Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно OBD, elm327 и комуникациите на бордовия компютър с лаптопа (Фиат брава)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно OBD, elm327 и комуникациите на бордовия компютър с лаптопа (Фиат брава)

    Здравейте колеги, търся човек който се е занимавал с диагностика на Фиат брава 99 и по-точно elm327 (Bluetooth и wifi) и комуникацията на модула с бордовия компютър и протоколите.

    Проблема като цяло не е с колата. Искам да вържа колата към компютъра за да гледам живи данни. Успях да го подкарам с wifi модула и multiecuscan, но се мъча да го подкарам и с библиотеката на python за да напиша приложение специално за живите данни и грешките.
    Да знам доста специфично ми е питането, но реших все пак да пробвам тука, знам ли някой може да е правил подобна идиотщина

    #2
    Не знам дали ще ти е от полза, ако ти кажа, че на Брава с 1.9 JTD 105 съм правил връзка с помощта на блутуут-елм (от най-евтините китайски по 3.50 $ дето са в Алито) и софтуерът е известното Torque (дават го крак-нато с модула). Данните нямаха нищо общо с истината. Къде и каква е причината - нямам представа, но излиза извън познанията ми. Същият модул с малко по-нови модели коли работи правилно.

    Иначе успех начинанието!

    Коментар

    Working...
    X