Страница 20 от 27 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати 191 до 200 от 261

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Новичките дизели изобщо не смърдят гадно. Напротив, миризмата от изгорелите газове е свежа. Някои бензинови коли, особено такива, които горят масло, миришат по-смъртоносно и от старите дизели. Уж дизелите са обречени, а премиум марките на основните производители продължават да са оборудвани с мощни дизелови двигатели, което за мен е парадокс. Не вярвам да е проява на недалновидност - по-скоро искат да изстискат до последната капка носталгията на хората по мощните, пъргави и икономични дизелови двигатели. Но както вече споменах - отиват си, според мен за добро. Съдбата им ще последват и бензиновите, много скоро. Както почти светкавично - в рамките на 10-на години се промениха нещата с мобилните телефони и телевизорите, така бързо ще забравим и за димящите и замърсяващи МПС-та. И искрено се надявам това време да дойде много скоро. Омръзна ми от селяни и идиотчета, влюбени в смърдящите си автомобили и мотори с преправена изпускателна система, за да добавят и силен шум към замърсяването. Искам чисти, тихи, безопасни и по-бавни превозни средства.
    Последна промяна от snake : 03.02.2019 в 18:56
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Направо ми иде да се гръмна! ...нямам нито Дачия, нито Приус... Всъщност, шкодите и дачиите ме преследват все по-натрапчиво! До преди малко пред блока си говорехме със съседи и двама случано минаващи познати... и аз взех, че им казах, че търся малка градска кола и се колебая и... стана страшно. Та сега, въпросната Дачия, била горяла макс 6 на магистрала, като се ръчкала яко, под 140 не падала... само в лявата лента, всичко под ножа, на места 160, че и повече, дочух и 180, че вдигала (всъщност не знам даже до коло и е километража), ама сигурно до толкова (180). Градско пък, същата дачия... пак 6/100 давала... БРЯ!!! Моя гец с трите цилиндърчета 1,5 праска 11/100 зимата във Варна, Дачията 6/100... Доста грубо прекъснах това словоизлияние на тема Дачия, но почна другия с шкодите... и аз като пълен нещастник, си подвих опашката и се прибрах, че и вятър излезе... пък на хоризонта се появи един друг с турбинирана Е30-ка... и ето сега съм седнал тука и чета, тази тема (между другото най-виролентната от последните 3 месеца насам).
    А за дизелите - моите съболезнования към техните ротивници, но поне още 15 години ще ви понамирисва на автогара! Хоризонтът на спиране, отказване и пр. анатемосвания на тема дизел ще бъде доста дълъг - 30 години (+/- 2-3 години разлика).
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Митака и той има дачия с такъв мотор и също е доволен от разхода, някъде около тея цифри казва че движи.
    Аз пък днес ходих до село и пробвах как е разхода, когато не бързам
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	7DFF3F0A-830B-4161-A715-CEDCBD2ED35B.jpg
Преглеждания:	39
Размер:	166,2 KB
ID:	106779
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Глейте сега, и аз правих веднъж на Грандето 3.9 отиване и връщане до Благоевград и това беше.
    Неам нерви да карам така. Бал съм ги тия 2 лева икономия.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

Регистр. на
    22.12.2008
    Имах време да си почина след бъхтане по двора и рекох да ги спестя тея 2 лв. от спортна злоба
    Тук идва и другата разлика - изобщо не ме нервира подобно каране - нито мотор ми бръмчи, нито трябва да сменям скорости. Бях се разложил на седалката и просто карах.
    В едно от преходните села малко ме изнерви един байко с колело - кара по средата на пътя и не чува, че съм зад него. Едва бипнах, а той щеше да се прибие от стрес завалията
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Новичките дизели изобщо не смърдят гадно. Напротив, миризмата от изгорелите газове е свежа. Някои бензинови коли, особено такива, които горят масло, миришат по-смъртоносно и от старите дизели. Уж дизелите са обречени, а премиум марките на основните производители продължават да са оборудвани с мощни дизелови двигатели, което за мен е парадокс. Не вярвам да е проява на недалновидност - по-скоро искат да изстискат до последната капка носталгията на хората по мощните, пъргави и икономични дизелови двигатели. Но както вече споменах - отиват си, според мен за добро. Съдбата им ще последват и бензиновите, много скоро. Както почти светкавично - в рамките на 10-на години се промениха нещата с мобилните телефони и телевизорите, така бързо ще забравим и за димящите и замърсяващи МПС-та. И искрено се надявам това време да дойде много скоро. Омръзна ми от селяни и идиотчета, влюбени в смърдящите си автомобили и мотори с преправена изпускателна система, за да добавят и силен шум към замърсяването. Искам чисти, тихи, безопасни и по-бавни превозни средства.

Еееее, само бензиновите горят масло, айде стига с това, "горене на масло" за да не ти покажа поне няколко дизели, които носят туби в багажника постоянно и обратното, поне няколко бензинки на 20 години, които им е запекла щеката за маслото. Всичко е до подръжка, но аз дизел да мирише на хубаво, не съм виждал, няма и да видя.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Регистр. на
    22.12.2008
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Всичко е до подръжка, но аз дизел да мирише на хубаво, не съм виждал, няма и да видя.
    Тц, до горивото си е, просто си мирише гадно
    Колежката ми от сутринта се жалва, че вчера са й капнали 2 капки нафта на ключа при зареждане и смърди, та не се трае, довечера ще го чистела със спирт.
    Toyota Prius 1.5 Hybrid

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
    Глейте сега, и аз правих веднъж на Грандето 3.9 отиване и връщане до Благоевград и това беше.
    Неам нерви да карам така. Бал съм ги тия 2 лева икономия.
    На Приуса рекорда ми е 3.52/100 на колонка. По същата причина, да пробвам извънградско до колко ще мога да го смъкна. Това без круиз, а на "крак", за да мога във всеки един момент аз да реша колко и как трябва да върви. При скорост около 90км/ч +/- по табло, спрямо релефа.

... но аз дизел да мирише на хубаво, не съм виждал, няма и да видя.
    Не съм съгласен, определено.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    На Приуса рекорда ми е 3.52/100 на колонка. По същата причина, да пробвам извънградско до колко ще мога да го смъкна. Това без круиз, а на "крак", за да мога във всеки един момент аз да реша колко и как трябва да върви. При скорост около 90км/ч +/- по табло, спрямо релефа.

Не съм съгласен, определено.
    Не говорим за нови автомобили, защото такива в България са най-много 2% от всички автомобили. Според теб тея нови автомобили след 4-5 години дали няма да започнат да смърдят на чорап? Докато моята на 11 вече, не смърди така, нека някой дизел на тея години се похвали с това . А не само не смърди, не кади като кюмбе, не се запушва при градско каране, това е достатъчно за да разбереш какво бълва един дизеляк, щом може да се запуши.
    Последна промяна от mell0 : 04.02.2019 в 13:09
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    не се запушва при градско каране, това е достатъчно за да разбереш какво бълва един дизеляк, щом може да се запуши.
    Не, че нещо, ама с новите еко норми изведнъж се оказа, че бензиновите коли имат по-голям проблем в тази посока и още не могат да му намерят решението.
    Оказва се, че филтъра за твърди частици на бензиновите се запушва още по-бързо и за разлика от дизелите се оказват доста по-претенциозни. Така, че не бъди убеден кой двигател за какво става. Ще гледаш сеири само след 10 години, когато и бензинките започнат масово да се карат със същите карантии.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Страница 20 от 27 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •