Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да, месец и половина след старта на кампанията вече можеш да си закупиш винетка почти без "клизма". Е, има чат-пат някои неуредици - на кой му пука например за човека от Добрич, на когото системата е издала фактура за село Добрич, област Хасково? Друг път няма да иска фактура - 200 лв. разход ли са? Натъкнах се и на един друг проблем, за който скоро ще се говори. Тъстът има някаква степен на инвалидност и му се полага безплатна винетка. Старата му хартиена е изтекла на 22.01, а новата - уж въведена от социалните, все още не е отразена в системата на АПИ. Мисля си, че някой отговорен другар трябва да се погрижи за обмен на данни между двете системи.
    Ето тук :http://www.asp.government.bg/web/gue...rka-na-vinetka е за венетки издадени от АСП
    или директно тук: https://register.asp.government.bg/r...:2844290484101
    Все още не се виждат от друга система, защо?- незнам.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      Да, де, аз какво по-различно казвам? Двете системи (на АСП и АПИ) не си говорят и ако скоро не го направят, ще има драми.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        Някой купувал ли си е винетка през сайта на epay.bg?
        Ползвам ги от 15 години да си плащам сметките и работят безупречно, но това с винетките е ново и за това питам.

        Коментар


          Някой наясно ли е как стои въпроса със винетките през ТЕЛК и Агенция за Социално Подпомагане (АСП)?
          Подадох документи на 11.1.2019. Според сайта на bgtoll.bg винетка нямам. Според сайта на АСП винетка имам валидна до 15.1.2020.
          Не ми се занимава ако ме спрат да пиша жалби и обяснения до разни институции.
          FIAT Nuova Punto 1.2 8V
          FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
          ...and justice for all

          Коментар


            AdViSoRa написа: Преглед на мнението
            Някой наясно ли е как стои въпроса със винетките през ТЕЛК и Агенция за Социално Подпомагане (АСП)?
            Подадох документи на 11.1.2019. Според сайта на bgtoll.bg винетка нямам. Според сайта на АСП винетка имам валидна до 15.1.2020.
            Не ми се занимава ако ме спрат да пиша жалби и обяснения до разни институции.
            Написах го само няколко мнения по-нагоре. Нещата стоят точно така, както си констатирал и ти. Лелките в АСП вдигат безпомощно рамене и казват, че са си свършили работата - и вероятно е така. Предполагам, че тепърва някой ще се сети, че трябва да има и обмен на данни между двете системи. Защото например моят тъст почти всеки ден щъка с колата между Пазарджик и село. И вече е нарушител, защото валидността на хартиената му винетка изтече, а безплатната му електронна от АСП още не е отразена в сайта на АПИ. Друг е въпросът, че някой трябва и да го засече. Аз засега съм видял една единствена ТОЛ-кола и това беше на пътя за Асеновград. Нито една друга не съм видял в района на област Пазарджик, по пътя Пазарджик-Велинград (2-3 пъти седмично пътувам по маршрута), нито пък по стария път Пазарджик-Пловдив, по който също пътувам сравнително редовно 1-2 пъти седмично.
            Последна редакция от snake; 30.01.2019, 11:10.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Според мен може да се направи следното:
              1. Влизаш тук https://register.asp.government.bg/r...:2844290484101 и си разпечатваш резултата.
              2. Слагаш го заедно с решението на ТЕЛК при документите.
              3. Ако те спрат им го показваш и те нека да си влязат в сайта и да си проверяват.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                Реших да звънна на телефона даден в bgtoll.bg. Там автоматичен отговор ти казва че системата още е в процес на изработка. За повече информация да им се посети сайта. Мила родна картинка...
                FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                ...and justice for all

                Коментар


                  Незнам защо са дали толкова пари на чуждата фирма за толсистемата като те не отговарят за работата на сайта за въвеждане на терминалите за плащане това се занимава АПИ.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    Винетките от социалните няма да ви излязат при проверка на сайта бг толл. Там излизат само винетки за които е платено, тези които са представени на АСП не се показват, но бъдете спокойни, имате си валидна винетка, води се в системата, но не и в сайта. Имам приятел който работи в социалните и той ми каза че всичко е точно.
                    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                    Коментар


                      В централната новинарска емисия на една от националните телевизии разискваха казуса. Аз не мисля, че всичко е точно. Щеше да е точно, ако при проверка в сайта на АПИ излизаше активна винетка за съответния автомобил.
                      АПИ е отпуснала някаква квота с електронни винетки на АСП, социалните от своя страна ги "дават" на хора с увреждания, като ги вкарват в някаква собствена система. Това е всичко, което е свършено по въпроса до момента. Аз не съм чул някой от АПИ ясно и разбрано да заяви, че към настоящия момент електронните винетки, раздадени от социалните, се третират като редовни от онези специализираните коли на ТОЛ полицията, които сканират номера на колата и казват тука има, тука нема винетка. "Хубавото" в случая е, че хората, които наистина имат увреждания, не са особено активни шофьори, което ще им спести нерви, ако ги спре някой ТОЛ-милиционер.
                      Последна редакция от snake; 07.02.2019, 08:40.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        За това че хората с увреждания не са активни шофьори хич не си прав. А инак, понеже не се "шуми" скоро няма да се направят нещата както е в нормалната Европа, ами пак ще откриваме топлата вода. Към момента АПИ и не виждат и не отчитат "инвалидните" винетки и ако те спрат - трябва ти да доказваш че си редовен, за тях по презумпция си виновен.

                        Коментар


                          Аз съдя по моя тъст, който е физически здрав и слава богу - не боледува от нищо, въпреки че е на възраст. Но е трудно подвижен, единият му крак служи само да се подпира на него и си има съответната степен на инвалидност. Той кара само по селските пътища и навърта не повече от 1500 км годишно. За другото и аз казвам същото - мисля, че все още НЕ са наред нещата с винетките за хора с увреждания. Ако бяха наред, досега някой от АПИ да го е казал ясно и разбрано.
                          Последна редакция от snake; 07.02.2019, 09:50.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            А какво стана с онзи човек с фактурата? Питам така, защото ми стана много чудно, че може да се вземе фактура за винетка. Досега не съм чул да има държавна такса, която да не е признат разход без фактура. Но пък не съм счетоводител и това нищо не значи, че не съм чувал нещо да се случва. Обаче няколко пъти съм пробвал да взема фактура, на още хартиените винетки, и всеки път отговорът е бил - не се издава фактура, признава се с касова бележка и квитанция.

                            Коментар


                              Правилно си чул и без са си счетоводител.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                От години купувам винетки за фирмените коли и никога не са ми издавали фактура, а от счетоводството никога не са ми искали такава. Представям само платежен документ (касова бележка). Знам, че за данъци, такси, застраховки и други банкови услуги, не е необходимо да имаш отделен документ като фактура.
                                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                                Коментар

                                Working...
                                X