Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна
Резултати 121 до 130 от 140

Тема: Електронните винетки

Самата бележка е друга от обикновен касов бон

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ако си платил с карта - плащането е доказуемо с банково извлечение и не ти трябва никаква бележка.

При този човек, за когото аз писах и който е един много уважаван колега от друг автомобилен форум (мисля, че и доста хора от нашия форум го познават), за мен беше интересен казуса с грешните данни. А именно как гр. Добрич става село Добрич, област Хасково. От данъчни истории и признаване на разходи не се интересувам, защото никога не съм имал фирма. Беше ми казал, че е плащал с банков превод, точно за да може да му се признае за разход, но не съм наясно защо е така. Последно ми писа, че е ходил на крака в АПИ и са му казали, че данните му не могат да се коригират, но да не се кОси. В PDF-а, генериран от системата, пише село Добрич, област Хасково, това е положението.
    Последна промяна от snake : 08.02.2019 в 10:42
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Така де, понеже идеята е че това е напълно без значение дали пише село или град и дали изобщо е Добрич или не, счетоводителят му като види плащане за винетка, записва го в графата за плащания към бюджета или държавните такси, или там както му е името и е без значение какво пише в някакъв документ, който някаква машина е издала. Той е платил от собствената си банкова сметка или е платил на ръка парите - няма значение, но в платежното към банката е написано, че плаща към държавата за винетка. Това платежно е валидно и пред всяка друга институция, която и да е, и е длъжна да признае това плащане. Накратко - уважаваният колега е изгубил много време за нещо без значение.

Предполагам, Оги, че не си бил обект на данъчна ревизия. При една ревизия подобна фактура може да мине, може и да не мине, след като не всички реквизити са коректно попълнени. Човекът е искал да е изряден, а не му е позволено. При това без да има никаква вина.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    При плащане на държавни такси фактура не се издава.
    Платежния документ е абкорютно достатъчен.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Просто да я скъса тази фактура, щом толкова го притеснява и готово - напълно изряден е с платежното.

Нямам никаква представа защо темата неочаквано зави в тази посока. Човекът има глава на раменете, не става дума за някакъв голям разход, че да го мислим. Поредният проблем със системата е налице. Такова нагушване и толкова некадърно изпълнение не знам дали е имало от първия опит за информациона система на здравната каса.

Вече и през сайта на АПИ може да се проверяват винетките издадени от АСП https://www.bgtoll.bg/novini/aktualn...a-s-uvrezdania
    Все още не излизат в сайта на bgtoll.bg.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

Цитат AdViSoRa написа: Преглед на мнението
    Вече и през сайта на АПИ може да се проверяват винетките издадени от АСП https://www.bgtoll.bg/novini/aktualn...a-s-uvrezdania
    Все още не излизат в сайта на bgtoll.bg.
    При проверка през линка в сайта на АПИ https://social.api.bg/TollCheck за колата на моя тъст отговорът е: Съжаляваме, не беше открита електронна винетка на правоимащ. А при проверка в сайта на АСП по ЕГН и номер на автомобила: Автомобилът има валидна винетка до 22.01.2020 г.

Още малко като пипнат и особено като направят успешен обмен на данни между двете системи, всичко ще е точно . Засега не е.

Последна промяна от snake : 10.02.2019 в 22:21

Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна

Тема: Електронните винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •