Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В нашата мила Татковина всичко може. Даже винетка за ремарке да е валидна за автобус...
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      Да не отварям нова тема ще добавя един линк за "Проверка за сключена застраховка "Гражданска отговорност" http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?l=bg. За някой може да е полезна информация. А тук https://www.broko.bg/faq/za-kolata/g...overim-nabarzo има няколко подробности относно застраховките. А тук https://rta.government.bg/images/Ima...ion/index.html можете да си прегледате за валиден технически преглед.
      Ако админа сметне, че темата не е за тук, нека я премести на подходящо място.
      Последна редакция от NikMar; 30.07.2021, 12:10.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        Ако имам 2 автомобила /и двата са в движение/ и винетка за единия, може ли да я прехвърля на другия? За това ме подсети един бивш служител в АПИ, каза ми че можело.
        П.С. Май че сам намерих отговора-НЕМОЖЕ. https://whilli.com/ufaq/prehvarliane...rug-avtomobil/ Явно човекът е сгрешил. Освен ако няма някакво изменение в законите.
        Последна редакция от NikMar; 30.07.2022, 11:39.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          Няма как винетката от един автомобил да стане за друг.
          При издаване нали вписват регистрационния номер на автомобила.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            Следят по регистрационния номер .
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              Човека за когото споменах каза, че се подава молба в АПИ за прехвърлянето от един номер на друг, но там казаха, че неможе. Винетката се връзвала с ВИН-а на колата, единствено за ТЕЛКовите винетки може, з/о се издава на лицето а не на колата /в посочения сайт го пише/. Не дават възможност за прехвърлянето от една на друга, з/о държавата трябва да печели, а не да ти улеснява живота. А иначе, например имаш кола с винетка, купуваш нова и старата я продаваш, защо да не си прехвърлиш винетката преди продажбата?
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                За да се охарчиш още.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  Човека за когото споменах каза, че се подава молба в АПИ за прехвърлянето от един номер на друг, но там казаха, че неможе. Винетката се връзвала с ВИН-а на колата, единствено за ТЕЛКовите винетки може, з/о се издава на лицето а не на колата /в посочения сайт го пише/. Не дават възможност за прехвърлянето от една на друга, з/о държавата трябва да печели, а не да ти улеснява живота. А иначе, например имаш кола с винетка, купуваш нова и старата я продаваш, защо да не си прехвърлиш винетката преди продажбата?
                  Вече при продажба може да си запазиш стария рег. номер за новата кола - ЕРГО винетка.
                  Изкупуване на автомобили на добри цени
                  /////

                  Коментар


                    Казус с винетка: синът ми караше кола на лизинг и имаше годишна винетка до края на 2022 г. Тия дни няколко месеца предсрочно погаси лизинга, прехвърли колата на свое име и решил да си смени номерата със софийски, защото бяха пловдивски. И за три дни, докато се сети, че винетката е регистрирана на стария му номер, натрупа две глоби по 70 лв. Веднага след това си купи нова годишна винетка. Ето кое е интересното в случая: системата на БГТОЛ знае, че той е новият собственик на колата, защото само след въвеждане на неговото ЕГН дава подробна справка за глобите. Но в същото време системата на БгТол НЕ знае, че това е същата кола, която има пълното право да се движи по пътищата до края на 2022 година, защото за нея е платена годишна винетка.
                    Въпросът ми е: някой наясно ли е дали има процедура, за да се оспорят двете глоби? Не става дума за водене на дела, с това със сигурност той няма да се занимава. Новата предсрочно закупена винетка ще я забравим. Но дори да се касае за някакъв пропуск от негова страна, той е бил напълно добросъвестен и реално не е извършил никакво нарушение, за да плати сега и 140 лв. глоби.
                    Последна редакция от snake; 03.08.2022, 08:08.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      https://www.bgtoll.bg/za-nas/zaavlenia

                      ​​https://www.bgtoll.bg/content/files/...7808d7362.docx
                      Последна редакция от BO; 02.08.2022, 20:31.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Минах ги набързо тези заявления и процедури. Навсякъде се говори за еднакви регистрационни номера с едно изключение - заявление за прехвърляне на електронна винетка при смяна на регистрационните номера. Както казах, има и пропуск от негова страна, че не е подал такова заявление. Не знам, ако го подаде сега, седмица след събитието, дали пък след въвеждането му в системата глобите ще паднат?
                        Глупавото в случая е, че изобщо трябва да се подават подобни заявления, след като е ясно, че системите на КАТ и БгТол обменят данни.
                        Последна редакция от snake; 03.08.2022, 08:25.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          Ето още едно доказателство, че държавата ни прави наглупаци само да ти вземе някакви пари. В АПИ, както писах по-горе,казват, че винетката се връзва с ВИН-а на колата и затова неможе да се прехвърля, а в случая на snake се оказва, че това не е така, или аз не съм доразбрал нещо.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Ето още едно доказателство, че държавата ни прави наглупаци само да ти вземе някакви пари. В АПИ, както писах по-горе,казват, че винетката се връзва с ВИН-а на колата и затова неможе да се прехвърля, а в случая на snake се оказва, че това не е така, или аз не съм доразбрал нещо.
                            Не съм задълбавал в дебрите на АПИ, но определено случаят с винетката на колата на моя син е показателен, че нещата не са Ок. Ето пак накратко: системите на БгТол и КАТ очевидно обменят данни и то доста бързо, щом системата на БгТол още на следващия ден знае, че синът ми, конкретно той, с неговото ЕГН вече юридически е собственик на тази кола с новите номера. Но някак си много удобно системата на БгТол не знае, че това е същата кола, която до вчера се е движила с други номера и с валидна винетка до края на 2022 г, пак закупена от моя син. Никой не може да ме убеди в логиката на това, при случаи като този да е необходимо да се подава заявление, молба или каквото и да е. Нещата трябва да стават автоматично, а не да се молим. Не знам дали това е пропуск или е направено нарочно с идеята да се събират повече пари, въпреки че в случая не са дължими.
                            Ако аз бях на неговото място, щях да изпратя случая до някоя медия. Май това е единственият начин в България някой да обърне внимание, че има проблем в закон, правилник, наредба, разпоредба и т.н.
                            Последна редакция от snake; 03.08.2022, 16:39.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              Много сте черногледи.
                              Винаги можем да се оплакваме.
                              Както и винаги нещата могат да стават по-добре.
                              Аз се съмнявам нещата умишлено да са направени така. Просто трябват още "инвестиции", за да станат още по-добре.
                              Според мен ако се подаде заявлението, би трябвало да опростят глобата, най-вероятно с още малко писане. Аз лично бих писал и да се пробвам да си я махна.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Не съм черноглед, просто си разсъждавам. Това наистина е пропуск в законодателството, който е елементарно да се отстрани. Между другото, който иска да вярва, ще ви разкажа как се промениха едни неща, свързани с регистрацията на МПС преди доста години. При нас на служебно посещение беше тогавашният министър на държавната администрация (ако не греша). И всички естествено сме се стегнали, директорът все едно глътнал бастун, абе всичко както се полага . И по едно време министърът сам разчупи атмосферата, започна да се шегува и да говори с нас съвсем човешки, като с колеги. Тогава аз му казах за един пропуск в законите, който позволяваше на хиляди хора да си карат колите, без да ги регистрират в данъчното и без да плащат данъци за тях. И му казах, че ще бъде много просто и ефикасно, ако документите от КАТ служебно се предвижват до данъчното. Министърът си записа нещо на едно листче и само след няколко месеца бяха направени промени в съответните закони и правилниците за прилагането им. И както знаете, от доста време вече е така. Хем не се редим втори път на опашка в данъчното за регистрация, хем няма мърдане, задълженията се трупат и евентуално се плащат
                                Та сега и за случая с винетките, ако не ме домързи, ще пиша до "който трябва", с надеждата да се променят нещата. Макар че това е доста по-маловажно от случая с хилядите нерегистрирани в данъчното коли.
                                П.П. Нещо подобно се случи и с "невинното" забавление райски газ. Толкова години се продаваше свободно и трябваше една медия - вестник 24 часа, да напише очевидното, за да се размърдат институциите.
                                Последна редакция от snake; 04.08.2022, 08:15.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X