Страница 14 от 26 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати 131 до 140 от 254

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Аз обаче виждам други автомобили който предлагат много повече, единствено не могат да предложат същия градски разход.
    Че това малко ли е
    Някаквото дизелово пежо правеше двоен на сегашния ми разход в пари и се возех в студ. БМВ, Мерцедес, WV да не би да правят по-малко с автомат? Кутията на Пежото е Айсин, която я монтират в една камара коли, не е някаква екзотика.
    За мен това са достатъчни предимства, всичко друго е мерене на пишки и лично предпочитание.

Пак ще попитам, този път се надявам да ми отговориш конкретно, дори ще ти завиша параметъра градски разход, за да не шикалкавиш:

Ок, предложи други модели с подобни параметри:
    Автоматик (да не е робот), бензин, >2004 г., до 15 лв. разход градско, 6-8000 лв. цена

Плюсовете пък на обикновения бензин са толкова много, че няма нужда да ги изброявам. Липсва му единствено въртящ момент, но за сметка на това му липсва и демпферен маховик и ролки, турбина, скъпи дюзи, вибрации на волана, кофти миризма и звук. Сиромаси хора сме, тези неща бъркат сериозно в джоба, колкото и да се правим на паралии.

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	dacia-logan-mcv-15dci-engine_630x420.jpg
Преглеждания:	39
Размер:	364,4 KB
ID:	106735
    Последна промяна от M5kov : 24.01.2019 в 10:14
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    23.06.2014
    Аз също не виждам такива хора, видях в предната тема едни които казаха, че Приус е по добър от другите хибриди и че е всичко най. Сравниха го с някакво дизелово Пежо... и да не се повтарям.
    Аз обаче виждам други автомобили който предлагат много повече, единствено не могат да предложат същия градски разход.
    Хайде сега ми кажи защо трябва да карам Приус след като мога да карам автомобил който предлага от всичко х2 на този Приус и ако го карам по правилата разхода ни е почти еднакъв.
    И само да ти кажа, че от 30г + си цапам ръцете с масло и на майстори не ходя. Затова не ми обяснявай каква е разликата между бензин, дизел....

Ето за какво говорех.

Дизелът е конструктивно по-здрав двигател, тежък, но не го ли обслужваш на време и не го ли караш с хубава нафта и консумативи, бъкраш в торбата с проблемите и тогава отиваш в банка да теглиш 1 пачка, иначе хващаш автобуса. Тракащите TDI-та, като твоето ги чувам на 1км. как идват . Очаквай ръст в цената на дизела все повече (поинтересувай се) и тука ти отиде икономията. Аз те виждам след 10 години в бензинова кола или хибрид, въпрос на време е .
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    И двамата отново си знаете вашето, вибрации във волана, миризма...... много сте в грешка или сте карали големи курници. Скъпите ремонти ги има при всички автомобили и най вече когато попаднеш на кофти майстор.
    15лв градски разход се прави в София с А8 на газ което пък въобще не може да се сравнява с Приус. И да, влиза в изискването за цена и година.
    Дали ще се кача на бензин, ще го направя и не ми е проблем. Защото не съм аз този който казва, че от дизела нищо не става. Аз казвам, че Приус 2 не може да ми предложи нищо повече от това което ми предлага сегашния автомобил. Единствено може да бъде по икономичен в града и нищо повече. Ако почна да го карам така както си карам и разхода ще отиде в небесата.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    23.01.2016
    И двамата отново си знаете вашето, вибрации във волана, миризма...... много сте в грешка или сте карали големи курници. Скъпите ремонти ги има при всички автомобили и най вече когато попаднеш на кофти майстор.
    15лв градски разход се прави в София с А8 на газ което пък въобще не може да се сравнява с Приус. И да, влиза в изискването за цена и година.
    Дали ще се кача на бензин, ще го направя и не ми е проблем. Защото не съм аз този който казва, че от дизела нищо не става. Аз казвам, че Приус 2 не може да ми предложи нищо повече от това което ми предлага сегашния автомобил. Единствено може да бъде по икономичен в града и нищо повече. Ако почна да го карам така както си карам и разхода ще отиде в небесата.
    За А8 първо цената им почва от 9к и второ наистина ли мислиш че някой ще повярва разход от 15лв газ градско за кола автоматик, 4х4 и над 300коня?
    А колата от подписа ти, цените и започват от ТРИ пъти по-висока цена от Приус2, така че тук изобщо няма място за сравнение.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Сития на гладния не вярва

Нито се опитвам да го изкарам свръх кола, нито, че дизела не струва, по-скоро ти караш сравнително нови коли и нямаш реален поглед върху масовите дизели.
    Сравнявам приуса с конкуренти от неговите години и ценови клас и предимствата му от гледна точка на разход и комфорт са безспорни. Няма как да ти ги опиша, трябва да ги усетиш сам.
    Не говоря за лукс, а за малките неща при всекидневното шофиране - тишина, обем на шофьорското място, поставките за чаши ако щеш.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    23.06.2014
    chave, съжалявам, ама ти караш автомобил още в гаранция. Ние не може да си позволим и сравняваме с по-стари автомобили. А когато тръгна да сравнявам милионерник дизел на 12+ години, защото той е взет или да се кара или в града го запушат и му вземат живота, тогава просто Приусът е светлинни години като тишина, комфорт, подръжка и ако щеш щадене на околната среда, въпреки че всеки ден TDI-та ме oпушват, така че това надали го бърка много великия българин.
    Последна промяна от mell0 : 24.01.2019 в 17:00
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Хора, няма смисъл от подобни спорове. Всеки си има различни потребности и възможности, затова и има различни автомобили. Някои карат много градско и в тоя случай малка кола ги устройва перфектно. Също така и хибрид или направо електричка. Други карат извънградско и си вземат дизел или газ. Трети пък държат на лукса и могат да си го позволят, поради което си купуват нещо чисто ново във високият клас и т.н. Щом всичките тези автомобили се произвеждат, значи има търсене. Не можем да кажем, че Приус не става и в същото време той да се продава вече не знам колко години. Всеки си избира според възможностите и предпочитанията. Аз също харесвам дизелите, но не отричам и останалите. Иначе, на всички ни е ясно, че дизелите, пък и останалите коли "нов внос" идват тук смазани от каране. На тях полезният им живот е свършил и ако са в Германия, Австрия и т.н., отиват директно на скрап. То затова и цената им е такава. Тук обаче си им дишаме пушилката, понеже народът е беден, но и в много случаи страдащ от бай ганьовски синдром. Честно казано, не знам кой и с какъв акъл ще отиде да си купи Ауди А8 за 9 хил. лева, че ще му сложи и газ. На всичкото отгоре, за да го кара в града.

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат krasimir77 написа: Преглед на мнението
    За А8 първо цената им почва от 9к и второ наистина ли мислиш че някой ще повярва разход от 15лв газ градско за кола автоматик, 4х4 и над 300коня?
    А колата от подписа ти, цените и започват от ТРИ пъти по-висока цена от Приус2, така че тук изобщо няма място за сравнение.
    А8 започва от тия пари за хората които отиват в някоя автокъща. Когато можеш да си я внесеш сам е друго и затова го дадох веднага като пример. Градския разход е много относително нещо, факт е обаче, че А8 го прави всеки ден в София и влиза в изискването за пари на 100км. И не е над 300 ами под тях и стига с тези автоматици.
    Казах го някъде по напред, оглеждал съм се и аз за Приус преди доста време, но не ме устройва от това което предлага. Това не е агресивен автомобил и ако го караш агресивно числата не са такива каквито са обявени. А аз поне останах с впечатлението, че колегата иска да каже, че както и да го караш все еднакво си харчи.
    Ето ви нещо за тези автомати https://www.youtube.com/watch?v=lFAtc-zOKZs
    П.С кой си купува А8 да го кара в града. Човек който не харесва малките и средни автомобили. Който може да си го внесе на много ниска цена с дребни забележки които отново той може да отстрани. И след всичко цената отново да е по ниска от цената на първото в мобилето.
    П.С2 преди 6 месеца брат ми си взе Добло макси 1.3mjet за 800лв. За 86лв му сменихме топлообменика и за още 100 масло, филтри... първото в мобилето е 2700 без климатик.

Стига с тия приказки от 1001 нощ. Какво означава Ауди А8 с дребни забележки за 9 хил. лева, че и по-малко. Тоя автомобил нов струва почти 200 хил. лева. Кой нормален човек ще продаде такъв автомобил за 9 хил. лева, ако е читав. Че тя една Дачия почва от 14 хил. лева!
    П.С. Темата съвсем се отнесе.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    . Това не е агресивен автомобил и ако го караш агресивно числата не са такива каквито са обявени. .
    Викаш ти си взел шкодилак защото е яко агресивна и като я караш агресивно си постига обявените числа?
    Друг аргумент имаш ли?
    Сега разбирам онази тема за шкодилаците и дачиите. То с такива агресивни машини как няма да мачкаш всико подред.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Страница 14 от 26 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •