500 оборота да си със 130, на 4000 да си на 150 и т.н.). Ако например се движиш със 150 по равен път или леко нанадолнище, двигателя минава на 1000 оборота и чуваш само вятъра и гумите.
                        Пак ти казвам, дори да работи на макс обороти, звука е далеч по-ненатоварващ от тоя плътния тътен на дизеловия мотор.

                        Този на клиповете с Приуса, които си пуснал, го кара като олигофрен. Сигурно 10 минути преди това е карал жигула...
                        Ето клип с нормално каране: https://www.youtube.com/watch?v=uBQseCMNJTQ
                        Ето и един клип на шкода като твоята: https://www.youtube.com/watch?v=JKcRRPYZ6No
                        За мен разликата в децибелите е огромна, въпреки, че шкодата все пак звучи добре.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          Дайте ги тия дизели, които харчат 6/100 с "яко мачкане". Дачия или са направили уникаааалния автомобил или тук някой лъже.
                          Вчера пътувах Сф-Бс-Сф с 1,6тди 8/100 разход със средна скорост около 140км/ч.
                          Кау. Висок е този разход, въпреки че и средната ти скорост не е никак ниска. Една бензинка с такава средна скорост няма да се задоволи с 8-мак ми се струва.
                          Точно преди месец с 1.7 ЦДТИ по този маршрут ( Бургас - София - Бургас )имах 100 км/ч средна скорост, като засякох от изхода на Бургас. В София не го смятам за градско, защото
                          пътувах до АТМ на Цариградско и обратно. В крайна сметка - разходът ми закова на 5.6 л/100, като определено в посока София беше по-висок, но на прибиране към Бургас се смъкна до описания.
                          И в града тук и точно сега имам подобен атрактивен разход, но в сравнение със София, бургаското ми "градско" точно сега си е като вашето "цариградско". Точно в тази връзка ми се струва, че с моите маршрути,
                          хибрида няма да ми даде предимствата си силни в натоварени градски условия...Човърка ме да го опитам, но пък и от дизела нямам основание да недоволствам.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            ntodorov написа: Преглед на мнението
                            Кау. Висок е този разход, въпреки че и средната ти скорост не е никак ниска. Една бензинка с такава средна скорост няма да се задоволи с 8-мак ми се струва.
                            Точно преди месец с 1.7 ЦДТИ по този маршрут ( Бургас - София - Бургас )имах 100 км/ч средна скорост, като засякох от изхода на Бургас. В София не го смятам за градско, защото
                            пътувах до АТМ на Цариградско и обратно. В крайна сметка - разходът ми закова на 5.6 л/100, като определено в посока София беше по-висок, но на прибиране към Бургас се смъкна до описания.
                            И в града тук и точно сега имам подобен атрактивен разход, но в сравнение със София, бургаското ми "градско" точно сега си е като вашето "цариградско". Точно в тази връзка ми се струва, че с моите маршрути,
                            хибрида няма да ми даде предимствата си силни в натоварени градски условия...Човърка ме да го опитам, но пък и от дизела нямам основание да недоволствам.
                            Определено бензинов мотор с тая средна скорост ще е с по-висок разход. Но ми стана любопитно за твърденията "6/100 с яко мачкане", колко се разминава с реалното. Иначе при теб със 100км/ч средна...идеално си е 5.6/100
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              Дефинирай "ЯКО МАЧКАНЕ"
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                "ЯКО МАЧКАНЕ" - В лютеницата

                                Коментар

                                Working...
                                X