Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Някой ще се похвали ли, че е успял да си конвертира хартиената винетка в електронна и е получил ясно и недвусмислено потвърждение за това? Защото аз не получих потвърждение. Нещо повече - днес я "конвертирах" още 5-6 пъти - ей така, за спорта. И НЕ ми даде съобщение, че хартиената винетка за този регистрационен номер вече е конвертирана.

    П.П. Виждам нещо ново в сайта от днес: "5000 заявки за конвертиране към е-винетка в първия ден на www.bgtoll.bg . Подадената информация за преобразуването на винетките се обработва и ще бъде отразена на следващия ден след подаване на заявката"
    Последна редакция от snake; 18.12.2018, 14:22.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #17
      Регистрирах на едната кола за проба а вече неще и да я провери, май сайта бъгяса ни е-майл ни нищо.
      Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


        #18
        И при мене е така, както и и мейл за потвърждаване не получих

        Коментар


          #19
          Stefanaki написа: Преглед на мнението
          Този раздел не е преведен на нито един от останалите посочени езици.
          В момента има текстове на английски и на немски, но не съм ги чел за да разбера дали имат смисъл и дали са по същество. Не са преведени заглавията на групите от въпроси.

          Коментар


            #20
            Значи явно се работи все още по сайта.
            Също така е интересно и като използваш чуждоезичната версия на сайта и се опиташ да си купиш винетка - веднага си препратен съм друг сайт, който е на български. Вече в новия сайт отново трябва от падащо меню горе вдясно да избираш желания от теб език.
            Също така цените в "лв" са изписани на кирилица на всякъде, независимо кой език си избрал. Толкова ли е сложно за чуждите езици да се изписва кода на валутата по ISO 4217 - BGN?
            "Хубава работа, ама българска!"
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #21
              Мъко, мъко е този "сайт". Правили са го някои идиоти и са го правили без явно да тестват в реално време кое как се случва. И за да отговаря на изискванията са му зашили безплатен SSL сертификат. А това е място в което плащаш реални пари... Пфф. Българска работа, ама циганска е за мен това изпълнение. Нека ме спрат с платена винетка - ще ги направя сами да си говорят при това по устав.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                Дадох най-доброто от себе си, за да се самонавивам, че сайтът е чудесен и е направен като хората. Дори се зачудих защо изобщо възниква въпросът за кирилица и латиница, като сме български българи от България. Така до преди малко, когато реших да цъкна на "ПРОВЕРИ ВИНЕТКА", където се въвежда рег. номер и се избира държава-издател на този номер. Въведох си данните като един истински любител на българския език и буквите на Кирил и Методий и брат му, а сайтът, като един истински държавен сайт, ми върна следния отговор:

                Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	12,5 KB
ID:	2098159

                Естествено, няма никаква инструкция под този текст в какъв формат трябва да е номерът.

                Почувствах се като гражданин, застанал на гише в някоя държанва/общинска служба, подал документи за обработка на леличката зад тезгяха, а тя троснато и с леко заядлив тон ми ги връща с думите "Ето тука сте сбъркали! Отивайте да пишете нова бланка, без грешки! Който е наред..." Присъединявам се към "Хубава работа, ама българска."

                ---
                Все пак на третия ми опит открих, че става и на кирилица, но пък шпацията е забранена. Колкото до интуитивността на сайта - надявах се да е направен така, че с отварянето му (независимо от какво устройство), веднага да се виждат възможностите за купуване, които да са огромни бутони, така че на телефон да е много лесно за работа и с 3-4 стъпки да те преведе през целия процес. Сега обаче първото, което виждам, е ОГРООООООООМНОТО лого на "БЕГЕ ТОЛ" и естествено - трябва да превъртя екрана надолу, за да стигна до функциониращи полета. Ама приемам, че по-умни хора са го правили и щом е така - значи е така. Божинката.

                Коментар


                  #23
                  И през този "сайт" ще се въртят милиони. Ужас, потрес... И пак казвам - внимавайте какво си пожелавате (за електронното гласуване говоря), че ще бъде същото като това по-долу:

                  Click image for larger version

Name:	received_2271999509700720.png
Views:	1
Size:	49,0 KB
ID:	2098160

                  П.П. Номера съм го скрил - иначе не е грешен, непълен и т.н.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #24
                    А като цъкнете конвертиране на хартиен стикер, сайта крашва. Всичко е супер.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #25
                      Няколко опита за плащане днес - е не иска... Ще се ходи в АПИ или по бензиностанции, или не знам още къде, щом ИТ човек не може да плати през това подобие на сайт. При толкова добри родни програмисти, представям си какви калинки са творили върху това недоразумение bgtoll.bg .
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        Ще зачакам аз да минат бета тестовете на иначе безупречната система....
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #27
                          Аз се отказах да си конвертирам винетката. 10-на опита и потвърждение йок. Нека ме снимат, нека ме смятат за нарушител, просто никога няма да отлепя старата винетка от стъклото или поне докато не минат 1-2 години и системата стане съвсем безупречна, защото сега малко ѝ трябва да се пипне . По-лошото е, че броени дни преди новата година все още не може да се купи винетка, влизаща в сила от 01.01.2019. Вчера синът ми е пробвал и в бензиностанция, след няколко неуспешни опита през сайта. Цитирам го: "В Лукойл имаше машинка и като отидох, целият персонал се събра да ме гледа. Въведох всички данни и преди да иска плащане, изписа: Липсва връзка с принтер
                          Викат, ако при още 1-2 го покаже, ще ги викаме да си го оправят"


                          И другото, което си мисля: какво ти гарантира, че дори да направиш успешно плащане, след няколко дни като натворят нещо ново по системата, плащането няма да се изпари? Изборявам няколко съвсем възможни причини:
                          - Да се загуби връзката между извършеното плащане и регистрационния номер, например.
                          - Да се "счупи" базата (както при търговския регистър) и като върнат някакъв стар бекъп, твоето плащане да го няма.
                          - Нещо друго, което ще накара съвършената система да те смята за нарушител.

                          А разправят, че не било необходимо да пазим потвърждението на имейла или какъвто и да е документ, издаден от терминалите в бензиностанциите... Тези хора или са пълни лаици или престъпно некадърни.
                          Последна редакция от snake; 20.12.2018, 10:51.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            Аз вчера се конвертирах 2 пъти, на два вида азбука. Естествено - нямам никакви потвърждения. Вече съм убеден, че ако трябваше хора от форума да я правят тая система на някоя неделна среща или някой следобед на нац. среща - щяхме да се справим много по-добре.

                            Коментар


                              #29
                              Викам да се вкарам и аз във филма...
                              От първия път стана при мен, нямах никакви проблеми. Е, признавам, че предварително бях изчела всички мнения относно сагата как правилно да се въведе регистрационния номер на (х)автомобила, понеже имах малко затруднения в сайта на ЦГМ при пускане на електронно заявление за винетен стикер за паркиране преди няколко седмици. Значи скоро да не очаквам потвърждение...
                              ПС: Електронната поща фигурира, но е скрита.
                              Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	1
Size:	8,7 KB
ID:	2098165Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	1
Size:	40,8 KB
ID:	2098164

                              Коментар


                                #30
                                Това е сигурно някой от вас, хахахаха

                                https://www.24chasa.bg/novini/article/7209630


                                И скоро и бАтонче ще има да си проверяваме. Демек всичко точно и няма да се плашите, важното е да сме стабилни.

                                Коментар

                                Working...
                                X