Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Ако данните в ТР са актуални, то това значи, че данните във винеткаджийницата са от времето преди да се актуализират в ТР. Освен това значи, че ъпдейта на данни към системата на АПИ е само от време на време, а не регулярно или даже онлайн, както би трябвало да е. Ама толкова могат, толкова са направили, в крайна сметка за тея пари толкова...

    Коментар


      #92
      На няколко места в статии от август месец виждам, че цената на поръчката е 7.2 милиона лева, а в началото на месеца се подмятаха гръмките 100 милиона, после 150 и т.н.
      Тази цена вече не е толкова фрапираща, при положение, че тя включва и 50 автомобила, камери и изграждането на тая платформа и база данни за плащанията.
      Като добавим, че служителите, които са писали заданието надали имат сериозна техническа и web култура, то такива недомислици са напълно очаквани в крайния продукт.
      В случая с грешните данни от ТР за мен е точно такъв - никой служител не си е представял, че може да има грешки в ТР и за това не е поискал тези данни да бъдат редактируеми, а уж за по-лесно, сайта да ги тегли от там.
      На практика сигурно ползват и локално копие на ТР, за да не го претоварват, че видяхме лятото какви неща могат да му се случат
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #93
        Случаят се заплита . Никога не са правени корекции в данните за фирмата. А тя е вписана доста отдавна. В данните за фирмата му, които генерирала системата на АПИ, било някакъв пълен хаос, нямащ почти нищо общо с действителността. Като изключим ЕИК, другото било някакъв мишмаш, включително и градът (при това областен) бил записан като село, но в друга област. Проверих - има такъв областен град, който е и име на село в друга област. Прилича малко на бълвочите, които чат-пат генерират бензиностанциите, ако поискаш фактура. Много странно. Май ще излезе, че не смучат данните за фирмите от ТР . Или пък не ги слагат в правилните кутийки. Или... абе наистина за толкова пари - толкова .
        Последна редакция от snake; 23.01.2019, 15:30.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #94
          Звучи като доста омазана миграция на данни, каквато реално не би трябвало да има, а просто едно уеб сървисче към някое API (Application programming interface) на ТР. Ама на...

          Коментар


            #95
            Аз мисля, че си изясних нещата. Софтуерът на АПИ неправилно решава, че град Добрич е село Добрич, обл. Хасково. Явно не го засича по код на населеното място, а по име или ... абе те си знаят как. В Търговския регистър си е гр. Добрич, област Добрич, даже си има и пощенски код. Какво са направили тези мушмороци "австрийчетата", те си знаят. И понеже са много сигурни в данните и уменията си, даже не позволяват корекция. Една елементарна корекция само за нуждите на фактурата. А сега човека го чака ходене по мъките и институциите.

            П.П. Получих отговор на мейла си, в който зададох няколко въпроса до АПИ в самото начало на веселбата Електронни винетки. Обезпокоил съм ги на 17.12.2018 г., отговориха ми на 21.01.2019 г. . И тъй като всичките ми въпроси бяха свързани с конвертирането на хартиените винетки, те ми отговарят кратко и ясно в стил "Няма човек - няма проблем"



            Здравейте,
            Извиняваме се за забавянето с отговора.

            Механизмът за конвертиране на хартиените винетни стикери в електронни чрез
            уеб сайта
            www.bgtoll.bg e спрян от 03.01.2019г., поради опити за злоупотреба.
            Обръщаме Ви внимание че, хартиеният винетен стикер трябва да остане на
            предното стъкло на автомобила до изтичане на неговата валидност.
            Поздрави,
            Национално тол управление



            Последна редакция от snake; 23.01.2019, 16:03.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #96
              Аз мисля, че си изясних нещата. Софтуерът на АПИ неправилно решава, че град Добрич е село Добрич, обл. Хасково. Явно не го засича по код на населеното място, а по име или ... абе те си знаят как. В Търговския регистър си е гр. Добрич, област Добрич, даже си има и пощенски код. Какво са направили тези мушмороци "австрийчетата", те си знаят. И понеже са много сигурни в данните и уменията си, даже не позволяват корекция. Една елементарна корекция само за нуждите на фактурата. А сега човека го чака ходене по мъките и институциите.

              П.П. Получих отговор на мейла си, в който зададох няколко въпроса до АПИ в самото начало на веселбата Електронни винетки. Обезпокоил съм ги на 17.12.2018 г., отговориха ми на 21.01.2019 г.
              И какво ти отговориха? Колкото до намирането на данни е въпрос на правилна индексация на базата и стринга за търсене.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #97
                Здравейте,знаете ли трябва ли да нося във колата касовия бон със който съм закупил електронната винетка. И докато е закупувах чух че можела да се деактивира за известен период от време,има ли някой инфо по този въпрос?
                STILO 1.4 16v.

                Коментар


                  #98
                  Какъв касов бон? Ако си купиш винетка от сайта или през мобилното приложение, откъде ще вземеш касов бон? Нали затова е електронна винетка.
                  Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                  Коментар


                    #99
                    Аз си е взех от пощата.И ми дадоха касов бон.На кой пише номера на автомобила.
                    Последна редакция от ivan77; 25.01.2019, 12:35.
                    STILO 1.4 16v.

                    Коментар


                      За успокоение на колегите. Колите на тол системата ще заработят по снимка на номера чак накрая на годината. До тогава само може да те спрат за проверка. Инфото е от кухнята.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        Ми естествено, че е така.
                        Щото има и хартиени винетки, валидни до края на годината.
                        Те не могат да ти пратят честитка по рег.номер,щото може нямаш е-винетка, а да имаш хартиена.
                        Може да те спрат, и ако им спреш, да установят нарушение.
                        Но не и да ти пратят честитка по пощата.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          Ако камерите снимат и системата работи трябва да види валидноста на хартинеата винетката
                          сама да е конвертира в е- винетка по номера на автомобила .
                          За колите има точно определена цена но за камионите като е на изминати км някой нама да плащат други където пътуват в България ще плащат двойно и тройно
                          тогава ще надигнат вой шофьори на камиони.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            Сутринта минах през ОМВ,попълних едно листче с данни за колата и фирмата,платих кеш и точно след няма 5 мин. се обзаведох с винетка.Бързо,лесно,точно+документ черно на бяло,че имаш такава.
                            1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                            Коментар


                              Сутринта минах през ОМВ,попълних едно листче с данни за колата и фирмата,платих кеш и точно след няма 5 мин. се обзаведох с винетка.Бързо,лесно,точно+документ черно на бяло,че имаш такава.
                              Да, месец и половина след старта на кампанията вече можеш да си закупиш винетка почти без "клизма". Е, има чат-пат някои неуредици - на кой му пука например за човека от Добрич, на когото системата е издала фактура за село Добрич, област Хасково? Друг път няма да иска фактура - 200 лв. разход ли са? Натъкнах се и на един друг проблем, за който скоро ще се говори. Тъстът има някаква степен на инвалидност и му се полага безплатна винетка. Старата му хартиена е изтекла на 22.01, а новата - уж въведена от социалните, все още не е отразена в системата на АПИ. Мисля си, че някой отговорен другар трябва да се погрижи за обмен на данни между двете системи.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                Няма ли документ за винетка
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X