Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати 71 до 80 от 258

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Хората, които карат Приуси не си дават зор и на байрите не натискат колата за да не им вдига обороти и да е по-икономична и тиха, но провярвай, върви си без проблем. Това го казвам, като човек карал по байри с 1.5 хибрид, а за 1.8 да не говрим. Разликата от твоя дизел и хибрида е, че той ползва бензинов двигател и се развърта на по-високи обороти, а твоя дизел се развърта рано и няма проблем по байрите дори и без да вдигаш кой знае какви обороти, докато хибрида трябва да го вкараш доста високо за да тръгне, така както дизел. Тук идва цялостното заблуждение, че дизелите с еквивалентна мощност вървят повече. Просто много голяма част от хората карат до 2-3к обороти на атмосферка и очакват да получат мощност като при дизел. Хайде да сравняваме трубо двигател с трубо двигател, тоест хибрид с турбо завдижване и тогава да си говорим кое как върви по байри и т.н. Въпросът сега отива, защо няма хибриди с турбо, което щи ги направи дори още по-икономични и вървящи, но това е въпрос към произовдителите и това ли искат да усложняват двигателя допълнително и дали има нужда.
    Последна промяна от mell0 : 07.01.2019 в 14:57
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Навремето карах ЗАЗ-966А хибрид. Гореше ми 5л/100км градско при хибридно каране (50км самоход + 50км бутане).
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Въпросът сега отива, защо няма хибриди с турбо,
    Защо да няма? Има вече колкото щеш. Пример за хибрид, но алогично да направиш такъв хибрид е 740е.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Приус и Аурис умишлено ги държат под 100 коня, за да попадат в графата за данъчни облекчения на различните държави, което си е допълнителен плюс. Не че Тойота нямат 1.8 атмосферка със 190 коня, просто не искат да ги засилват тези, колите си вървят достатъчно за безпроблемно придвижване. За състезателите си има Lexus хибриди с по над 300 коня.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Доста ще ми е интересно да подкарам новата корола хибрид със 180 коня и хибрид с промени по кутията да видим дали ще става повече за каране...

Иначе по темата, новата дачия изобщо не ме блазни да я карам

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Този автомобил дава ниски числа при определени условия. Извън града също дава ниски числа защото не става да го караш като друг автомобил. Почнеш ли да го натискаш и всички митове и легенди за малките числа са разбити. Ако беше така и така само такива щяха да се движат и нямаше да има нито един на обява.
    Бил ти променял стила на каране, нормално като няма как да се напъне и при опити за напъване разхода е фантастичен и т.н ще се промениш.
    Разход около 6 от последните 1К+ като е повече магистралното каране. 10км винаги над ограничението и скорости по високи от макс. за въпросният Приус. Това с 4-човека и багажник пълен с връх. Толкова бях нисък, че и съвсем малките "буци" които се бяха образували от кишата ми тропаха отдолу в краката.
    Ако бях с Приус първо нямаше да ми е толкова комфортно, нямаше да съберем толкова багаж, нямаше да стигнем за такова време....................

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Това с Дачията ли?
    Хаха.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Не, това с шкодата, само е забравил да каже, че е дърпал един приус, иначе разхода щеше да е 4.5 най много и щеше да кара с 30 над ограниченията.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Тук идва цялостното заблуждение, че дизелите с еквивалентна мощност вървят повече.
    Мощността не е показателна за това, как дърпат автомобилите, а въртящия момент.
    Ако разгледаме идентични двигатели - турбинирани бензин и дизел с еднаква мощност, въртящият момент на дизела ще е поне с 50% по-висок.
    От там и усещането, че дизела дърпа повече - което усещане си е съвсем обективно.

Имал съм лични и служебни много коли, допреди 5 години само бензинови... от тогава насам личните ми са само дизели, служебните са бензинови...
    Ами... няма място за сравнение.
    Каквото щете говорете, дизелът си е дизел.
    Който не е карал продължително (най-добре да е имал), само той може да говори обратното.

Пък хибридите са добри за в града, много пъти съм го писал. Бих карал хибрид с удоволствие. За съжаление, карам в малки населени места основно, а 90% от километрите ми са извънградско, тъй че се обезсмисля.

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •