Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 140

Тема: Електронните винетки

Мъко, мъко е този "сайт". Правили са го някои идиоти и са го правили без явно да тестват в реално време кое как се случва. И за да отговаря на изискванията са му зашили безплатен SSL сертификат. А това е място в което плащаш реални пари... Пфф. Българска работа, ама циганска е за мен това изпълнение. Нека ме спрат с платена винетка - ще ги направя сами да си говорят при това по устав.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Дадох най-доброто от себе си, за да се самонавивам, че сайтът е чудесен и е направен като хората. Дори се зачудих защо изобщо възниква въпросът за кирилица и латиница, като сме български българи от България. Така до преди малко, когато реших да цъкна на "ПРОВЕРИ ВИНЕТКА", където се въвежда рег. номер и се избира държава-издател на този номер. Въведох си данните като един истински любител на българския език и буквите на Кирил и Методий и брат му, а сайтът, като един истински държавен сайт, ми върна следния отговор:

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Capture.PNG
Преглеждания:	53
Размер:	12,5 KB
ID:	106566

Естествено, няма никаква инструкция под този текст в какъв формат трябва да е номерът.

Почувствах се като гражданин, застанал на гише в някоя държанва/общинска служба, подал документи за обработка на леличката зад тезгяха, а тя троснато и с леко заядлив тон ми ги връща с думите "Ето тука сте сбъркали! Отивайте да пишете нова бланка, без грешки! Който е наред..." Присъединявам се към "Хубава работа, ама българска."

---
    Все пак на третия ми опит открих, че става и на кирилица, но пък шпацията е забранена. Колкото до интуитивността на сайта - надявах се да е направен така, че с отварянето му (независимо от какво устройство), веднага да се виждат възможностите за купуване, които да са огромни бутони, така че на телефон да е много лесно за работа и с 3-4 стъпки да те преведе през целия процес. Сега обаче първото, което виждам, е ОГРООООООООМНОТО лого на "БЕГЕ ТОЛ" и естествено - трябва да превъртя екрана надолу, за да стигна до функциониращи полета. Ама приемам, че по-умни хора са го правили и щом е така - значи е така. Божинката.

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    И през този "сайт" ще се въртят милиони. Ужас, потрес... И пак казвам - внимавайте какво си пожелавате (за електронното гласуване говоря), че ще бъде същото като това по-долу:

Име:	received_2271999509700720.png
Преглеждания:	62
Размер:	49,0 KB
ID:	106567

П.П. Номера съм го скрил - иначе не е грешен, непълен и т.н.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    А като цъкнете конвертиране на хартиен стикер, сайта крашва. Всичко е супер.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Регистр. на
    21.10.2005
    Няколко опита за плащане днес - е не иска... Ще се ходи в АПИ или по бензиностанции, или не знам още къде, щом ИТ човек не може да плати през това подобие на сайт. При толкова добри родни програмисти, представям си какви калинки са творили върху това недоразумение bgtoll.bg .

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Ще зачакам аз да минат бета тестовете на иначе безупречната система....
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Регистр. на
    21.10.2005
    Аз се отказах да си конвертирам винетката. 10-на опита и потвърждение йок. Нека ме снимат, нека ме смятат за нарушител, просто никога няма да отлепя старата винетка от стъклото или поне докато не минат 1-2 години и системата стане съвсем безупречна, защото сега малко ѝ трябва да се пипне . По-лошото е, че броени дни преди новата година все още не може да се купи винетка, влизаща в сила от 01.01.2019. Вчера синът ми е пробвал и в бензиностанция, след няколко неуспешни опита през сайта. Цитирам го: "В Лукойл имаше машинка и като отидох, целият персонал се събра да ме гледа. Въведох всички данни и преди да иска плащане, изписа: Липсва връзка с принтер
    Викат, ако при още 1-2 го покаже, ще ги викаме да си го оправят"

И другото, което си мисля: какво ти гарантира, че дори да направиш успешно плащане, след няколко дни като натворят нещо ново по системата, плащането няма да се изпари? Изборявам няколко съвсем възможни причини:
    - Да се загуби връзката между извършеното плащане и регистрационния номер, например.
    - Да се "счупи" базата (както при търговския регистър) и като върнат някакъв стар бекъп, твоето плащане да го няма.
    - Нещо друго, което ще накара съвършената система да те смята за нарушител.

А разправят, че не било необходимо да пазим потвърждението на имейла или какъвто и да е документ, издаден от терминалите в бензиностанциите... Тези хора или са пълни лаици или престъпно некадърни.
    Последна промяна от snake : 20.12.2018 в 10:51

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Аз вчера се конвертирах 2 пъти, на два вида азбука. Естествено - нямам никакви потвърждения. Вече съм убеден, че ако трябваше хора от форума да я правят тая система на някоя неделна среща или някой следобед на нац. среща - щяхме да се справим много по-добре.

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Викам да се вкарам и аз във филма...
    От първия път стана при мен, нямах никакви проблеми. Е, признавам, че предварително бях изчела всички мнения относно сагата как правилно да се въведе регистрационния номер на (х)автомобила, понеже имах малко затруднения в сайта на ЦГМ при пускане на електронно заявление за винетен стикер за паркиране преди няколко седмици. Значи скоро да не очаквам потвърждение...
    ПС: Електронната поща фигурира, но е скрита.

Име:	2.JPG
Преглеждания:	25
Размер:	8,7 KB
ID:	106574Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	1.JPG
Преглеждания:	46
Размер:	40,8 KB
ID:	106573

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Това е сигурно някой от вас, хахахаха

https://www.24chasa.bg/novini/article/7209630

И скоро и бАтонче ще има да си проверяваме. Демек всичко точно и няма да се плашите, важното е да сме стабилни.

Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Тема: Електронните винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •