Страница 11 от 28 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 110 от 272

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението
    Автоматичните кутии са 1010937318 вида, кажи коя те интересува?
    4х4 железата при автомобилите не са с кой-знае какво тегло, а и не се въртят постоянно, а само при необходимост, именно заради икономия.
    7 литра за 200 коня и това тегло са напълно нормални за извънградско, интересно ми е обаче градското кк е?
    Съседа с 330 Xdrive 190 к.с. от 2003 също пада под 7 извънградско, обаче в града лепи 15 без проблеми

Тоз от клипа както се е опковал и влак няма да чуе на 2 метра от него :D
    Чисто градско няма как да засека,но средният общ разход на ежедневно каране варира между 9 и 10,5 литра.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Автоматичните кутии са 1010937318 вида, кажи коя те интересува?
    4х4 железата при автомобилите не са с кой-знае какво тегло, а и не се въртят постоянно, а само при необходимост, именно заради икономия.
    7 литра за 200 коня и това тегло са напълно нормални за извънградско, интересно ми е обаче градското кк е?
    Съседа с 330 Xdrive 190 к.с. от 2003 също пада под 7 извънградско, обаче в града лепи 15 без проблеми

Тоз от клипа както се е опковал и влак няма да чуе на 2 метра от него :D
    Интересува ме на коя скоростна кутия казваш автоматична и на коя ръчна.
    При 4х4 железата хем, че си тежат хем се въртят, дори и да не ги ползваш.
    Градския разход по принцип е много относителен и там 4х4 с 200к.с не можеш да очакваш да гори 4л/100км
    А тук реално спора е най вече за извън града. Или за там вече е ясно, че този хибрид не става ако се кара със стил различен от на пенсионер и затова сега обърнахме въпросите за градски разход.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Интересува ме на коя скоростна кутия казваш автоматична и на коя ръчна.
    При 4х4 железата хем, че си тежат хем се въртят, дори и да не ги ползваш.
    Градския разход по принцип е много относителен и там 4х4 с 200к.с не можеш да очакваш да гори 4л/100км
    А тук реално спора е най вече за извън града. Или за там вече е ясно, че този хибрид не става ако се кара със стил различен от на пенсионер и затова сега обърнахме въпросите за градски разход.
    Ами да. Градско е по-икономично. Извънградско е относително еднакво. И накрая питанката в този случай ми е защо да се купи дизел, освен ако не ти харесва мирзмата на Икарус или си фен на вибромасажорите?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    Чисто градско няма как да засека,но средният общ разход на ежедневно каране варира между 9 и 10,5 литра.
    Твоето бих го сравнявал с Lexus Rx400h, по-старичък е на години разбира се, но е 270 к.с., 4х4, 2 тона и постига същия разход, че и маалко по-нисък на бензин. Като ускорение е доста добър - 7.6 сек до 100, все пак си е с 4 литров двигател. А може да му се сложи и газ :D

Чаво, под автоматична основно си представям такава с хидротрансформатор, като най-разпространена и после идват разните други видове. Интересен ми е градския разход, защото съм сигурен че ще е около 12 на кратки преходи, въпреки модерната кутия.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Бо и Мишо моля да споделят колко дизела има в подписите им.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Регистр. на
    22.12.2008
    В моя съм пропуснал една корса 1.5
    Точно това се опитвам да обясня, че не е като да не съм карал и имал дизели, ползите им спрямо моя въшкав хибрид са никакви. Ако говорехме за някой от лексусите с V6, V8, тогава съвсем няма място за сравнение
    Живот и здраве, следващи надали ще има други такива в подписа.
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Твоето бих го сравнявал с Lexus Rx400h, по-старичък е на години разбира се, но е 270 к.с., 4х4, 2 тона и постига същия разход, че и маалко по-нисък на бензин. Като ускорение е доста добър - 7.6 сек до 100, все пак си е с 4 литров двигател. А може да му се сложи и газ :D

Чаво, под автоматична основно си представям такава с хидротрансформатор, като най-разпространена и после идват разните други видове. Интересен ми е градския разход, защото съм сигурен че ще е около 12 на кратки преходи, въпреки модерната кутия.
    Е вашия от 7+ го видяхме, където в другата тема обяснявахте, че с каквото и да било каране повече от 7 няма как да стане. Не съм сигурен, че 1.5 ще ми изгори 12 дори и със съвсем обикновена кутия. А железата не са ти много ясни, дори и по старите кутии с хидротрансформатор заключват предавки и стават като ръчна кутия. Намесваш и газ, еми и газо дизели има и ние можем да сложим газ
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Ами да. Градско е по-икономично. Извънградско е относително еднакво. И накрая питанката в този случай ми е защо да се купи дизел, освен ако не ти харесва мирзмата на Икарус или си фен на вибромасажорите?
    Извънградско е еднакво ако го сравняваме с 1.5dCi защото и там ако го мачкаш и поддържаш високи скорости разхода отива като на 200 коня. Караш ли нормално разхода е с минимални разлики. Градския разход също ще е с минимални разлики ако не дремем в жестоки задръствания и всичко това ако се кара нормално. Защото тоя хибрид с тази кутия при агресивно каране където е винаги в лютеницата не искам да си помисля колко над 7 ще изхарчи.
    Миризма на Икраус и вибрации
    П.С а като ви прочета само първите две страници в Тойота форума дали Приус е икономичен и започва да ми става смешно. А пък тези с не пускането на топло и бутането по светофарите за да гоним икономия
    Последна промяна от chaveto : 20.01.2019 в 08:17

Регистр. на
    22.12.2008
    За мен темата е изчерпана, няма смисъл да дъвчем едно и също през 2 страници.
    Toyota Prius 1.5 Hybrid

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    За мен темата е изчерпана, няма смисъл да дъвчем едно и също през 2 страници.
    Алелуя.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Има два типа хора. Такива, които имат желание да тестват и притежават нещо ново и да си изградят мнение сами. Хора настроени позитивно към новото. Тоест харесващи промяната и отворени към новото. Другия тип са консервативни, те си баят едно, не обичат промяната, тях не може да ги убедиш в нищо, защото са чули от на стринката на брат му на леля му сина, че казал нещо лошо и край. С такива хора няма смисъл да се спори. Те дори и да се качат и да покарат такъв автомобил ще са настроени с лошо мнение още преди да са го видяли, защото разбираш ли това е нещо ново и е чума. Виждат няколко числа и клипчета и вече са майстори. Затова темата е безсмислена.
    Последна промяна от mell0 : 20.01.2019 в 12:25
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Страница 11 от 28 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (1 членове и 1 гости)

1. noriaga

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •