Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парктроник на Крома 1,9 MJET

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парктроник на Крома 1,9 MJET

    Здравейте,
    В събота както си карах колата,включвам задна скорост за да направя маневра и на таблото светна жълт триъгълник и изписа"паркинг хелп" и сега нямам парктроник.
    Валеше много силен дъжд.Дали може да е от влагата или е изгорял някой датчик на бронята.
    Някой ако е правил нека сподели как се сменява датчик.Трябва ли да се сваля бронята или може само да се бръкне отдолу?
    Благодаря предварително.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    #2
    Трябва да се прочете модула с МЕС да речем, като се върже с модула ще си покаже кой датчик е.. ако е датчик, щото на Стилото така светна триъгълника и изписваше проблем с парктроника, после като я закачих през диагностичната букса, оказа се че МЕС не може да се върже с модула и когато го смених си тръгна всичко.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    Коментар


      #3
      Направих диагностика.Показа десен вътрешен сензор.Ще поръчам нов за смяна.Дано да е само това проблема.
      Трябва ли да свалям бронята за да достигна до сензора?
      Ланча Капа 2,0 VIS
      Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

      Коментар


        #4
        Трябва, и първо провери за прекъснат кабел
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Здрасти,
          и аз имах същия проблем. На диагностика ще ти каже точно кой сензор ти е изгорял. При мен беше вътрешния от дясно на бронята. Купих един 2-ра ръка и го смених. За целта се сваля цялата броня и се заменя. Бях чувал за вариант да се бърка под бронята, но ако трябва да бъда честен не мисля че е възможен.
          Grande Punto 1.3 75 hp
          Croma 1.9 Multijet 150 hp

          Коментар


            #6
            Ще си спестиш много време и главоболие ако се свали бронята... кабелите нямат почти никакъв аванс и е голямо чупене на ръце и дране да се бърка, с напипване, с псувни абе не си е работа. Аз също имах един изгорял и го смених без да свалям броня ама втори път не бих сменял сензор така. Щом се свързва с модула значи това е проблема, но Банков е прав, виж първо преди да купуваш да не би да е кабел или буксата щото събира всякаква мизерия там.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #7
              Благодаря ви колеги.
              Аз вече поръчах сензор.Ако се окаже че от кабел или букса,сензора ще ми стои за резерва.
              Лошото е че ще трябва да се сваля бронята.
              Ланча Капа 2,0 VIS
              Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

              Коментар

              Working...
              X