Страница 13 от 28 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати 121 до 130 от 272

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на trace
    Регистр. на
    16.09.2005
    Айде сега да сравним цените на апартамент и къща в София.
    И защо точно хибрид и дизел сравнявате, сложете и газ и ел. коли, това някаква дискриминация ли е?
    Аз в момента карам и на газ и дизел, доволен съм и от двете. Дизела е Тоуота Рав 4 2,2 2007г.
    Не си спомням да съм се притеснявал колко ще изхарчи.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    лека техническа разлика
    Лека техническа разлика, която придава вкус и мирис на въртящия момент
    Тази сутрин за 500 метра пеша минах покрай точко 4 кадилника, около които въздуха лютеше от 20 метра разстояние, а водачите си стоят вътре и чакат да загрее мотора
    Вярно, това на снимката е по-стар модел, но вече почти всички евро 4 дизели у нас са с премахнати ДПФ и катализатор и резултата е същия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0267.JPG
Преглеждания:	36
Размер:	174,2 KB
ID:	106726  
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол Аватарът на Kay_
    Регистр. на
    13.11.2013
    Ммм дам. А да направиш сравнение дизел/хибрид с апартамент/къща не е нужно да си мързелив и силно ограничен, а само да караш Браво 2. Прочетох тоя коментар 3 пъти и не разбрах изобщо какво сравняваш.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Хахаха, като не се разбрали, четете докато разберете, явно толкова и вниквате в смисъла на сравнението.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Регистр. на
    13.11.2013
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Сравнява се Дизел с Хибрид. Добре, тогава да сравняваме апартамент с къща. Всяко едно има плюсове и минуси, като цяло предназначението им е едно и също, но са коренно различни като изпълнение. Все едно някой да ме убеди, че в апартамент се живее по-хубаво, защото нямаш толкова работа по двора, имаш централно отопление и т.н. Мързели колко искаш. Тея хора да са живи и здрави и да си жиеят в кутийчиците, всеки има право да избира. Дизела се определя като ултимативен избор като най-добър автомобил във всичко, което е все едно да твърдиш същото за апартамента, просто е грешно и глупаво да се твърди подобно нещо, освен ако не си силно ограничен.
    Не човек. Твоя пример е неадекватен, понеже няма база са сравнение. Бо ти го обясни.
    Хайде да разиграем една теоритична ситуация. Двамата имаме по 50к евро. Аз си купувам апартамент в Сф, а ти си купуваш къща в Сф. За едни и същи пари. Пожелават ти хубав живот в твоя палат.

П.П.
    За мен пък "силно ограничени" са хора, които си мислят, че са някакъв критерии за обществото и тяхното мнение трябва да се счита за меродавно.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

Регистр. на
    22.06.2014
    Силно ограничени са тези, които не уважават мнението на другите.

Второ сравнението е направено в смисъл, че масовката в България те убеждават, че апартамента е по-добрият избор, а къщата била заробване и т.н. Същото нещо се опитвате да ни убедите с дизелите, че те са по-добрият избор. Само, че тука половината ходите по-майстори не сте пипали дизелов двигател иначе той бил по-добър. Айде моля те, НЕ

И да, карам браво 2, май те е много яд за това.
    Последна промяна от mell0 : 23.01.2019 в 19:45
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Регистр. на
    13.11.2013
    Оооо, не убеждавам никой в нищо. Всеки има глава на раменете си. Някъде да съм агитирал да се купува дизел/хибрид? Подразни ме неадекватното ти сравнени и слагането на етикети за пореден път към хората, които не са на твоето мнение...Вгледай се в себе си какви ги говорил, а после говори кой е силно ограничен. А май точно ти не уважаваш мнението на хората.
    А защо трябва задължително да съм разглобявал дизелов мотор, за да го карам и да мога да го оценя като автомобил спрямо моя вкус и маниер на ползване на автомобила?
    Спокойно не ме е яд, че не карам Браво 2. Хубава кола е, но на мен повече си ми допада 147. Все пак съм поласкан от интереса ти към чувствата ми.хахха

Регистр. на
    22.06.2014
    Не тук няколко души упорито се опитват да изкарат хибрида и бензина като боклуци и дизела, като царя на автомобилните двигатели, когато им кажеш, че всяко едно си има неговите плюсове, те почват да ги омаловажават и замазват.

Сравнението че хората са мързеливи, ами да такива са. Виждам постоянно такива, то затова и държавата ни е такава. Разбира се като всяко нещо и тук има изключения, но съжалявам, че го казвам: мързелив народ сме.

И да, когато си пипал къмън рейл дизел и се бъхтиш върху него, само тогава може да оцениш бензиновия двигател. Иначе за оценяване в смисъла на каруцарщината може и баба Пенка да я викнем. Все пак не сме милионери, искаме евтин и лек за ремонт автомобил.

П.С. Мен ме боли, кой какво кара, изнервям се когато в тема за хибрид се намесва дизел и то Дачия. Колкото и моят коментар да е неуместен, толкова е и цялата тая тема преместена заради плевене.
    Последна промяна от mell0 : 23.01.2019 в 22:25
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    Аз не виждам да си написал какви плюсове може да има бензинов/хибриден автомобил пред дизелова Дачия 1.5 dCi?! То хубаво ги има, ама какви са?
    Ей туй ни кажи, вместо да ни занимаваш с мнението си за другите.
    Все пак сме в автомобилен форум.
    браво 1,6/90 - 09 г.

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Не тук няколко души упорито се опитват да изкарат хибрида и бензина като боклуци и дизела, като царя на автомобилните двигатели, когато им кажеш, че всяко едно си има неговите плюсове, те почват да ги омаловажават и замазват.

Сравнението че хората са мързеливи, ами да такива са. Виждам постоянно такива, то затова и държавата ни е такава. Разбира се като всяко нещо и тук има изключения, но съжалявам, че го казвам: мързелив народ сме.

И да, когато си пипал къмън рейл дизел и се бъхтиш върху него, само тогава може да оцениш бензиновия двигател. Иначе за оценяване в смисъла на каруцарщината може и баба Пенка да я викнем. Все пак не сме милионери, искаме евтин и лек за ремонт автомобил.

П.С. Мен ме боли, кой какво кара, изнервям се когато в тема за хибрид се намесва дизел и то Дачия. Колкото и моят коментар да е неуместен, толкова е и цялата тая тема преместена заради плевене.
    Аз също не виждам такива хора, видях в предната тема едни които казаха, че Приус е по добър от другите хибриди и че е всичко най. Сравниха го с някакво дизелово Пежо... и да не се повтарям.
    Аз обаче виждам други автомобили който предлагат много повече, единствено не могат да предложат същия градски разход.
    Хайде сега ми кажи защо трябва да карам Приус след като мога да карам автомобил който предлага от всичко х2 на този Приус и ако го карам по правилата разхода ни е почти еднакъв.
    И само да кажа, че от 30г + си цапам ръцете с масло и на майстори не ходя. Затова знам каква е разликата между бензин, дизел....
    Последна промяна от chaveto : 24.01.2019 в 09:33

Страница 13 от 28 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (1 членове и 1 гости)

1. noriaga

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •