Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 110 от 138

Тема: Електронните винетки

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Ми естествено, че е така.
    Щото има и хартиени винетки, валидни до края на годината.
    Те не могат да ти пратят честитка по рег.номер,щото може нямаш е-винетка, а да имаш хартиена.
    Може да те спрат, и ако им спреш, да установят нарушение.
    Но не и да ти пратят честитка по пощата.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Ако камерите снимат и системата работи трябва да види валидноста на хартинеата винетката
    сама да е конвертира в е- винетка по номера на автомобила .
    За колите има точно определена цена но за камионите като е на изминати км някой нама да плащат други където пътуват в България ще плащат двойно и тройно
    тогава ще надигнат вой шофьори на камиони.

Фиат маниак
    Регистр. на
    16.08.2010
    Сутринта минах през ОМВ,попълних едно листче с данни за колата и фирмата,платих кеш и точно след няма 5 мин. се обзаведох с винетка.Бързо,лесно,точно+д окумент черно на бяло,че имаш такава.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

Цитат pavyan написа: Преглед на мнението
    Сутринта минах през ОМВ,попълних едно листче с данни за колата и фирмата,платих кеш и точно след няма 5 мин. се обзаведох с винетка.Бързо,лесно,точно+д окумент черно на бяло,че имаш такава.
    Да, месец и половина след старта на кампанията вече можеш да си закупиш винетка почти без "клизма". Е, има чат-пат някои неуредици - на кой му пука например за човека от Добрич, на когото системата е издала фактура за село Добрич, област Хасково? Друг път няма да иска фактура - 200 лв. разход ли са? Натъкнах се и на един друг проблем, за който скоро ще се говори. Тъстът има някаква степен на инвалидност и му се полага безплатна винетка. Старата му хартиена е изтекла на 22.01, а новата - уж въведена от социалните, все още не е отразена в системата на АПИ. Мисля си, че някой отговорен другар трябва да се погрижи за обмен на данни между двете системи.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Да, месец и половина след старта на кампанията вече можеш да си закупиш винетка почти без "клизма". Е, има чат-пат някои неуредици - на кой му пука например за човека от Добрич, на когото системата е издала фактура за село Добрич, област Хасково? Друг път няма да иска фактура - 200 лв. разход ли са? Натъкнах се и на един друг проблем, за който скоро ще се говори. Тъстът има някаква степен на инвалидност и му се полага безплатна винетка. Старата му хартиена е изтекла на 22.01, а новата - уж въведена от социалните, все още не е отразена в системата на АПИ. Мисля си, че някой отговорен другар трябва да се погрижи за обмен на данни между двете системи.
    Ето тук :http://www.asp.government.bg/web/gue...rka-na-vinetka е за венетки издадени от АСП
    или директно тук: https://register.asp.government.bg/r...:2844290484101
    Все още не се виждат от друга система, защо?- незнам.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Да, де, аз какво по-различно казвам? Двете системи (на АСП и АПИ) не си говорят и ако скоро не го направят, ще има драми.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Някой купувал ли си е винетка през сайта на epay.bg?
    Ползвам ги от 15 години да си плащам сметките и работят безупречно, но това с винетките е ново и за това питам.

Някой наясно ли е как стои въпроса със винетките през ТЕЛК и Агенция за Социално Подпомагане (АСП)?
    Подадох документи на 11.1.2019. Според сайта на bgtoll.bg винетка нямам. Според сайта на АСП винетка имам валидна до 15.1.2020.
    Не ми се занимава ако ме спрат да пиша жалби и обяснения до разни институции.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

Цитат AdViSoRa написа: Преглед на мнението
    Някой наясно ли е как стои въпроса със винетките през ТЕЛК и Агенция за Социално Подпомагане (АСП)?
    Подадох документи на 11.1.2019. Според сайта на bgtoll.bg винетка нямам. Според сайта на АСП винетка имам валидна до 15.1.2020.
    Не ми се занимава ако ме спрат да пиша жалби и обяснения до разни институции.
    Написах го само няколко мнения по-нагоре. Нещата стоят точно така, както си констатирал и ти. Лелките в АСП вдигат безпомощно рамене и казват, че са си свършили работата - и вероятно е така. Предполагам, че тепърва някой ще се сети, че трябва да има и обмен на данни между двете системи. Защото например моят тъст почти всеки ден щъка с колата между Пазарджик и село. И вече е нарушител, защото валидността на хартиената му винетка изтече, а безплатната му електронна от АСП още не е отразена в сайта на АПИ. Друг е въпросът, че някой трябва и да го засече. Аз засега съм видял една единствена ТОЛ-кола и това беше на пътя за Асеновград. Нито една друга не съм видял в района на област Пазарджик, по пътя Пазарджик-Велинград (2-3 пъти седмично пътувам по маршрута), нито пък по стария път Пазарджик-Пловдив, по който също пътувам сравнително редовно 1-2 пъти седмично.
    Последна промяна от snake : 30.01.2019 в 11:10

Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Тема: Електронните винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 3 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •