Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати 111 до 120 от 138

Тема: Електронните винетки

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Според мен може да се направи следното:
    1. Влизаш тук https://register.asp.government.bg/r...:2844290484101 и си разпечатваш резултата.
    2. Слагаш го заедно с решението на ТЕЛК при документите.
    3. Ако те спрат им го показваш и те нека да си влязат в сайта и да си проверяват.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Реших да звънна на телефона даден в bgtoll.bg. Там автоматичен отговор ти казва че системата още е в процес на изработка. За повече информация да им се посети сайта. Мила родна картинка...
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

Незнам защо са дали толкова пари на чуждата фирма за толсистемата като те не отговарят за работата на сайта за въвеждане на терминалите за плащане това се занимава АПИ.

Напреднал шофьор
    Регистр. на
    18.03.2008
    Винетките от социалните няма да ви излязат при проверка на сайта бг толл. Там излизат само винетки за които е платено, тези които са представени на АСП не се показват, но бъдете спокойни, имате си валидна винетка, води се в системата, но не и в сайта. Имам приятел който работи в социалните и той ми каза че всичко е точно.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

В централната новинарска емисия на една от националните телевизии разискваха казуса. Аз не мисля, че всичко е точно. Щеше да е точно, ако при проверка в сайта на АПИ излизаше активна винетка за съответния автомобил.
    АПИ е отпуснала някаква квота с електронни винетки на АСП, социалните от своя страна ги "дават" на хора с увреждания, като ги вкарват в някаква собствена система. Това е всичко, което е свършено по въпроса до момента. Аз не съм чул някой от АПИ ясно и разбрано да заяви, че към настоящия момент електронните винетки, раздадени от социалните, се третират като редовни от онези специализираните коли на ТОЛ полицията, които сканират номера на колата и казват тука има, тука нема винетка. "Хубавото" в случая е, че хората, които наистина имат увреждания, не са особено активни шофьори, което ще им спести нерви, ако ги спре някой ТОЛ-милиционер.
    Последна промяна от snake : 07.02.2019 в 08:40
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    23.01.2016
    За това че хората с увреждания не са активни шофьори хич не си прав. А инак, понеже не се "шуми" скоро няма да се направят нещата както е в нормалната Европа, ами пак ще откриваме топлата вода. Към момента АПИ и не виждат и не отчитат "инвалидните" винетки и ако те спрат - трябва ти да доказваш че си редовен, за тях по презумпция си виновен.

Аз съдя по моя тъст, който е физически здрав и слава богу - не боледува от нищо, въпреки че е на възраст. Но е трудно подвижен, единият му крак служи само да се подпира на него и си има съответната степен на инвалидност. Той кара само по селските пътища и навърта не повече от 1500 км годишно. За другото и аз казвам същото - мисля, че все още НЕ са наред нещата с винетките за хора с увреждания. Ако бяха наред, досега някой от АПИ да го е казал ясно и разбрано.
    Последна промяна от snake : 07.02.2019 в 09:50
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    А какво стана с онзи човек с фактурата? Питам така, защото ми стана много чудно, че може да се вземе фактура за винетка. Досега не съм чул да има държавна такса, която да не е признат разход без фактура. Но пък не съм счетоводител и това нищо не значи, че не съм чувал нещо да се случва. Обаче няколко пъти съм пробвал да взема фактура, на още хартиените винетки, и всеки път отговорът е бил - не се издава фактура, признава се с касова бележка и квитанция.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Правилно си чул и без са си счетоводител.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    От години купувам винетки за фирмените коли и никога не са ми издавали фактура, а от счетоводството никога не са ми искали такава. Представям само платежен документ (касова бележка). Знам, че за данъци, такси, застраховки и други банкови услуги, не е необходимо да имаш отделен документ като фактура.
    Без лоши чувства (от немай къде)... Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с.

Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Тема: Електронните винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •