Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна
Резултати 221 до 230 от 258

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Според теб твоята кутия е автоматична, но по скоро е без степенна. Затова и няколко пъти наблегнах на това да кажете какво за вас е автоматична кутия.
    Така е, аз въпреки това й казвам автоматична, защото като кажа на някой безстепенна и не може да проумее какво точно е това животно и че кола може да работи без скорости

Бензинов мотор и тишина точно с тази кутия при която като дадеш газ и отива на макс. обороти, нещо не ми се връзва.
    Само при залепяне на педала отива в максималните обороти, за да предаде бързо максималния въртящ момент, независимо от скоростта на движение. Дори тогава звука не е толкова дразнещ, колкото при дизел на 2500 оборота.
    На клипа се чува звука на двигателя, просто защото в купето е доволно тихо и дори на максимални обороти, пак не е кой знае какво като децибели. Просто трябва да покараш малко такова и веднага след това да се качиш на дизел, разликата в шума е много голяма.

Цената не я коментирам, всеки си купува в ценови диапазон в който може да си позволи.
    Цената в случая е много важна, защото сравняваме конкретни модели, които струват Х пари и коли, които струват 2 или 3 пъти Х.

Докато при Приус 1.5 съм чел отново мнения на разни хора и те са тромав и шумен. И като гледам клипове по нета... Та като се върнем на 140км на магистралата и е яко тих този хибрид който се движи близко до макс. си скорост.
    Всеки може да каже всичко. Приятеля ми с 190 коньовото бемве, ако се качи на приуса, ще каже че е ебати костенурката. Някой пък с пунто 1.1 ще каже, че е ракета.
    Аз казвам, че не е нито бавен, нито супер бърз. Достатъчно ми е, че когато трябва да изпреваря, го правя с лекота и че при ускорение от място на сфетофара потегля бързо, преди другите, защото няма замисляне в кутията, турбо дупки и прочие. Все пак возя семейството си в него, не съм го взел да карам с 200.

Та като се върнем на 140км на магистралата и е яко тих този хибрид който се движи близко до макс. си скорост.
    Доста е далеч от максималната си скорост, която е над 170. Да човече, тих е, защото веднъж достигне ли тази скорост, двигателя няма нужда да работи на фиксирани максимални обороти, за да я поддържа, както е при ръчните кутии и другите автоматични скорости (на 3500 оборота да си със 130, на 4000 да си на 150 и т.н.). Ако например се движиш със 150 по равен път или леко нанадолнище, двигателя минава на 1000 оборота и чуваш само вятъра и гумите.
    Пак ти казвам, дори да работи на макс обороти, звука е далеч по-ненатоварващ от тоя плътния тътен на дизеловия мотор.

Този на клиповете с Приуса, които си пуснал, го кара като олигофрен. Сигурно 10 минути преди това е карал жигула...
    Ето клип с нормално каране: https://www.youtube.com/watch?v=uBQseCMNJTQ
    Ето и един клип на шкода като твоята: https://www.youtube.com/watch?v=JKcRRPYZ6No
    За мен разликата в децибелите е огромна, въпреки, че шкодата все пак звучи добре.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    Цитат Kay_ написа: Преглед на мнението
    Дайте ги тия дизели, които харчат 6/100 с "яко мачкане". Дачия или са направили уникаааалния автомобил или тук някой лъже.
    Вчера пътувах Сф-Бс-Сф с 1,6тди 8/100 разход със средна скорост около 140км/ч.
    Кау. Висок е този разход, въпреки че и средната ти скорост не е никак ниска. Една бензинка с такава средна скорост няма да се задоволи с 8-мак ми се струва.
    Точно преди месец с 1.7 ЦДТИ по този маршрут ( Бургас - София - Бургас )имах 100 км/ч средна скорост, като засякох от изхода на Бургас. В София не го смятам за градско, защото
    пътувах до АТМ на Цариградско и обратно. В крайна сметка - разходът ми закова на 5.6 л/100, като определено в посока София беше по-висок, но на прибиране към Бургас се смъкна до описания.
    И в града тук и точно сега имам подобен атрактивен разход, но в сравнение със София, бургаското ми "градско" точно сега си е като вашето "цариградско". Точно в тази връзка ми се струва, че с моите маршрути,
    хибрида няма да ми даде предимствата си силни в натоварени градски условия...Човърка ме да го опитам, но пък и от дизела нямам основание да недоволствам.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Фиат идол Аватарът на Kay_
    Регистр. на
    13.11.2013
    Цитат ntodorov написа: Преглед на мнението
    Кау. Висок е този разход, въпреки че и средната ти скорост не е никак ниска. Една бензинка с такава средна скорост няма да се задоволи с 8-мак ми се струва.
    Точно преди месец с 1.7 ЦДТИ по този маршрут ( Бургас - София - Бургас )имах 100 км/ч средна скорост, като засякох от изхода на Бургас. В София не го смятам за градско, защото
    пътувах до АТМ на Цариградско и обратно. В крайна сметка - разходът ми закова на 5.6 л/100, като определено в посока София беше по-висок, но на прибиране към Бургас се смъкна до описания.
    И в града тук и точно сега имам подобен атрактивен разход, но в сравнение със София, бургаското ми "градско" точно сега си е като вашето "цариградско". Точно в тази връзка ми се струва, че с моите маршрути,
    хибрида няма да ми даде предимствата си силни в натоварени градски условия...Човърка ме да го опитам, но пък и от дизела нямам основание да недоволствам.
    Определено бензинов мотор с тая средна скорост ще е с по-висок разход. Но ми стана любопитно за твърденията "6/100 с яко мачкане", колко се разминава с реалното. Иначе при теб със 100км/ч средна...идеално си е 5.6/100
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Дефинирай "ЯКО МАЧКАНЕ"
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    "ЯКО МАЧКАНЕ" - В лютеницата

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    "ЯКО МАЧКАНЕ" - В лютеницата
    А ако нямаш оборотомер?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Тогава реално не можеш да я мачкаш

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    Тогава реално не можеш да я мачкаш
    Докато излезе някое бутало.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009

Днес ходих до Пловдив и на връщане (че сутринта беше ад на Тракия) "сипах" на нахалниците с дачии и шкоди... ей така (нали съм им набрал от едно време) нарочно ги дебнех в огледалото (най-вече тия дето карат с 2,5 км/ч по-бързо, но естествено са в лявата лента)... с други думи искам да кажа, че пораздвижих буталата на бамбината и показания разход е 6,5/100 (вероятно за сметка на по-бавното каране сутринта на отиване). Е, доволен съм! Това значи, че ако не я ръцам, както в повечето случаи,разхода е като на Дачия с 1.5 ДЦИ
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат D. Stanev написа: Преглед на мнението

Днес ходих до Пловдив и на връщане (че сутринта беше ад на Тракия) "сипах" на нахалниците с дачии и шкоди... ей така (нали съм им набрал от едно време) нарочно ги дебнех в огледалото (най-вече тия дето карат с 2,5 км/ч по-бързо, но естествено са в лявата лента)... с други думи искам да кажа, че пораздвижих буталата на бамбината и показания разход е 6,5/100 (вероятно за сметка на по-бавното каране сутринта на отиване). Е, доволен съм! Това значи, че ако не я ръцам, както в повечето случаи,разхода е като на Дачия с 1.5 ДЦИ
    И точно тогава идаме на моя както се вика. И си задаваш въпроса, защо трябва да карам 1.5 като мога да карам нещо по така и да ми предлага повече и да харчи същото като 1.5
    Показах го с числата от двата разхода.

M5kov отново си в грешка за оборотите. При 5К трябва да съм на 270км или на 2500об на 135км като май не е точно така а малко по ниски обороти, но трябва да погледна. Знам само, че Суперб 3 е с по ниски обороти от Суперб 2. А на началника мерцедеса направо ще загасне на 9-та и скорост доста над ограничението.

BO 1.5 според мен дава същите числа като Приус 2. Освен в града, там числата също са ниски, но не могат да слязат толкова надолу, но за града както казах не коментирам и не споря. Макар, че колегата М5коv прави 7 в града с Приус.

Kay_ яко мачкане е много относително, ако Приус трябва да го мачкаш нещо друго го прави с лекота това което искаш.
    Ето този например се напъваше постоянно, докато аз с лекота си задминавам от далеч. Клипа съм го свалил защото спорих на тема дистанция и как като не спазваш е по лошо за теб. Обаче тези със слабите автомобили не могат да си позволят голяма дистанция при определени условия и тогава се напъват.
    https://www.youtube.com/watch?v=KtEkxp9jbzE

Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •