Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 34

Тема: Fiat Tipo 1.4 95hp - тропане в двигателя

Отговорих на всички ЛС. Дано сте прави, че няма да се счупи. До тук АутоИталия имат голяма черна точка.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

И все пак за този звук ли говорим?
    https://www.youtube.com/watch?v=elI7BG9LUJc

Абсолютно. Точно за този звук говорим. На твоето клипче дори през купето се чува чаткането. При мен също.

Така, да обясня и другите проблеми (като тези на Кольо): понякога работи на 3 цилиндъра сутрин, като се запали. Малко след това заработва нормално. Но е много рядко. Също така има едно умисляне при подаване на газ - настъпваш, и сякаш на компютъраму трябва време да се сети какво да направи. До тук АутоИталия не правят нищо по въпроса. Според мен, след като сме двама с такъв проблем, има някакъв сериен проблем, не е просто случайност.
    Последна промяна от Synthy : 30.01.2019 в 09:45
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Замислянето ако винаги го е правила е сигурно заради еко изискванията. На компа му трябва време да си сметне сместа за да покрие еко нормите.
    А иначе за другите неща, баси, съжалявам за езика ама нова кола да работи на 3 цилиндъра и официалния сервиз да се правят на луди... Нямам думи...

Е тя работи само в начлото, после всичко е 6. А компютъра токова да се умисля... 2019г. сме Не е нормално, определено.

Привет,
    И при мен го има проблема с "мисленето" / но основно е при потегляне и при смяна първа-втора /.
    Кратковременна работа на 3 цилиндъра мисля, че имах в деня, след като я взех, при първото палене сутрин. Продължи няколко секунди. От тогава /1500км/ нямам проблеми и не ми е направил впечатление шум като този от клипа.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    23.06.2014
    Това с мисленето при подаване на газ го има на повечето нови коли. Просто всичко е електронно и ако си свикнал до сега с жило е малко странно. Това в никакъв случай не прави колата лоша. Работата на 3-цилиндъра не ми се е случвала до сега, но както казах шума най-вероятно е от скоростната кутия, защото като правих пълен ремон съм сменил маслената помпа с нова афтърмаркет, не оригинална, проверих тогава за луфтове навсякъде и двигателят е супер стегнат, без никакви луфтове и доста солиден. Имам мерак да сменя скоростната кутия с такава от tjet, но няма да тая година, поне там не съм чувал за подобни оплаквания с тропане.
    Последна промяна от mell0 : 31.01.2019 в 10:03
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Шума - ок. Обаче мисленето не ми се вярва да е нормално. Колата ми е 2003г., с електронен дросел, и като я настъпя и поема веднага (моята, фиата е на жена ми) - примерата от подписа. А е 2003г, доста по-бавни са били компютрите тогава. Ще си направя тест-драйв с такъв фиат, да видим там как е, на служебната им демо кола.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    23.06.2014
    Аз съм сигурен че има забавяне, но то зависи колко си чувствителен към това, защото трудно се усеща от някой хора. Карал съм тестово и Tipo и Gulietta и се държът по същия начин като моята, с много малко забавяне, което съм го усещал и на други нови автомобили (не всички), не само италиански. Това имах в предвит. Те затова хората са направили тест драйв, за да проваш дали ще ти пасне автомобилът преди да го купиш.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Наистина много се замисля между първа и втора предавка. Когато купих колата само веднъж запали на три цилиндъра. След около 17000км. започна почти всяка сутрин при температура от 0 до 10 градуса. Под нула няма проблем. Лятото също. От аутоиталия вече 3 месеца се бавят и нямат решение. Последно на 8.2.2019 ще имат отговор от Италия за проблема.
    Последна промяна от Kolio : 31.01.2019 в 18:46

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Fiat Tipo 1.4 95hp - тропане в двигателя

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •