Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    slonikon написа: Преглед на мнението
    И що тогава пълзите като охлюви по баирите и създавате предпоставки за произшествия? Нарочно ли?!
    Че развъртете ги тия 440 Нм, де, покажете ги, вместо да пречите на движението. Щото, както написах по-горе и аз си мислех, че ги има, ама май на практика са само за дръпки по светофарите.
    Намекнах ти го назад, ама явно в прав текст трябва да ти го кажа.
    Никой не пълзи, а пълзенето е само в твоята глава. Може би един път в живота си си настигал някакъв Приус, който е карал по някакъв начин и си решил, че всички пълзят.
    За да ми опровергаеш мнението, следващия път като настигнеш пълзящ Приус, направи едно видео как пълзи, защото явно ги настигаш постоянно такива и да видим всички.
    Сега, разбирам, като ме настигнеш с тези нютони и започнеш да се изнервяш, че карам с 95 примерно междуградско, а ти си летял със 140 преди това, нормално е да пълзя, да, признавам си.
    Ама някой ден ако някой Приус случайно те изненада на някоя светофарна дръпка, да не се изненадаш, че тези коли можели и да вървят повече от очакванията ти и изведнъж да си останеш с тракането назад.
    Последна редакция от BO; 18.01.2019, 15:52.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #92
      Клипчето моля да е от Петровене след острия завой в посока Луковит изкачването покрай парка и до Диаблото.
      И няма никаъв проблем да качиш байр на 6та със 100.
      Само да ви припомня че маховик се съсипва в града не на пътя със 100 па все тая дали е байр или спускане
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #93
        Stefanaki написа: Преглед на мнението
        Immortal написа: Преглед на мнението
        Мощността не е показателна за това, как дърпат автомобилите, а въртящия момент.
        Ако разгледаме идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност, въртящият момент на дизела ще е поне с 50% по-висок.
        От там и усещането, че дизела дърпа повече - което усещане си е съвсем обективно.
        Набързо намерени данни на идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност:
        Дизел 2.0 R4 16v TDI CR
        125 kW (170 PS) @ 4,200 rpm; 350 Nm @ 1,750–2,500 rpm — код на двигателя CAHA, CBBB, CFGB, CEGA

        Бензин 2.0 R4 16v "Turbo FSI"/TSI/TFSI (EA113)
        125 kW (170 PS) @ 4,300 rpm; 280 Nm @ 1,800-4,200 rpm — код на двигателя BPJ
        Тука нагледна разлика между двата двигателя, за който разбира тук се спира: (аз съм го рисувал това, не е официално)

        Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	1
Size:	5,8 KB
ID:	2098223

        Дизеловият автомобил винаги ще дръпне по-мощно, но за по-кратко време и трябва да превключи предавката. Въпросът е предавките как са изчислени и какъв момент се предава към колелата. Или не?

        Коментар


          #94
          Като дойде работата до нютони, дизели, бензини и дърпане да споделя нещо интересно - явно от дизел до дизел също има разлика. Преди няколко години с либрата (мапната 2,4-ка) правихме мерене със старт от място и с летящ старт с БМВ Е36 328 купе. На старт от място не можах от три опита да му взема старта (дърпа с два три метра) към края на 3-та го настигам, но не мога да го дръпна и така до 160, на 160 аз включвам 5-та и увяхвам. На летящ старт от 40, на 2-ра му правя два метра и го държа така до към 140, тогава той почва да ме изравнява, а на 160 вече е на 7-10 метра пред мене и не мога да го догоня. БМВ-то го дават 193 коня, но дефакто е около 205. Усещането ми в либрата беше, че много дърпа, в смисъл имаше рязък старт, не знам колко е била след мода, но вероятно не повече от 170. Сега с Делта 3-ката, нямам това усещане за рязък старт (според усещането даже е по-тромава заради електронния ограничител), но на магистралата разбирам къде е разликата - на 6-та 4500 оборота и пълен километраж. И... вече не се пускам с БМВ-та... даже с Е30-ки, 316-ки
          Та бензиновия двигател е хубаво нещо, особено големия атмосферен мотор, но не на ГАЗ, както и електрическия... но ще си купя като пуснат батериите с Никел 63.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #95
            Е, то е ясно, че бензинът върви повече. Затова и състезателните автомобили са бензинови. Дизелът е супер двигател, но при него по-скоро се търси икономия, издръжливост и тяга в ниските обороти. А това, че специално у нас се наводни с дизели, мисля че на всеки е ясно защо. Но наистина не е хубаво да се кара дизел на 6-та с 90. Даже и по равно тая скорост му е нисичка. Не, че е невъзможно, но както каза колегата по-горе, маховика се скапва по-бързо, защото оборотите са ниски и се появяват вибрации. Ясно е, че ако е читав, няма да го хвърлиш веднага, но защо зорлем да му съкращаваш живота.

            Коментар


              #96
              Е, то е ясно, че бензинът върви повече. Затова и състезателните автомобили са бензинови. Дизелът е супер двигател, но при него по-скоро се търси икономия, издръжливост и тяга в ниските обороти. А това, че специално у нас се наводни с дизели, мисля че на всеки е ясно защо. Но наистина не е хубаво да се кара дизел на 6-та с 90. Даже и по равно тая скорост му е нисичка. Не, че е невъзможно, но както каза колегата по-горе, маховика се скапва по-бързо, защото оборотите са ниски и се появяват вибрации. Ясно е, че ако е читав, няма да го хвърлиш веднага, но защо зорлем да му съкращаваш живота.
              След като темата вече не си помни началото и аз ще метна една бомба в нея.Нормално ли е дизел автомат каран на круиз на 100 км.в час да е на осма скорост и на 1100 оборота.Става дума за SUV 200 кс.4х4 постоянно включено. Два тона тегло 2,2 мотор и 450 нютон метра въртящ момент.Автомобилът е на 10000 км.и още не се е повредило нищо,явно производителите са сбъркали нещо.Най нисък разход до момента съм правил на дълъг път и е 6,9 на 100км.който иска да вярва и на мен ми беше чудно,лятото с климатик 7,3-7,4.Карам го на смарт режим и много добре знае какво се иска от него като натисна педала за газта.Хибрид не съм карал никога но искам да пробвам и такова чудо на техниката ,но за момента няма как това да стане.
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #97
                Нормални са оборотите, автоматичната кутия не я бъркат, а и са 8 предавки. 4х4 не е постоянно включено.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #98
                  Нормални са оборотите, автоматичната кутия не я бъркат, а и са 8 предавки. 4х4 не е постоянно включено.
                  Съгласен съм AWD е и като пусна графиката на трансмисията я виждам че върви на преден мост,след като подам газ тогава прехвърля към задният,но все пак разходът за такъв клас автомобил е изумяващ.
                  Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                  Коментар


                    #99
                    Нормални са оборотите, автоматичната кутия не я бъркат, а и са 8 предавки. 4х4 не е постоянно включено.
                    И каква е разликата между автоматична и ръчна?
                    А тези всичките железа за 4х4 нали се сещаш, че се въртят и променят нещата, дори и да не се подава към тях.
                    Иначе и мен не ме чуват, пък нямам нищо хибридно
                    https://youtu.be/KZjZjJS2v0M

                    Коментар


                      Автоматичните кутии са 1010937318 вида, кажи коя те интересува?
                      4х4 железата при автомобилите не са с кой-знае какво тегло, а и не се въртят постоянно, а само при необходимост, именно заради икономия.
                      7 литра за 200 коня и това тегло са напълно нормални за извънградско, интересно ми е обаче градското кк е?
                      Съседа с 330 Xdrive 190 к.с. от 2003 също пада под 7 извънградско, обаче в града лепи 15 без проблеми

                      Тоз от клипа както се е опковал и влак няма да чуе на 2 метра от него :D
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Автоматичните кутии са 1010937318 вида, кажи коя те интересува?
                        4х4 железата при автомобилите не са с кой-знае какво тегло, а и не се въртят постоянно, а само при необходимост, именно заради икономия.
                        7 литра за 200 коня и това тегло са напълно нормални за извънградско, интересно ми е обаче градското кк е?
                        Съседа с 330 Xdrive 190 к.с. от 2003 също пада под 7 извънградско, обаче в града лепи 15 без проблеми

                        Тоз от клипа както се е опковал и влак няма да чуе на 2 метра от него :D
                        Чисто градско няма как да засека,но средният общ разход на ежедневно каране варира между 9 и 10,5 литра.
                        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                        Коментар


                          Автоматичните кутии са 1010937318 вида, кажи коя те интересува?
                          4х4 железата при автомобилите не са с кой-знае какво тегло, а и не се въртят постоянно, а само при необходимост, именно заради икономия.
                          7 литра за 200 коня и това тегло са напълно нормални за извънградско, интересно ми е обаче градското кк е?
                          Съседа с 330 Xdrive 190 к.с. от 2003 също пада под 7 извънградско, обаче в града лепи 15 без проблеми

                          Тоз от клипа както се е опковал и влак няма да чуе на 2 метра от него :D
                          Интересува ме на коя скоростна кутия казваш автоматична и на коя ръчна.
                          При 4х4 железата хем, че си тежат хем се въртят, дори и да не ги ползваш.
                          Градския разход по принцип е много относителен и там 4х4 с 200к.с не можеш да очакваш да гори 4л/100км
                          А тук реално спора е най вече за извън града. Или за там вече е ясно, че този хибрид не става ако се кара със стил различен от на пенсионер и затова сега обърнахме въпросите за градски разход.

                          Коментар


                            chaveto написа: Преглед на мнението
                            Интересува ме на коя скоростна кутия казваш автоматична и на коя ръчна.
                            При 4х4 железата хем, че си тежат хем се въртят, дори и да не ги ползваш.
                            Градския разход по принцип е много относителен и там 4х4 с 200к.с не можеш да очакваш да гори 4л/100км
                            А тук реално спора е най вече за извън града. Или за там вече е ясно, че този хибрид не става ако се кара със стил различен от на пенсионер и затова сега обърнахме въпросите за градски разход.
                            Ами да. Градско е по-икономично. Извънградско е относително еднакво. И накрая питанката в този случай ми е защо да се купи дизел, освен ако не ти харесва мирзмата на Икарус или си фен на вибромасажорите?
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              milen11 написа: Преглед на мнението
                              Чисто градско няма как да засека,но средният общ разход на ежедневно каране варира между 9 и 10,5 литра.
                              Твоето бих го сравнявал с Lexus Rx400h, по-старичък е на години разбира се, но е 270 к.с., 4х4, 2 тона и постига същия разход, че и маалко по-нисък на бензин. Като ускорение е доста добър - 7.6 сек до 100, все пак си е с 4 литров двигател. А може да му се сложи и газ :D

                              Чаво, под автоматична основно си представям такава с хидротрансформатор, като най-разпространена и после идват разните други видове. Интересен ми е градския разход, защото съм сигурен че ще е около 12 на кратки преходи, въпреки модерната кутия.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                Бо и Мишо моля да споделят колко дизела има в подписите им.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X