Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати 81 до 90 от 140

Тема: Електронните винетки

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Не е фалшив, просто bgtoll, без web отпред, си е чиста официална кражба. Умишлено цената е под 30 000, за да не трябва да обявяват обществена поръчка, а директно са го връчили на някаква фирма.
    Реалната му цена, дори с година поддръжка (качване на новини) е не повече от 5000 лв.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Eeee не се накрадоха в тая територия ...ама така е като няма работеща правораздавателна система.

За протокола,купих годишна винетка с банков превод,след 48 часа ми я активираха/пише 3 дена във въпроси/отговори/ .
    Мен най ме дразни https://web.bgtoll.bg/Evignette проверка на винетка,от падащото меню почва с Афганистан по азбучен ред, и БГ тря да я търсиш 10 мин.Ами направете го да почват 8-те основни държави за който има и превод.Но явно че са увоени едни пари набързо.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Сега пробвах. В момента не ме препраща наникъде. Пише си, че води към www.bgtoll.bg, дори е показана снимка на самия сайт как изглежда. Точно там ме праща.
    Да и като натиснеш бутона "КУПИ Е-ВИНЕТКА" или "ПРОВЕРКА НА ВИНЕТКА" те праща точно на web.bgtoll.bg
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Аха, така е. Но щом пък истинският сайт те препраща нанякъде - всичко е наред. Даже не мисля, че препраща, пак оставаш на bgtoll.bg. На старата платформа и стария домейн на форума беше така - всичко е fiat-bg.org, а в него имаше www.fiat-bg.org, forum.fiat-bg.org, gall.fiat-bg.org....

Днес попаднах на още един интересен казус. Приятел твърди, че се е опитал за закупи винетка на фирмен автомобил. И съответно покупката да мине като фирмен разход. При въвеждане на ЕИК системата сама изкарала данните за фирмата му (интересно откъде ги имат?), в данните обаче имало грешки и системата не позволявала да се коригират.
    Последна промяна от snake : 22.01.2019 в 17:45
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Не хвърляй бомби, ясно е че тегли данните от ТР, както прави и всеки един счетоводен софтуер. И ще си види коректните данни като ги заяви в ТР.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Цитат S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Не хвърляй бомби, ясно е че тегли данните от ТР, както прави и всеки един счетоводен софтуер. И ще си види коректните данни като ги заяви в ТР.
    Слави, виж сега, приятелю. За разлика от теб аз в много малко неща съм напълно сигурен, а когато не съм сигурен - питам.
    Първо - не е ясно откъде чете данните. Можеш само да предполагаш, че е от ТР.
    Второ - не всеки счетоводен софтуер чете данните от ТР. Нали това ми е работата, че проверявам счетоводни, складови, ресторантски, хотелски и т.н. софтуери, най-често си изграждат собствени бази-данни с данни за контрагентите. И не четат нищо отникъде. Системата на АПИ разбира се е от съвсем друг калибър в сравнение с тези полу криминални софтуерчета, на които има и бутон БФП. Познайте какво означава БФП.
    Трето и най-важното в случая - защо не позволява корекция? Става дума само за една фактура, а не изобщо да се променят данните в някаква външна информационна система.
    Четвърто - фирмата е коректно вписана в ТР. Поне такава казва човекът. Няма как да знам дали е вярно.
    Последна промяна от snake : 23.01.2019 в 12:46

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007

Аз не работя на счетоводен софтуер, а на складова програма, която също е свързана с ТР. Това са публични данни. Но пък имам клиенти, които като им въвеждам фирмата, ги питам само за номер на фирмата и те са много изненадани как после знам всички данни. Но пък моята програма позволява редакция, защото в ТР има грешки наистина (технически, правописни, например някоя фирма е на улица Иан Иванов вместо на Иван Иванов). Сега вече ако фирмата се е преместила на улица Никола Николов, очевидно не е техническа грешка, а липса на заявление за промяна. То адресът не е кой знае какво, ако е грешен, важни са името и номерът. Като при човек - име и ЕГН, даже името е по-малко важно. За държавата сме ЕГН-та.

Та каквото си е заявил човекът пред ТР, това ще му излезе и за винетка. Изглежда има промяна при електронните, но при хартиените нямаше фактури за винетка. Признава се касовият бон и квитанцията, винетката е ценна книга.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Не позволява корекция защото драгоценната система на АПИ е вързана към ТР като (master - slave), демек ТР е господар на данните, а винеткаджийницата е роб на данните. Демек може само да чете, но не и да ъпдейтва. Всички ъпдейти трябва да дойдат от система господар на данните - ТР.
    Ако имаш две системи, които са господари на данните, може да стане супер голяма мазня, от която няма оправия според зависи на връзката между тях, колко често си обменят информация, какво става ако данните се сменят едновременно и в двете системи и т.н. А като им гледаме на тези ниво на имплементация на винеткаджийницата, мазнята е просто гарантирана.

Аз изобщо не изключвам вероятността да е така и най-вероятно е така, но тъй като не го знам със сигурност - попитах, а не хвърлям бомби . Човекът твърди, че данните му в ТР са актуални. Но хората твърдят какво ли не. С интерес ще следя развитието на казуса и ще ви кажа какъв е верният отговор.

Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Тема: Електронните винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •