Страница 16 от 27 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати 151 до 160 от 261

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Няма смисъл да вкарваме морални нотки дали е ОК или не. Всеки си има глава на раменете и си отговаря за постъпките.
    Иначе и за мен камери за средна скорост доста повече биха урегулирани нещата от всякакви стационарни или мобилни патрули.
    Вече уж има много камери за винетките, достатъчно на брой са, за да могат да хванат почти всички пътища и участъци. Ако ги вкарат в системата тях, то ще стане както си трябва.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Не съм съгласен. Затова са законите, за тези, които не могат да мислят с "главата си на раменете". Ти ако мислеха поне малко, щяха да разберат, че е ирационално това, което правят. Ежедневно в тази малка държавица се трепе някой "мислещ" с главата си на раменете.
    Последна промяна от mell0 : 25.01.2019 в 14:56
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    В една такава ситуация (6:33 от клипа), за стотни те връхлита тоя олигофрен и отлиташ.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

[QUOTE=chaveto;1368251]Означава автомобил без работещи спирачки със смачкан калник и счупен фар. Мръсен салон и леко захабена боя. Означава 13г автомобил който не е в движение и не знам защо си мислите, че струва много пари извън БГ. Ако искаш мога да ти направя снимка как идват три аудита които не приличат на нищо и после от трите стават 2 и се продават за 10К+ и народа се радва какво е купил.

Не си мислим, че струват пари. Те не струват, защото са една купчина скрап. Народа се радва първите един-два дена, после почва да реве, ама яко. Колегата mell0 го е написал по-горе - подобни екземпляри не излизат от сервиза, а сервиза иска МНОГО пари. Ако идеята е просто да покажеш, че имаш А8 и да го караш веднъж в седмицата за по 10-15 км. и в същото време да пуши отзад като комин и да върви като стара Газ-ка, вече е друг въпрос. Познавам такива екземпляри и с А6, и с А8. Само дето при тях единствено надписа има нещо общо с тези автомобили. Иначе, аз съм навит да си купя такова Ауди за 10 хил. лева. Ще си го обслужа за моя сметка и ще му оправя спирачките. Даже ще го карам само извънградско и ще го държа в гараж, примерно за 5 години. След това ще ти го подаря. Ако обаче изникнат други неща междувременно, ти ще поемаш ремонта. Навит ли си?

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Не съм съгласен. Затова са законите, за тези, които не могат да мислят с "главата си на раменете". Ти ако мислеха поне малко, щяха да разберат, че е ирационално това, което правят. Ежедневно в тази малка държавица се трепе някой "мислещ" с главата си на раменете.
    Човек, който е склонен да кара по горния начин и няма чувство за самосъхранение, ти с виртуален морал нещо ще го трогнеш ли? Освен да се изнерви обстановката друго няма да постигнеш.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    В момента пишете кофти неща за доста хора, не само по БГ. Всеки си има глава на раменете и преценява как МОЖЕ да се движи. А пък там където е разрешено значи всички са... Първо средната скорост е направена със Супърб 3 и се прави много лесно. Движение по магистрала на която няма движение и никой не ти пречи да караш както на теб харесва и можеш. Тръгваш буквално на две минути от самата магистрала и започваш да се движиш с 200+ и спирането отново е на две минути от магистралата. Интересно колко ли ще е средната скорост при такава ситуация.
    Да се върнем пак на А8, мисля, че го написах, че се кара всеки ден. Не виждам смисъл да пиша повече за него.

Не разбрах сега какъв е разхода при 140км и ако трябва да намаляваш и отново да достигаш тази скорост бързичко.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Ако и твой роднини са били омъртвени на место от "мислещ" караш със над 180 км на магистрала, нямаше така да говориш. Сега си недосегаем, докато не се случи.

За средната скорост и А8 е ясно, че си живееш в страната на чудесата, няма смисъл да продължаваме да ги коментирам р.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на trace
    Регистр. на
    16.09.2005
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението

Ок, предложи други модели с подобни параметри:
    Автоматик (да не е робот), бензин, >2004 г., до 15 лв. разход градско, 6-8000 лв. цена

Прикачен файл 106735

Alfa Romeo 147 на газ, 12л/100км без жалене. 12л х 0.86лв = 10,32лв.

http://www.ecars.bg/forum/Toyota-Prius/93-moyat-prius

Като гледам в този форум дават разхода ви градско около 6,6л х 1,86 = 12,30лв.
    И то зорлем, с някакви техники Pulse and Glide.

п.с. нямам нищо против бензин, дизел, газ и т.н. Дали ще дам 10лв повече или по-малко за едно
    пътуване до морето примерно е все тая.
    Брат ми си взе BMW I3, чисто електрическа, уникална колица.

И какво го заядохте chaveto, искахте пример, даде ви пример. Коментирайте разхода, а не цената.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Трейси, пропускаш 2 от условията - автоматик и бензин. На газ нещата са ясни, и аз мога да сложа инжекцион, но не е това целта. На инжекциона имаш и едни 10 литра бензин седмично, но да, далеч по-икономичен е от дизела.
    Иначе моят разход сега в студените медеци е 6.5, обаче лятото пда до 5, без много напъване.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Не разбрах сега какъв е разхода при 140км и ако трябва да намаляваш и отново да достигаш тази скорост бързичко.
    Защо не си разбрал? Не четеш ли мненията, които се пишат?
    За това пак ще го напиша. Приуса ми дава ~6.3/100 при 140 на круиз.

Цитат trace написа: Преглед на мнението
    Alfa Romeo 147 на газ, 12л/100км без жалене. 12л х 0.86лв = 10,32лв.
    Не, че нещо ама грешно предполагаш такъв разход, защото едно на ръка, че тази кола не отговаря на заданието, второ, че ако хванеш дори робот автомата, само по каталог отиваш на разход над 12. Какво остава за реалността, като добавиш газта, като включиш и "без жаленето" отиваш на коефициент х2 на теорията ти.
    Ако навлезем в някакви такива теоретични постановки, средния разход на мен ми е 5.1 за тези приблизително 5 години.
    Слагам газ с 10% завишение, както го дават. Слагам и 10% бензинов разход. Това ще ми даде краен разход от рода на 5.80 лв. на 100 км. Просто теория.
    A20DTH ЖТД ама не баш

Страница 16 от 27 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •