Страница 1 от 27 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 261

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Аз пък от една седмица съм с 1.5dCi 90к.с и разхода над 6 не го видях. На същия автомобил на дълго, скорост с ограниченията по борд слиза под 4. Не че някой ме е питал, но да кажа.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Аз пък от една седмица съм с 1.5dCi 90к.с и разхода над 6 не го видях. На същия автомобил на дълго, скорост с ограниченията по борд слиза под 4. Не че някой ме е питал, но да кажа.
    В Дачиа и 2 да ми е разхода, ще ме е срам да вляза вътре. Не, мерси.

Плюс това в 1 кола се гледа комфорта освен разхода, нали се сещаш кола която вози впъти по-добре и е по-тежка от тая консерва-лагерничка, която даваш като пример, няма как да дава 4 разход.
    Последна промяна от mell0 : 21.12.2018 в 15:14
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    22.09.2009
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Зависи и от ограниченията. Не ми се вярва със 140 на магистрала, каквото е ограничението да падне под 4 реален разход. По борд може и да падне (имах Мондео 2.2tdci), което падаше на 3.8-9 по борд, ама на колонка беше над 5.5...

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението
    Наблягам на факта, че приуса е автоматик. Това е много важна конструктивна разлика, от която много зависят 1-2-3-4 литра от разхода на даден автомобил.
    Зависи от автоматика.

Цитат Painfall написа: Преглед на мнението
    Зависи и от ограниченията. Не ми се вярва със 140 на магистрала, каквото е ограничението да падне под 4 реален разход. По борд може и да падне (имах Мондео 2.2tdci), което падаше на 3.8-9 по борд, ама на колонка беше над 5.5...
    За магистрално каране съм съгласен, имах предвид извън града и ограничения до 90км. Иначе и на магистрала става да е нисък разхода, но иска да е с 6-степенна кутия и спокойно каране.
    Нарочно давам данни за Дачия https://www.auto-data.net/bg/dacia-l...utomatic-28822
    А ето и за нещо по комфортно https://www.auto-data.net/bg/renault...dci-90hp-24668

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    Абе, как ги екстраполирате тия разходи към реални условия? Щото аз, като чета в тоя сайт, Бравото трябва да ми дава по половин кило повече/100 км от тия прахосмукачки. Ама реално, със сравнително спокойно каране и скъпата нафта, дава 5 извънградско и 8 градско.
    браво 1,6/90 - 09 г.

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    В Дачиа и 2 да ми е разхода, ще ме е срам да вляза вътре. Не, мерси.

Плюс това в 1 кола се гледа комфорта освен разхода, нали се сещаш кола която вози впъти по-добре и е по-тежка от тая консерва-лагерничка, която даваш като пример, няма как да дава 4 разход.
    Хайде, хайде, все едно от самолети слизаме...
    1.5 ДЦИ не е никак лош двигател. Не се използва само в Дачия, използват го и в Нисан, Рено, а отскоро и в Опел, които само двигател на совалка не са слагали в колите си. Признат е за един от най-икономичните агрегати.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Хубав автомобил и комбинация.
    Но примерно аз от 02.2016, демек от почти 3 години също не съм видял разход над 6 по колонка за бензинов двигател. А май няма дизел, който да не излезе толкова време от града и да не се усветка с проблем. Примерно Опелът ми не успя да изкара дълго в такъв режим преди да вдигне аларма.
    За това ако имам алтернативен дори разход ама за бензин, то не виждам смисъл да вземеш дизел. Освен ако не караш само по аутобани в Германия, където дизелът няма настигане по разход.
    Също така новите хибриди слизат и под 3 реално. Но пак не, че някой е питал, но да кажа.
    Последна промяна от BO : 21.12.2018 в 23:54
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на mitaka_71
    Регистр. на
    22.04.2008
    Карам от почти година SANDERO II STEPWAY 1.5 90кс.
    Мога само да потвърдя за разхода- извън града при нормално каране може да се свали спокойно под 4/100 - инак най-често се въртя около 4.3-4.5... Правил съм си експерименти- 200км магистрално шофиране без жалене и постоянно на климатик ми отчете 5.5/100. В града си дава около 5.5-6/100 според разстояния и трафик.
    На колегата по-горе който го е срам да се качи в такава кола само ще кажа че колата/моята/ си има най-високото оборудване и сигурно при неговите коли ги няма някои есктри! Плюс това е с по-висок просвет и има предимството да минава там,където неговите коли едва ли ще успеят...Така че не подценявайте този двигател-един от най-надеждните и икономични са!
    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
    Grande Punto 1.2 LPG

Фиат фанатик Аватарът на iliyan
    Регистр. на
    31.12.2010
    От 2 год. карам Дачия Докер 90 к.с. и под 7л/100км. не мога да сваля или трябва да я карам като баба-до 2400 оборота и 114 км/ч на пета,и пак не пада под 6 л/100км.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG
    ex:Fiat Regata 1714D
    ex:Fiat 125P

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    А пък моето JTD на извънградско при 150км/ч гори под 3л/100км. Веднъж тръгнах от Варна с половин резервоар нафта и си карах яваш ей тъй с 90км/ч. Абе на Нова Загора взе да мирише на нафта в купето, та не се трае. Слизам, оглеждам и кво да видя. Почнало да избива нафта през капачката на резервоара ! Басъм ма'а й, толкоз икономична при 90км/ч че чак връща нафта в резервоара, вместо да харчи ! И до Нова Загора резервоара вече почнал да прелива.
    Fiat Multipla 105JTD

Страница 1 от 27 12311 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •