Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Нормално е да има опити за измама, макар че според мен по-скоро някой се е пошегувал. Ясно е, че няма как да има хартиени винетки със срок на валидност 31.12.2019. А това, че тепърва ще се разработва бутон за проверка дали си си конвертирал успешно хартиения стикер, е поредната подигравка с тези, коитo безуспешно проверяваме чрез съществуващия бутон "Проверка на винетка" (съвсем логично е чрез него да се проверява) и чакаме мейли за потвърждение. Е явно няма да ги дочакаме. И защо, след като се прави верификация на въведените данни, на 10-тия опит да си конвертирам винетката не ми изписа: "Не ти ли омръзна да конвертираш?"
    Друга тъпотия в сайта е подреждането на имената на държавите, както беше отбелязано и по-горе. Колко автомобила от Афганистан и Бангладеш примерно преминават през родната републиканска пътна мрежа, че въпросните държави са преди България в списъка?
    Последна редакция от snake; 20.12.2018, 16:03.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #32
      Т.е. те вече имат данни, че даден винетен стикер е продаден и залепен на моята кола, така ли? Защото не разбирам по какъв друг начин биха могли да направят "ВЕРИФИКАЦИЯ", без да въвеждам никакви данни с номер на стикера ми. И ако това е така, т.е. ако веднъж вече са въвели някъде, че кола с номер еди-кой-си е купила годишна винетка и според тая информация сравняват какви данни съм подал сега, то кому е нужно изобщо цялата процедура, ами не вземат да ги ВЕРИФИКАЦИЯ-ират по служебен път всичките и да не занимават хората с губене на време и вършене на тяхната работа?

      Коментар


        #33
        декември 1988г. - пуснаха бананите -> хората се редят на опашки за банани
        декември 2018г. - пуснаха е-винетките -> хората се "редят" пред компютрите за е-винетки
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #34
          Т.е. те вече имат данни, че даден винетен стикер е продаден и залепен на моята кола, така ли? Защото не разбирам по какъв друг начин биха могли да направят "ВЕРИФИКАЦИЯ", без да въвеждам никакви данни с номер на стикера ми. И ако това е така, т.е. ако веднъж вече са въвели някъде, че кола с номер еди-кой-си е купила годишна винетка и според тая информация сравняват какви данни съм подал сега, то кому е нужно изобщо цялата процедура, ами не вземат да ги ВЕРИФИКАЦИЯ-ират по служебен път всичките и да не занимават хората с губене на време и вършене на тяхната работа?
          Точно същото си мислех. По принцип, когато купуваш хартиена винетка, на касовата бележка пише и регистрационния номер на МПС. И е логично да има някаква база-данни, която е с относително вярна информация - изключвам техническите грешки и колите, които са сменили регистрацията си. Ама само казвам, че е логично. А дали реално я има, по-скоро - не. Ако я има, няма нужда от конвертиране, а трябва да стане служебно! Ако пък я няма, не виждам каква верификация могат да правят. Пълна боза.
          Последна редакция от snake; 21.12.2018, 10:25.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #35
            След като разчепкахте официалния сайт, ето ви нова (под)тема:

            От 21 декември новата е-Винетка ще се предлага за всички потребители в България в магазините на А1, на a1.bg и през приложението Моят А1.
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #36
              Интересно, днес вече виждам, че има нов добавен бутон за проверка на конвертирана винетка. След проверка ми показа, че съм правил общо 4-ри опита и винетката е успешно конвертирана...
              Click image for larger version

Name:	IMG_20181222_235904.jpg
Views:	1
Size:	139,8 KB
ID:	2098170
              ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

              Коментар


                #37
                Мерси за инфото, веднага се възползвах и проверих. Двата ми опита са се оказали успешни. Само дето нямам потвърждение на ЕМЕЙЛата, но щеше да ми е някак по-спокойно да имам, защото току виж базата им данни се сляла с тази на търговския регистър и всичко изчезне...

                Коментар


                  #38
                  Нищо чудно....
                  И аз нямам потвърждение!
                  ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                  Коментар


                    #39
                    Днес и аз си конвертирах винетката - важи до 31 януари 2019 г. Два пъти ми даваше, че няма винетка за кола с такъв номер, докато се усетя, че проверявам за ел винетка, а не за конвертирана такава. Иначе проверих и на латиница и на кирилица, всичко си е ОК.
                    С приложението за смартфон няма как да се провери обаче. Там има само за закупена винетка.
                    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                    Коментар


                      #40
                      Днес на среща на форума докато пийваме кафетата, конвертирахме една винетка и през мобилен телефон, ама не през приложение ами през браузър както си е, все едно на настолен компютър от сайта. Като изключим, че визуализацията прилича на пъзел за напреднали и трябва да вложиш малко въображение, за да се сетиш какво точно показва сайта - иначе е лесно.

                      Не знам дали стана въпрос, но освен, че няма значение дали е на латиница или кирилица, също няма и значение дали е изписан с главни или малки букви, или комбинация от тях.

                      Например: СА 1234 ВH = ca1234bh = Ca1234Bh ...

                      За да съм напълно в цирка, ще взема ей така за проба да конвертирам произволна винетка, пък ще ви кажа какъв е резултатът:

                      Пробвам да конвертирам винетка за кола с номер CA3579BK и валидност до 17 май. Чакам отовор. Ако собственикът на такъв автомобил попадне тук - моля да ме извини, напълно произволен номер, нямам представа дали има такъв автомобил изобщо.

                      -----

                      Цъкам на едно "Прочетох и се съгласявам с УСЛОВИЯТА", като условията са под формата на линк. Цъкам на него, за да се запозная наистина с тях и какво се отвори? Едно голямо НИ-ЩО. Е, не е съвсем нищо, отовори се прозорец в който пишеше многоточие, но пък отдолу голям бутон "СЪГЛАСЕН СЪМ". Е, съгласих се.

                      Коментар


                        #41
                        ...

                        За да съм напълно в цирка, ще взема ей така за проба да конвертирам произволна винетка, пък ще ви кажа какъв е резултатът:

                        Пробвам да конвертирам винетка за кола с номер CA3579BK и валидност до 17 май. Чакам отовор. ...
                        Както и предполагах:

                        Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	16,5 KB
ID:	2098185

                        Коментар


                          #42
                          Кога (след колко време) пристига отговора и къде? На имейла или при проверка на винетка? Аз подадох данни за моята която е до 01.02.2019, но при проверка ми дава, че няма данни.
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            #43
                            При моите опити - след не повече от няколко часа. Нали проверяваш на бутона "Проверка за конвертирана е-винетка", а не на "Проверка на винетка"?

                            Коментар


                              #44
                              Появи се, проверих преди малко. Подадох в 9:43, след което веднага пробвах проверката но нямаше данни. Явно му трябва известно време за да актуализира данните.
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                #45
                                Конвертирах успешно хартиена винетка за два номера на автомобили...
                                Докато и изтече срока - мога да я местя и на двата.
                                После естествено ще си платя и за двата.
                                Явно нямат база данни обвързана с номерата на автомобилите или номерата на винетките.
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X