Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    И аз се включих с е-винетка валидна до февруари
    ама съобщение няма все още .
    омерата на винетките няма как да ги знаят ако не ги снимат или да се провери със скенер
    Една винатка сигурно може да е въведеш на две коли -ама ако е снимат и види разликата в номерата на колите системата тогава може да отчете нарушение .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #47
      Поредно пълно БГ малоумие.Аз не мога да вдяна какво точно става,камо ли някой чужденец който иска да си купи винетка.

      Значи имам годишна винетка за 2018/доколкото си спомням БГ малоумието тя е ваидна до 31 януари,а не до 31 декември ,нали така ?
      Сега като си купя пак годишна винетка до кога ще е валидна,31 декември 2018 или 31 януари 2019 ?


      Четох и във въпроси и къде ли не,никва информация !!! Уж опитах да конвертирам моята към електронна,при проверка после нищо не излиза ,ебати малоумния сайт,ебати малоумната държава
      И това като търсиш по държави и България да е на 15-20 място,а не на първо, подкрепя теорията ми за пълна некадърност и вече тотално изпростяване на всякакви нива в така наречената държава

      И друго ,уж гражданската нямала да поскъпва.От 180лв за 2018, сега януари новата ми е 255лв ,или има няма +40% поскъпване.Как стават тея работи,незнам.Тихомълком пак ще напълним гушите на 6-7 големи играча застрохователи.На запад за 2% увеличение вдигат стачки,за 5% направо свалят правителства,тук за 40% нищо и за над 30г стаж нямам и едно произшествие и взет и един лв от тея кожодери.

      И още един мега БГ парадокс,увеличение на данък стари коли който замърсяват.Аз съм на метан и увеличението ще ми едно скромно +30% щото карам с най-екологичното гориво и почти нямам вредни емисии,докато некви бараки на дизел,който ги вкарават на кг от ЕУ щото там ги забранват,са с по-малък данък от моя
      Последна редакция от dan4op5; 31.12.2018, 09:24.

      Коментар


        #48
        dan4op5 написа: Преглед на мнението
        Значи имам годишна винетка за 2018/доколкото си спомням БГ малоумието тя е ваидна до 31 януари,а не до 31 декември ,нали така ?
        Сега като си купя пак годишна винетка до кога ще е валидна,31 декември 2018 или 31 януари 2019 ?
        Ще е валидна до 31 януари 2020, но трябва да си я купиш след 1 януари 2019, защото може да се купува един месец по-рано от датата, за която искаш - пише си го в сайта.
        Иначе може да си конвертираш старата до края на януари 2019, но едва ли има смисъл.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #49
          dan4op5 написа: Преглед на мнението
          Поредно пълно БГ малоумие.Аз не мога да вдяна какво точно става,камо ли някой чужденец който иска да си купи винетка.

          Значи имам годишна винетка за 2018/доколкото си спомням БГ малоумието тя е ваидна до 31 януари,а не до 31 декември ,нали така ?
          Сега като си купя пак годишна винетка до кога ще е валидна,31 декември 2018 или 31 януари 2019 ?
          Колега, доста стара информация имаш, не са ти верни спомените за малоумието. От преди около година и половина някъде, приеха промените, според които "годишната" винетка важи 1 година напред от датата, на която е купена. Така че ти нямаш винетка "за 2018", а имаш винетка, която вероятно си купил през 2018 и тя важи 365 дни напред от деня, който е перфориран на лицевата страна. Може да е чисто съвпадение, ако си я купил на 1 февруари 2018, да ти важи до 31 януари 2019, но ако си я купил на 27 януари, важи до 26 януари следващата година. В тази връзка, това, което ти е написал колегата dabadaba не е вярно, защото когато и да купиш винетка, тя пак ще важи 1 година напред, а не до 31 януари 2020. (Освен ако не я купиш на 1 февруари де)

          На моята кола е купена на 5 май 2018 и важи до 4 май 2019. Няма да тичам да купувам на 5 май 2019, ами ще купя при следващото ми пътуване след тази дата, например на 17 юни. По този начин няма да плащам за един месец, през който няма да пътувам извън града.

          Така че просто си погледни датата, която е отбелязана за начало на валидност и добави 365 дни.

          Според мен това беше най-голямата грешка, която направиха с въвеждането на винетките преди време - че ограничиха годишните до фиксирана дата, независимо кога си я купил. Така вече е справедливо. Купуваш и знаеш, че ти важи една година напред.

          ----

          При конвертиране към е-винетка, сайтът изписва информация, че "заявката се обработва" и ще има информация след няколко часа. Че е глупав - глупав е, но все пак - не е като да не ти пише нищо, гледай по-внимателно.

          Моля коментарите за данъци, ГО и други подобни, да стават в съответните теми, а тази да си остане само за винетките, че много ще се омешат нещата.

          Коментар


            #50
            Колега, доста стара информация имаш, не са ти верни спомените за малоумието. От преди около година и половина някъде, приеха промените, според които "годишната" винетка важи 1 година напред от датата, .
            Е ,то това какво е ? Малоумие ! Годишната винетка трябва да важи за календарната година,а не за 1 г напред.Отделно цените не са разпределени правилно .Годишна за коли е 97лв, за 3м 54лв,а за 1м 30лв
            Личи си ,че тоя който ги е мислил тея работи,изобщо не е наясно къде се намира, и грам и идея няма от материята.

            А малоумието то си е в комплект,затова и споменах много скромното+40% увеличение на ГО ,е така от няма нищо.На база на какво е ? И скромното увеличение от +30% на коли на метан и газ,който са екологични чисти,докато дизелови бараки който замърсяват ввероятно стотици пъти повече ,са с по-малък данък Както казах ,който ги мисли и одобрява тея неща,грам няма представа за материята

            При конвертиране към е-винетка, сайтът изписва информация, че "заявката се обработва" и ще има информация след няколко часа
            48 часа след уж "конвертирането" не излизат никакви данни за винетка Вероятно по празниците и сайта почива

            Коментар


              #51
              Винтетките са направени да взимат пари колкото повече по добре независимо какво получаваш -може и нищо .
              Тоя където го е /мислил/ него е мислил а просто го е приложил и събира пари-за кво ги харчи никой не знае.
              Сега с тол таксата като мине няколко месеца и почнат деиствително да плащат тези камиони където карат в България ще вдигат стачки.
              Ценат на превоз ще се вдигне доста .
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #52
                В тази връзка, това, което ти е написал колегата dabadaba не е вярно, защото когато и да купиш винетка, тя пак ще важи 1 година напред, а не до 31 януари 2020.
                Що да не е вярно?
                Ето днес се опитвам да си купя винетка, защото старата ми изтича на 31 януари 2019 г.
                Мога да си купя нова, но с начална дата 30 януари 2019 и ще важи до 29 януари 2020 г.
                Така се застъпват 2 дни, затова ще изчакам до 2 януари, за да мога да си купя винетка, която да важи от 1 февруари 2019 г до 31 януари 2020 г
                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                Коментар


                  #53
                  Ако съберат верно от всичките тол такси за година около 1милиард кво ли ше ги правят.
                  Дали ще ги вложат в пътища .Та за няколко години тук тябва пътищата да стана като в Германия .
                  Последна редакция от kluchar; 31.12.2018, 19:57.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #54
                    dan4op5 написа: Преглед на мнението
                    Е ,то това какво е ? Малоумие ! Годишната винетка трябва да важи за календарната година,а не за 1 г напред.Отделно цените не са разпределени правилно .Годишна за коли е 97лв, за 3м 54лв,а за 1м 30лв .

                    ...

                    И скромното увеличение от +30% на коли на метан и газ,който са екологични чисти,докато дизелови бараки който замърсяват ввероятно стотици пъти повече ,са с по-малък данък Както казах ,който ги мисли и одобрява тея неща,грам няма представа за материята
                    Като си направиш годишна застраховка ГО, тя за 2018 ли ти важи или ти важи 365 дни от датата, на която си я сключил? Като минеш ГТП, той за 2018 ли ти важи или за 365 от датата, на която си минал? От всеки 100 човека, с които съм си говорил по темата, 99 са на мнение, че годишната винетка трябва да важи една година, независимо кога я купуваш. Това е и най-простата логика. Месечната важи от датата, на която я купиш, до същата дата на следващия месец (или до предишния ден). По каква логика тогава винетките важаха до 31 януари, след като бяха годишни, за определена година. Не до 31 декември, а до 31 януари. Защо?

                    Цените защо не ти харесват, какви предлагаш да бъдат? Като си купиш бира в бутилка от 0.500 л, тя струва 1 лв. Като си купиш в бутилка от 2 литра - 4 лв ли струва или 2.50? При винетката е същото - за колкото по-малък период купуваш, толкова по-скъпо ти излиза.

                    Виж, за това, че някои неща ги измислят хора, които изобщо не са в час с нещата и обслужват нечии интереси - напълно съм съгласен.

                    Колкото до данъците на колите - защо мислиш, че кола, която гори газ или метан е екологично-чиста? Нали все пак тя си остава бензинова по всички основни характеристики. Все пак - да се върнем малко в училище и да видим как гори метанът:

                    CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O + 891 kJ/mol

                    Какво екологично виждаш в тази хим. реакция? Водата може би? И топлината?
                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    dabadaba написа: Преглед на мнението
                    Що да не е вярно?
                    Ето днес се опитвам да си купя винетка, защото старата ми изтича на 31 януари 2019 г.
                    Мога да си купя нова, но с начална дата 30 януари 2019 и ще важи до 29 януари 2020 г.
                    Така се застъпват 2 дни, затова ще изчакам до 2 януари, за да мога да си купя винетка, която да важи от 1 февруари 2019 г до 31 януари 2020 г
                    Защото така написано, изглежда че ако сега я купи (с идеята да му важи от сега, вероятно), ще му важи до 31 януари 2020. Така го разбрах, ако си имал предвид друго - не съм разбрал. Исках да кажа, че винетката важи една година напред от датата на започване, а не до фиксирана дата (31 януари, както беше преди)

                    Коментар


                      #55
                      Колкото до данъците на колите - защо мислиш, че кола, която гори газ или метан е екологично-чиста?
                      Не,аз твърдя че е ПО екологично чиста ,и то много повече,от кола която гори дизел/или бензин/.
                      Ако бяха увеличили данък МПС с друг довод,нямаше да ме е яд.Но че "замърсителят трябва да плаща" повече,и са сложили в това число и коли на газ и метан,говори за въпиюща компетентност

                      Като си купиш бира в бутилка от 0.500 л, тя струва 1 лв. Като си купиш в бутилка от 2 литра - 4 лв ли струва или 2.50? При винетката е същото - за колкото по-малък период купуваш, толкова по-скъпо ти излиза.
                      Казвам,че не са изчислени % намаление правилно
                      Пример Годишната е 97лв,3м 54лв е кой ще си купи 3месечна ??? ,за 1м 30лв
                      Ако 1г е 97лв то по-правилно било "осъпяването" да е с коефицент да речем около +х2 за едномесечни и около +х1.5,1.8 за 3месечни ,или излиза около 16лв да е месечната/194лв ако си купуваш 12х1месец/ и около 38лв за 3м /152лв ако си купуг 4х3м/
                      Сега излиза чисто математически ,че всичко друго освен годишна винетка е много неизгодно.Всъщност те точно по този начин ,те принуждават да си купиш годишна винтека.
                      Да не говорим пък какво получаваш.Един голям х** .Даже и по магистрала Тракия 60км преди Стара Загора ,посока Бургас,трябва да караш с максимум 80 иначе се трепеш.
                      За мен държавата даже трябва да ти плаща "опасни" ако се движиш по пътищата и ,а не аз на нея винетка
                      Последна редакция от dan4op5; 01.01.2019, 12:53.

                      Коментар


                        #56
                        Пропан-бутанът изгаря без да отделя вредни газове! Трябва да има сериозно намаление на данъка на колите с газ, ако наистина целят по-екологични коли/ Но целта на всички е ясно, че няма нищо общо с екологията.

                        Коментар


                          #57
                          stilo_new написа: Преглед на мнението
                          Пропан-бутанът изгаря без да отделя вредни газове!
                          Такъв удивиелен знак си сложил, сякаш е някаква аксиома това, което си написал, а то е съвсем невярно. Пропанът и бутанът горят подобно на метана - отделят водни пари, топлина и въглероден диоксид. Нали си чел учебник по химия в 9-10 клас? Всички наситени въглеводороди горят по този начин.

                          Ще те помоля да се придържаш към темата все пак, защото мнението ти хем не е по нея, хем е невярно в първата си част.

                          Коментар


                            #58
                            Значи, за да няма "една жена на пазара чух да казва, че...", после кой чул, кой недоразбрал, кой какво казал по телевизора... Ние сме интелигентни и разумни хора и следваме нормативните документи. В тях е написано изрично какво трябва да се направи.

                            ---------------------------------------------------------------------------------------------------
                            Преходни и Заключителни разпоредби
                            КЪМ ЗАКОНА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ПЪТИЩАТА



                            (ОБН. - ДВ, БР. 80 ОТ 2018 Г., В СИЛА ОТ 28.09.2018 Г.)

                            ...

                            § 25. Считано от 31 януари 2019 г. всички видове хартиени винетни стикери за всички категории пътни превозни средства загубват валидност. Собствениците или ползвателите на пътно превозно средство, закупили хартиен винетен стикер, чиято валидност изтича след 1 януари 2019 г., следва да заявят неговото конвертиране в електронна винетка в срок от 15 декември 2018 г. до 31 януари 2019 г., за да запазят правото си да ползват платената пътна мрежа до изтичане на първоначалния срок на валидност на хартиения винетен стикер. Това право може да бъде упражнено при подаване на подписано от собственика или упълномощения ползвател на пътното превозно средство заявление по образец за конвертиране на хартиена в електронна винетка с валидност, съответстваща на тази на закупения хартиен винетен стикер, в съответните пунктове за продажба по чл. 10, ал. 14 или по електронен път. В заявлението се посочва информация относно регистрационния номер и категорията на съответното пътно превозно средство и периода на валидност на хартиения винетен стикер, като към него се прилага и подписана от собственика или упълномощения ползвател на пътното превозно средство декларация по образец за истинност на декларираните обстоятелства. Подаването на посочените документи може да бъде осъществено и от лице, упълномощено от собственика или ползвателя на пътното превозно средство с пълномощно с нотариална заверка на подписа.

                            § 26. Собственикът и ползвателят на пътното превозно средство са длъжни да не премахват залепената на стъклото на пътното превозно средство част на винетния стикер до датата на изтичане на неговата валидност.
                            В Държавен Вестник от 18 декември 2018 г. е публикуван ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ПЪТИЩАТА, според който:

                            в) параграф 24 се изменя така:
                            „§ 24. Собствениците или ползвателите на пътно превозно средство с обща технически допустима максимална маса до или равна на 3,5 тона, закупили хартиен винетен стикер, чиято валидност изтича след 1 януари 2019 г., запазват правото си да ползват платената пътна мрежа до изтичане на срока на валидност на хартиения винетен стикер. Собствениците или ползвателите на пътно превозно средство с обща технически допустима максимална маса над 3,5 тона, закупили хартиен винетен стикер, чиято валидност изтича след 1 януари 2019 г., запазват правото си да ползват платената пътна мрежа до изтичане на срока на валидност на хартиения винетен стикер, но не по-късно от 15 август 2019 г. включително.“;
                            г) параграф 25 се изменя така:
                            „§ 25. За периода от 1 януари 2019 г. до 15 август 2019 г. включително, при установено движение по платената пътна мрежа от пътно превозно средство с обща технически допустима максимална маса над 3,5 тона, за което не е заплатена винетна такса и за което не се заплати компенсаторна такса по чл. 10, ал. 2, минималната пътна такса, която се дължи за това ползване, по смисъла на чл. 10а, ал. 2, е седмична винетна такса, дължима за съответното пътно превозно средство.“;


                            Накратко: вече е записано в закон, че който има хартиена винетка - запазва правото си до изтичане на срока ѝ, без да е длъжен да предприема нищо

                            Коментар


                              #59
                              Май някой директор трябва да си ходи.Толкова гафове.Тябваше да си оставят хартиените и поетапно да пуснат електрони.А тая фирма където въвежда програмата да е махнат.
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #60
                                Тоя софтуер бил струвал 180 милиона (180 000 000) лева.

                                п.п.: със "спестените" пари
                                Ръководството на АПИ си купи два джипа VW Touareg за 222 хил. лв.
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X