Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo 1.4 95hp - тропане в двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Tipo 1.4 95hp - тропане в двигателя

    Привет на всички (след години мълчание),
    отново съм в групата собственици на Фиат, само че този път с нещо по-новичко

    Преди 4 месеца се сдобих с новото типо, с 1.4 95кс, без газ. От известно време насам, има едно тропане в двигателя (аз го оприличавам като чаткане при блокирал повдигач). Първо се пали колата, държи по-високи обороти, и в момента,в който тръгнат да се нормализират започва въпросното чаткане, ритмично, като постепенно намалява с падането на оборотите, но никога не изчезва. От АутоИталия твърдят, че не чуват тропане, което да е проблем. И въпросът ми е повече към собствениците на такава кола (знам, че тук има такива), при вас има ли подобно нещо? Това ми е седма кола откакто изобщо имам автомобил, и досега никога не съм имал подобно "нормално" тропане (т.е. за мен не е нормално). Идеи, мнение...?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Съжалявам да те разочаровам, но дори и на моето Браво, което е реално със същия двигател е абсолютно същото нещо, като смених и 16-те повдигача, клапаните ги ревизирах, надолу дори мотовилкови лагери общо взето всичко и пак си го има шума. Аз мисля, че идва от скоростната кутия, но все още не съм го локализирал напълно. Преслушвах го със слушалка, но тогава ми се чу като да идва някъде между двигателя и скоростите. Тоя проблем го има на всички 1.4 двигатели и е много дразнещ, защото сутрин на студено зимата звучи като стар мерджански дизел, но не е причина за притеснение, защото хората са карали 10+ години така и двигателите им са перфектни при отваряне, включително и моя, въпреки че смених всичко за 9-годишна кола беше като нов, даже при ревизия на главата, човека, който я ревизираше ме пита, тая кола да не би да е гаранционна. И мен ме човърка от какво трака, понеже на моята съм разглобявал всичко, включително съм сменянавал и съединител, и проверявах откъде от скоростната може да идва трополенето и реално честно казано остава загатка за мен.
    Последна редакция от mell0; 20.12.2018, 10:32.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      Благодаря Ами.. не ме разочароваш, по-скоро ме успокояваш Аз реших, че е фабричен дефект, защото колата е на 1000км. (за 4м. не са и навъртяни много, жената я кара) и това се появи. Ама щом всички го имат, това си е успокояващо, малко или много. Ако и друг човек има наблюдения, ще се радвам да сподели
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Натискай Ауто Италия. Не ги оставяй на мира. Ако трябва да ти монтират нов двигател.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Аз хубаво ще натискам, но ако има за какво. След ровене у гуглето, само се подтвърди мнението на mell0. Явно тропането не е от двигателя. Или е нещо друго... Като си взема колата от сервиза, ще направя по-обстойна диагностика, кога точно се случва. Подозирам нещо с електрониката, защото има и друг проблем, за който обаче нямат решение. Поне признават, че наистина има проблем, но не знаят каква е причината за него.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Аз моята съм я разкоствал и съм проверявал какво ли не. Само кутията не съм отварял общо взето. Тоя проблем го знам от 2 години от както имам колата и съм писал в английския форум, няма отговор, всички казват едно и също. Пълна загатка.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              Взех си колата. Нищо не са правили. Гледали са със сонда в цилиндрите, слушали са, диагностика някаква.. нямало претенция за ремонт. И сега чакам да се счупи напълно. Според тях е повдигач, но не е постоянен проблема (днес примерно не се случи), и засега нямат основание за отваряне на двг. И така.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                Няма и да се счупи, повярвай ми. Карам така след 1 месец ще станат 3 години
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар


                  #9
                  Имам подобно тропане, но на двигател 1.6 16V 103к.с (фиат брава). Карам колата така над 100000км и проблем няма. Слушаха я доста майстори, но никой не каза, че е нещо сериозно. Преди два месеца, като сменях лично ангренажния комплект, открих причината за тропането. Оказа се, че вала който от ангренажа върти масленната помпа има аксиален луфт и той е причината за тропащият звук. Може и при теб колега да е подобен проблема. Продължавам да я карам така колата.

                  Коментар


                    #10
                    Имам същата кола със същите проблеми. Имаш ЛС

                    Коментар


                      #11
                      Отговорих на всички ЛС. Дано сте прави, че няма да се счупи. До тук АутоИталия имат голяма черна точка.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        И все пак за този звук ли говорим?
                        https://www.youtube.com/watch?v=elI7BG9LUJc

                        Коментар


                          #13
                          Абсолютно. Точно за този звук говорим. На твоето клипче дори през купето се чува чаткането. При мен също.

                          Така, да обясня и другите проблеми (като тези на Кольо): понякога работи на 3 цилиндъра сутрин, като се запали. Малко след това заработва нормално. Но е много рядко. Също така има едно умисляне при подаване на газ - настъпваш, и сякаш на компютъраму трябва време да се сети какво да направи. До тук АутоИталия не правят нищо по въпроса. Според мен, след като сме двама с такъв проблем, има някакъв сериен проблем, не е просто случайност.
                          Последна редакция от Synthy; 30.01.2019, 09:45.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #14
                            Замислянето ако винаги го е правила е сигурно заради еко изискванията. На компа му трябва време да си сметне сместа за да покрие еко нормите.
                            А иначе за другите неща, баси, съжалявам за езика ама нова кола да работи на 3 цилиндъра и официалния сервиз да се правят на луди... Нямам думи...

                            Коментар


                              #15
                              Е тя работи само в начлото, после всичко е 6. А компютъра токова да се умисля... 2019г. сме Не е нормално, определено.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X