Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Click image for larger version

Name:	screenshot-web.bgtoll.bg-2019.01.17-16-41-21.png
Views:	1
Size:	94,4 KB
ID:	2098222

    Покупката на винетка през bgtoll е простотията на годината...
    Полетата, които оградих с червено НЕ СА задължителни, а са ги подредили супер подвеждащо съвсем умишлено.
    Не си въвеждайте имейла, защото според чекбокса под него, на него ще получавате фишове и актове, които се считат за връчени, веднага щом попаднат в кутията.
    Съответно от този момент започва да тече и 14 дневния срок, в който можете да се възползвате от 30% отстъпка.

    Ако пък искате да си купите винетка и желаете да прочетете условията за ползване, то бивате пренасочени към началната страница... Страница с условия няма.

    Следващата топ тъпотия е, че сайтовете всъщност са 2 - bgtoll и web.bgtoll.
    Първия е някакъв тъп CMS от сорта на Wordpress, като дори хостинга му е в ICN, за който са обявили бърза поръчка около 20-30 000 ЛЕВА, а втория е на прословутите австрийци, където се извършва избора на пакети и плащанията към БОРИКА и който струва 150 МИЛИОНА ЛЕВА.

    Няма такава измет, яд ме е, бесен съм.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #77
      Напълно подкрепям мнението ти за сайта. Както споменах още на първа страница "Този сайт наистина прилича на "едни пари, дадени на нашия човек". Да не дава господ да стигнем до електронно гласуване, че и там ще е същото. Мъка, мъка, мъка - много зле, слаб 2."
      А колкото до имейла, хм, аз по инерция го декларирах, защото си мислех, че там автоматично ще кацне потвърждение. А то се оказва, че потвърждението можеш да го получиш по различни начини. Но не смятам, че е толкова страшно това, че фишовете и актовете ще се считат за автоматично връчени на този имейл. Първо, мисля, че става дума само за фишове и актове, свързани с липсата на винетка, а не изобщо за всякакви нарушения. И второ, като ги подхване един адвокат, това никога няма да издържи в съда. Не сме се регистрирали в BGTOLL с този имейл, не сме получили линк на него, за да кликнем и да се съгласим, че това ще е имейлът ни за кореспонденция (включително и фишове и актове) с АПИ и т.н. и т.н. Изключително аматьорска работа. Тези австрийци сигурно са ги избирали както през 1886 г., когато сме пратили във Виена тричленна комисия да си търсим княз .
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #78
        Тези австрийци са си чисти българи с регистрирана там фирма точно за тази цел.
        150 милиона за тъпа разработка, която струва максимум 1 милион и то с добра печалба за фирмата.
        А това с допълнителния сайт направо не ми дава мира... Ще платиш 150 милиона на един и после още 30 000 лв. на друг да ти направи началната страница...
        Добре поне, че плащанията минават през Борика, че ако трябваше и това да правят, щяха да искат милиарди...
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #79
          Вярно че са два сайта, но на страницата на АПИ има препратка само към единия. Другият сайт вероятно е фалшив, също както получавам понякога имейли за интернет банкиране - въведи това, въведи онова...
          П.П. Всъщност и сайта на АПИ, като отвориш бгтолл, те препраща към уеббгтолл!
          Баси простотията наистина!
          Последна редакция от dabadaba; 18.01.2019, 11:48.
          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

          Коментар


            #80
            Сега пробвах. В момента не ме препраща наникъде. Пише си, че води към www.bgtoll.bg, дори е показана снимка на самия сайт как изглежда. Точно там ме праща.

            Коментар


              #81
              Не е фалшив, просто bgtoll, без web отпред, си е чиста официална кражба. Умишлено цената е под 30 000, за да не трябва да обявяват обществена поръчка, а директно са го връчили на някаква фирма.
              Реалната му цена, дори с година поддръжка (качване на новини) е не повече от 5000 лв.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #82
                Eeee не се накрадоха в тая територия ...ама така е като няма работеща правораздавателна система.

                За протокола,купих годишна винетка с банков превод,след 48 часа ми я активираха/пише 3 дена във въпроси/отговори/ .
                Мен най ме дразни https://web.bgtoll.bg/Evignette проверка на винетка,от падащото меню почва с Афганистан по азбучен ред, и БГ тря да я търсиш 10 мин.Ами направете го да почват 8-те основни държави за който има и превод.Но явно че са увоени едни пари набързо.

                Коментар


                  #83
                  Сега пробвах. В момента не ме препраща наникъде. Пише си, че води към www.bgtoll.bg, дори е показана снимка на самия сайт как изглежда. Точно там ме праща.
                  Да и като натиснеш бутона "КУПИ Е-ВИНЕТКА" или "ПРОВЕРКА НА ВИНЕТКА" те праща точно на web.bgtoll.bg
                  Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                  Коментар


                    #84
                    Аха, така е. Но щом пък истинският сайт те препраща нанякъде - всичко е наред. Даже не мисля, че препраща, пак оставаш на bgtoll.bg. На старата платформа и стария домейн на форума беше така - всичко е fiat-bg.org, а в него имаше www.fiat-bg.org, forum.fiat-bg.org, gall.fiat-bg.org....

                    Коментар


                      #85
                      Днес попаднах на още един интересен казус. Приятел твърди, че се е опитал за закупи винетка на фирмен автомобил. И съответно покупката да мине като фирмен разход. При въвеждане на ЕИК системата сама изкарала данните за фирмата му (интересно откъде ги имат?), в данните обаче имало грешки и системата не позволявала да се коригират.
                      Последна редакция от snake; 22.01.2019, 18:45.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #86
                        Не хвърляй бомби, ясно е че тегли данните от ТР, както прави и всеки един счетоводен софтуер. И ще си види коректните данни като ги заяви в ТР.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #87
                          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                          Не хвърляй бомби, ясно е че тегли данните от ТР, както прави и всеки един счетоводен софтуер. И ще си види коректните данни като ги заяви в ТР.
                          Слави, виж сега, приятелю. За разлика от теб аз в много малко неща съм напълно сигурен, а когато не съм сигурен - питам.
                          Първо - не е ясно откъде чете данните. Можеш само да предполагаш, че е от ТР.
                          Второ - не всеки счетоводен софтуер чете данните от ТР. Нали това ми е работата, че проверявам счетоводни, складови, ресторантски, хотелски и т.н. софтуери, най-често си изграждат собствени бази-данни с данни за контрагентите. И не четат нищо отникъде. Системата на АПИ разбира се е от съвсем друг калибър в сравнение с тези полу криминални софтуерчета, на които има и бутон БФП. Познайте какво означава БФП.
                          Трето и най-важното в случая - защо не позволява корекция? Става дума само за една фактура, а не изобщо да се променят данните в някаква външна информационна система.
                          Четвърто - фирмата е коректно вписана в ТР. Поне такава казва човекът. Няма как да знам дали е вярно.
                          Последна редакция от snake; 23.01.2019, 13:46.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #88


                            Аз не работя на счетоводен софтуер, а на складова програма, която също е свързана с ТР. Това са публични данни. Но пък имам клиенти, които като им въвеждам фирмата, ги питам само за номер на фирмата и те са много изненадани как после знам всички данни. Но пък моята програма позволява редакция, защото в ТР има грешки наистина (технически, правописни, например някоя фирма е на улица Иан Иванов вместо на Иван Иванов). Сега вече ако фирмата се е преместила на улица Никола Николов, очевидно не е техническа грешка, а липса на заявление за промяна. То адресът не е кой знае какво, ако е грешен, важни са името и номерът. Като при човек - име и ЕГН, даже името е по-малко важно. За държавата сме ЕГН-та.

                            Та каквото си е заявил човекът пред ТР, това ще му излезе и за винетка. Изглежда има промяна при електронните, но при хартиените нямаше фактури за винетка. Признава се касовият бон и квитанцията, винетката е ценна книга.

                            Коментар


                              #89
                              Не позволява корекция защото драгоценната система на АПИ е вързана към ТР като (master - slave), демек ТР е господар на данните, а винеткаджийницата е роб на данните. Демек може само да чете, но не и да ъпдейтва. Всички ъпдейти трябва да дойдат от система господар на данните - ТР.
                              Ако имаш две системи, които са господари на данните, може да стане супер голяма мазня, от която няма оправия според зависи на връзката между тях, колко често си обменят информация, какво става ако данните се сменят едновременно и в двете системи и т.н. А като им гледаме на тези ниво на имплементация на винеткаджийницата, мазнята е просто гарантирана.

                              Коментар


                                #90
                                Аз изобщо не изключвам вероятността да е така и най-вероятно е така, но тъй като не го знам със сигурност - попитах, а не хвърлям бомби . Човекът твърди, че данните му в ТР са актуални. Но хората твърдят какво ли не. С интерес ще следя развитието на казуса и ще ви кажа какъв е верният отговор.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X