Страница 10 от 28 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати 91 до 100 от 276

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат slonikon написа: Преглед на мнението
    И що тогава пълзите като охлюви по баирите и създавате предпоставки за произшествия? Нарочно ли?!
    Че развъртете ги тия 440 Нм, де, покажете ги, вместо да пречите на движението. Щото, както написах по-горе и аз си мислех, че ги има, ама май на практика са само за дръпки по светофарите.
    Намекнах ти го назад, ама явно в прав текст трябва да ти го кажа.
    Никой не пълзи, а пълзенето е само в твоята глава. Може би един път в живота си си настигал някакъв Приус, който е карал по някакъв начин и си решил, че всички пълзят.
    За да ми опровергаеш мнението, следващия път като настигнеш пълзящ Приус, направи едно видео как пълзи, защото явно ги настигаш постоянно такива и да видим всички.
    Сега, разбирам, като ме настигнеш с тези нютони и започнеш да се изнервяш, че карам с 95 примерно междуградско, а ти си летял със 140 преди това, нормално е да пълзя, да, признавам си.
    Ама някой ден ако някой Приус случайно те изненада на някоя светофарна дръпка, да не се изненадаш, че тези коли можели и да вървят повече от очакванията ти и изведнъж да си останеш с тракането назад.
    Последна промяна от BO : 18.01.2019 в 14:52
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Клипчето моля да е от Петровене след острия завой в посока Луковит изкачването покрай парка и до Диаблото.
    И няма никаъв проблем да качиш байр на 6та със 100.
    Само да ви припомня че маховик се съсипва в града не на пътя със 100 па все тая дали е байр или спускане
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Мощността не е показателна за това, как дърпат автомобилите, а въртящия момент.
    Ако разгледаме идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност, въртящият момент на дизела ще е поне с 50% по-висок.
    От там и усещането, че дизела дърпа повече - което усещане си е съвсем обективно.
    Набързо намерени данни на идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност:
    Дизел 2.0 R4 16v TDI CR
    125 kW (170 PS) @ 4,200 rpm; 350 Nm @ 1,750–2,500 rpm — код на двигателя CAHA, CBBB, CFGB, CEGA

Бензин 2.0 R4 16v "Turbo FSI"/TSI/TFSI (EA113)
    125 kW (170 PS) @ 4,300 rpm; 280 Nm @ 1,800-4,200 rpm — код на двигателя BPJ
    Тука нагледна разлика между двата двигателя, за който разбира тук се спира: (аз съм го рисувал това, не е официално)

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Untitled.png
Преглеждания:	19
Размер:	5,8 KB
ID:	106694

Дизеловият автомобил винаги ще дръпне по-мощно, но за по-кратко време и трябва да превключи предавката. Въпросът е предавките как са изчислени и какъв момент се предава към колелата. Или не?

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Като дойде работата до нютони, дизели, бензини и дърпане да споделя нещо интересно - явно от дизел до дизел също има разлика. Преди няколко години с либрата (мапната 2,4-ка) правихме мерене със старт от място и с летящ старт с БМВ Е36 328 купе. На старт от място не можах от три опита да му взема старта (дърпа с два три метра) към края на 3-та го настигам, но не мога да го дръпна и така до 160, на 160 аз включвам 5-та и увяхвам. На летящ старт от 40, на 2-ра му правя два метра и го държа така до към 140, тогава той почва да ме изравнява, а на 160 вече е на 7-10 метра пред мене и не мога да го догоня. БМВ-то го дават 193 коня, но дефакто е около 205. Усещането ми в либрата беше, че много дърпа, в смисъл имаше рязък старт, не знам колко е била след мода, но вероятно не повече от 170. Сега с Делта 3-ката, нямам това усещане за рязък старт (според усещането даже е по-тромава заради електронния ограничител), но на магистралата разбирам къде е разликата - на 6-та 4500 оборота и пълен километраж. И... вече не се пускам с БМВ-та... даже с Е30-ки, 316-ки
    Та бензиновия двигател е хубаво нещо, особено големия атмосферен мотор, но не на ГАЗ, както и електрическия... но ще си купя като пуснат батериите с Никел 63.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Е, то е ясно, че бензинът върви повече. Затова и състезателните автомобили са бензинови. Дизелът е супер двигател, но при него по-скоро се търси икономия, издръжливост и тяга в ниските обороти. А това, че специално у нас се наводни с дизели, мисля че на всеки е ясно защо. Но наистина не е хубаво да се кара дизел на 6-та с 90. Даже и по равно тая скорост му е нисичка. Не, че е невъзможно, но както каза колегата по-горе, маховика се скапва по-бързо, защото оборотите са ниски и се появяват вибрации. Ясно е, че ако е читав, няма да го хвърлиш веднага, но защо зорлем да му съкращаваш живота.

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат Nasko написа: Преглед на мнението
    Е, то е ясно, че бензинът върви повече. Затова и състезателните автомобили са бензинови. Дизелът е супер двигател, но при него по-скоро се търси икономия, издръжливост и тяга в ниските обороти. А това, че специално у нас се наводни с дизели, мисля че на всеки е ясно защо. Но наистина не е хубаво да се кара дизел на 6-та с 90. Даже и по равно тая скорост му е нисичка. Не, че е невъзможно, но както каза колегата по-горе, маховика се скапва по-бързо, защото оборотите са ниски и се появяват вибрации. Ясно е, че ако е читав, няма да го хвърлиш веднага, но защо зорлем да му съкращаваш живота.
    След като темата вече не си помни началото и аз ще метна една бомба в нея.Нормално ли е дизел автомат каран на круиз на 100 км.в час да е на осма скорост и на 1100 оборота.Става дума за SUV 200 кс.4х4 постоянно включено. Два тона тегло 2,2 мотор и 450 нютон метра въртящ момент.Автомобилът е на 10000 км.и още не се е повредило нищо,явно производителите са сбъркали нещо.Най нисък разход до момента съм правил на дълъг път и е 6,9 на 100км.който иска да вярва и на мен ми беше чудно,лятото с климатик 7,3-7,4.Карам го на смарт режим и много добре знае какво се иска от него като натисна педала за газта.Хибрид не съм карал никога но искам да пробвам и такова чудо на техниката ,но за момента няма как това да стане.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Нормални са оборотите, автоматичната кутия не я бъркат, а и са 8 предавки. 4х4 не е постоянно включено.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението
    Нормални са оборотите, автоматичната кутия не я бъркат, а и са 8 предавки. 4х4 не е постоянно включено.
    Съгласен съм AWD е и като пусна графиката на трансмисията я виждам че върви на преден мост,след като подам газ тогава прехвърля към задният,но все пак разходът за такъв клас автомобил е изумяващ.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението
    И каква е разликата между автоматична и ръчна?
    А тези всичките железа за 4х4 нали се сещаш, че се въртят и променят нещата, дори и да не се подава към тях.
    Иначе и мен не ме чуват, пък нямам нищо хибридно
    https://youtu.be/KZjZjJS2v0M

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Автоматичните кутии са 1010937318 вида, кажи коя те интересува?
    4х4 железата при автомобилите не са с кой-знае какво тегло, а и не се въртят постоянно, а само при необходимост, именно заради икономия.
    7 литра за 200 коня и това тегло са напълно нормални за извънградско, интересно ми е обаче градското кк е?
    Съседа с 330 Xdrive 190 к.с. от 2003 също пада под 7 извънградско, обаче в града лепи 15 без проблеми

Тоз от клипа както се е опковал и влак няма да чуе на 2 метра от него :D
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Страница 10 от 28 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •