Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 140

Тема: Електронните винетки

Фиат фанатик Аватарът на marea-ta
    Регистр. на
    05.06.2008
    И аз им писах по същия въпрос /на кирилица или латиница/ да въвеждам буквите и също да оставям ли интервал м/у букви и цифри ама дали ще отговорят до нова година и тиквата незнае? Дали да не почерпя целия паркинг пред блока по една винетка щот те само дата до кога важи искат, без индивидуален номер?
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    На сайта bgtoll.bg има раздел за въпроси и отговори. Ето извадка по въпроса:

КАК СЕ ИЗПИСВА РЕГИСТРАЦИОННИЯТ НОМЕР НА АВТОМОБИЛА - НА КИРИЛИЦА ИЛИ НА ЛАТИНИЦА?
    Вписването на символите от регистрационния номер на пътните превозни средства в уеб сайта и мобилното приложение за купуване на електронна винетка може да бъде и на кирилица, и на латиница.

Буквените символи от регистрационния номер се изписват с главни букви.

=====

Ето още един интересен въпрос:

КАК ДА РАЗБЕРА ДАЛИ ЗАКУПЕНАТА ОТ МЕН Е-ВИНЕТКА Е ВАЛИДНА?
    При покупка на е-винетка от сайта www.bgtoll.bg и мобилното приложение, след финалната стъпка, на екрана се генерира потвърждение за успешно закупуване.

При посочен от вас e-mail адрес, същата информация ще бъде изпратена и в електронната ви пощенска кутия.

При покупка на е-винетка в пункт за продажба или в областно пътно управление на АПИ, както и на терминал за самообслужване ще ви бъде генерирана бележка за закупена е-винетка.

Тази бележка, както и потвърждението за успешно закупуване нямат удостоверителен характер и нямате задължение да ги представяте на длъжностните лица, осъществяващи контрол по изпълнение на задължението за заплащане на пътни такси.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    То нали се сещате, че на проверяващите веднага ще им светне дали сте купили нова електронна винетка, или сте декларирали, че имате стара, на екрана на таблетовете. Веднага щом им излезе, че не сте купили нова, а сте регистрирали стара, може да решат да ви спрат за проверка. И тогава...

Всъщност много по-лесно би било да добавят някаква пояснителна информация към полето или встрани от него, а не да търсим отговори в секцията за въпроси. Например "регистрационният номер се въвежда така, както се вижда, без интервали, с главни букви на кирилица или изглеждащите визуално като тях на латиница."
    И наистина много интересен остава въпросът, можем ли да почерпим паркинга пред блока с по една "конвертирана" винетка? Ами защо не, щом се изисква само да се въведе регистрационният номер на автомобила и докога е валиден винетният стикер, без да въвеждаме никакви уникални данни за стикера? А можем ли нарочно да прецакаме някой, който има валидна перфорирана винетка до средата на 2019 г. например, а ние да въведем вместо него, че винетката му е валидна да кажем до 5 януари?

Наистина: очаквах сайтът да пада от натоварването в първите часове, но не очаквах да е толкова зле направен и да оставя толкова въпросителни в един процес, който би трябвало да е кристално ясен. И това сигурно е тествано, проигравано... Ужас.
    Последна промяна от snake : 17.12.2018 в 23:05
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    На сайта bgtoll.bg има раздел за въпроси и отговори.
    Този раздел не е преведен на нито един от останалите посочени езици.

Не искам да го кажа, но напоследък все повече се сблъсквам с небивалици, които ми напомнят на
    "Хубава работа, ама българска."
    Как пък други страни членки на ЕС направиха своите сайтове за закупуване на е-винетки толкова прости и интуитивни, а само България не може? Защо когато съм си купувал до сега е-винетка не ми се е налагало да ползвам раздел за въпроси и отговори, а сега трябва да го ползвам? Как шофьор преминаващ през България и не разбира български ще си купи е-винетка от телефон/компютър, като не всички раздели на сайта са преведени?
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Някой ще се похвали ли, че е успял да си конвертира хартиената винетка в електронна и е получил ясно и недвусмислено потвърждение за това? Защото аз не получих потвърждение. Нещо повече - днес я "конвертирах" още 5-6 пъти - ей така, за спорта. И НЕ ми даде съобщение, че хартиената винетка за този регистрационен номер вече е конвертирана.

П.П. Виждам нещо ново в сайта от днес: "5000 заявки за конвертиране към е-винетка в първия ден на www.bgtoll.bg . Подадената информация за преобразуването на винетките се обработва и ще бъде отразена на следващия ден след подаване на заявката"
    Последна промяна от snake : 18.12.2018 в 13:22
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на marea-ta
    Регистр. на
    05.06.2008
    Регистрирах на едната кола за проба а вече неще и да я провери, май сайта бъгяса ни е-майл ни нищо.
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    24.01.2015
    И при мене е така, както и и мейл за потвърждаване не получих

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Този раздел не е преведен на нито един от останалите посочени езици.
    В момента има текстове на английски и на немски, но не съм ги чел за да разбера дали имат смисъл и дали са по същество. Не са преведени заглавията на групите от въпроси.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Значи явно се работи все още по сайта.
    Също така е интересно и като използваш чуждоезичната версия на сайта и се опиташ да си купиш винетка - веднага си препратен съм друг сайт, който е на български. Вече в новия сайт отново трябва от падащо меню горе вдясно да избираш желания от теб език.
    Също така цените в "лв" са изписани на кирилица на всякъде, независимо кой език си избрал. Толкова ли е сложно за чуждите езици да се изписва кода на валутата по ISO 4217 - BGN?
    "Хубава работа, ама българска!"
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Тема: Електронните винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •