Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум при подаване на газ на скорост.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум при подаване на газ на скорост.

    При подаване на газ независимо от оборотите на която и да е скорост се чува нещо много леко като триене или много слаба вибрация. Едно такова глухо. На място или на свободна го няма този шум на каквито е да е обороти
    Дали е нещо не толкова сериозно като тампон, или ауспусите, лагер?
    Или пък може да и по-сериозно като скоростна кутия, ангренжен ремък? Ако е ангренажния ремък може ли проблема да се появява само когато е на скорост и се подава газ? Защото когато оборотите сами падат шума го няма.
    Майсторите вече са запразнили и сигурно чак след Нова година ще може да я видят. Да се притеснявам ли?

    Звука ако не си свикнал с колата сигурно няма и да го чуеш, и може да се филмирам излишно ама знам ли... Определено обаче се появи от 2 дни примерно.

    #2
    Бутилка уиски за който познае колата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Фиат Стило 1,9 JTD 80 коня

      Коментар


        #4
        При натиснат съединител звука променя ли се ?

        Причини, за които се сещам:

        Аксиален лагер (малко вероятно)
        Вътрешно каре на полуоска
        Лагер на диференциала
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Съединителя като го натисна шума изчезва, но изчезва защото се изключва от скорост.. Сменян е преди 10 000 километра.
          Звука се чува само когато се подава газ на някоя скорост. Няма значение рязко или плавно. Ако спра да подавам газ веднага изчезва звука.

          Коментар


            #6
            Диференциал.
            Сваля се скоростната кутия и се сменя с друга.
            Аз лично бих я отворил и бих подменил износения лагер, но не знам дали ще намериш човек, който да се навие.
            Повечето механици гледат лесното и бързото вече


            П.П. Хубавата новина е, че ремонта не е спешен. Можеш да я караш, но трябва да следиш и ако се увеличи шума не отлагай ремонта.
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              След празниците ще се заема. Въпроса е че дотогава трябва да мина 1000 километра примерно.
              Колко кеш би излезнало горе-долу това упражнение ако е наистина то де...?

              Коментар


                #8
                Нямам представа как вървят цените в Пловдив.

                В Перник ще се намери някой, който да вземе за труд 100 лева.
                В София за под 300 лева няма да се намери мераклия.

                Отделно зависи на какви цени намериш частите/скоростната кутия...


                Не искам да ти давам съвети, за които после да ме обвиняваш...затова бих ти казал какво АЗ бих направил.
                Бих си направил застраховка Автоасистанс в някоя ЗК или ще си взема карта на СБА (ако се наложи да викаш репатрак някъде по път) и бих си ги минал тези 1000 километра безгрижно.
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  Колега, ако ти се чете- на този LINK. При бензиновата ни кола е същото, колкото и леко да подадеш газ и почва да вие едно такова. Даже не е нужно да почне да ускорява. Отпуснеш ли газта и спира. Винаги е било така, и звука си е все същия.

                  Сподели в крайна сметка какво и как си направил за протокола.

                  Успех!
                  Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                  Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                  Коментар


                    #10
                    Попрочетох темите които си дал. От много неща може да е. Интересно е това с климатика. Това с климатика съм го играл с друга кола, но там наистина си виеше - колата беше Сеат Ибиса TDI. При мен е по-различно.

                    При теб виене ли е или нещо подобно? Защото при мен е по-скоро нещо средно между триене и много много леки вибрации (няма ромолене). И се чува само ако е тихо и се заслушаш (няма радио, няма мощни коли до теб или пък тирове).

                    Може да се опитам да го запиша с телефона, но при положение че доста тихо не съм сигурен дали ще се чуе на телефона.

                    Коментар


                      #11
                      Колега, виждам че си от Пловдив и за там винаги препращаме към Жорката за помощ /Gal76/, хората които не го познават:

                      Пловдив-диагностика, дюзи, ремъци, масла, ходова част!

                      Сервиз за италански автомобили в Пловдив


                      След доста изчетено по форума, при нашата кола стигнах до извода-паднала циментация на легер в скоростната кутия.

                      В твоя случай, от спортна злоба бих взел един стетоскоп и с него ще почна да прослушвам откъде какво се чува.

                      Ще ти трябва помощник и нужните условия, но в крайна смеката ще го хванете. Примерно на канал или на рампа/подемник обезопасяваш двете предни гуми във въздуха, помощника подава и отпуска газта, а ти или майстора слушате отдолу и прослушвате със слушалките какво става.

                      В твоя случай така бих процедирал, на нашата кола е така откакто я имаме и даже не ми правеше впечетление преди, докато не взех да чета форуми и да разбера, че това е някакъв вид проблем.

                      Поздрави и успех още веднъж в решаването на заплетената ситуация.
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #12
                        Често срещан проблем с лагерите на скоростната. Пипал съм доста Фиат-и, включително моя и съм забелязал, че често текат от семерингите на полуоските, не знам дали е от немърливост или ненавременна подръжка или просто са калпави, но често проблема се забелязва след като се появи проблем с превключване или смяна на масло, а тогава вече може да е късно. Преди 2 месеца фиат 500 дойде със оплакване, че не включва 1-ва и естествено всичко беше изтекло през семерингите, беше останало малко по-малко от 1 литър масло. Аз лично карах едно Пунто, 2 години така и 30 000 километра по-късно и шума не се промени, но смених маслото с хубаво на Тутела. Разбира се маслото няма да оправи шума, но ще смазва по-добре и ще удължи живота на лагера. Ако не си сменял маслото на скоростите, го смени и карай без да се притесняваш, защото след 1-2 години не се знае дали колата ще е твоя, не се набивай с излишни пари, ако си от хората, които често сменят автомобилите си, а ако си ентусиаст и искаш да оправиш проблема, не купувай друга кутия, защото 90% от случайте и тя е в същата кондиция, особено, ако е свалена, без масло на влага. Ремонтирай си твоята, ако не може да намериш такава от кола в движение.
                        Последна редакция от mell0; 18.12.2018, 14:09.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #13
                          Колега ако проблема е в скоростната кутия много съм доволен от тези маистори хората ремонтират скорости от доста време 089*******

                          Модерирано. Считам този начин за реклама за некоректен.
                          ogi28b

                          Коментар


                            #14
                            При подаване на газ независимо от оборотите на която и да е скорост се чува нещо много леко като триене или много слаба вибрация. Дали е нещо не толкова сериозно като тампон, или ауспусите, лагер?.
                            При мен това беше проблемът преди малко над 3 години. Пътувах от Пд за Сф. Заредих някъде по пътя и при включване в магистралата започна шумът при всяко натискане на газта. Оказа се задното гърне - отлепило се някакво парче от пълнежа вътре и застанало напречно на пътя на газовете. Разлика във вървежа почти нямаше. Казвам почти, защото човек като чуе нещо нехарактерно от колата и започва да си втълпява глупости. Та може и да е имало малко спъване, може и да е нямало.
                            Stop giving directions, just say "Follow me."
                            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                            Коментар


                              #15
                              Невероятен обрат. Забелязах че го прави не винаги. Една седмица го прави, една не.
                              Оказа се че е от изолацията от вътрешната страна на капака - докосва се до пластмасовия капак на двигателя. Шума го има или съответно го няма от отваряне до отваряне на капака. Явно като се затвори не винаги изолацията се опира толкова.

                              Коментар

                              Working...
                              X