Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo 1.4 95hp - тропане в двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Прекъсването на студен старт. Замисляне незнам, може и внушение да е не мога да кажа. Колата върви супер и си заслужава парите.

    Коментар


      #32
      Към собсвениците на Типо 1.4, бихте ли споделили разхода на колите ви градско/извънградско?
      Извънградско ( със скорост 130-140 по магистрала и 100-110 междуградско ) - 6,8 л/100км.
      Чисто градско - 8,8л/100км
      Автомобила към момента е на по-малко от 2000км. Любопитен съм при други как е разхода...
      Fiat Tipo 1.4

      Коментар


        #33
        Горе долу Толкова, но защо я шофираш със 140? Трябваше да изчакаш да стане поне на 3-4000км. и тогава да я натискаш.

        Коментар


          #34
          в книжката пише "рез първия период или първите 1600 км да не се използва пълния капацитет на автомобила- рязко спиране и тръгване, високи скорости... изчаках 1600 км. :D
          Fiat Tipo 1.4

          Коментар


            #35
            И моята кола вече е с обновен софтуер. За прекъсването - не знам. Не го е правило редовно и постоянно, и не мога да кажа (засега го няма, ама и преди софтуера да сменят, пак се проявяваше доста рядко). Замислянето определено е доста по-малко. Само около 1000 оборота го има, и то май само на първа скорост. Не е нормално според мен, но пък и това са изключително редки случаи, да се кара колата в този режим.
            Като цяло съм доволен, хубава кола, комфортна, при това много (особено като се вземе предвид и цената и). И "връви на пушка де'а". Въпреки малкото двигателче, върви - като я настъпиш и е в обороти си има ряз. Разхода преди смяната на софта е около 7/100. Извънградско, каране на къси разстояния студена (загрява много бързо, между другото). Абе чудесна е.

            Единствената ми забележка е към сервиза, обаче проблемите идват от италианците. АутоИталия в случая нямат голяма вина.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар

            Working...
            X