Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 18

Тема: Замръзване на заводски метан тартарини

Кара Фиат Аватарът на ivo-VE
    Регистр. на
    14.02.2011

Замръзване на заводски метан тартарини

Здравейте форумци.
    Имам следния проблем. При по ниски температури започва да ми заскрежава всичко . Първия път беше преди няколоко год. При -18 ° на магистралата П-в С-я тогава всичко замръзна и почна да изпуска метан и колата нямаше никаква мощност. Сега пак ми се случи на температура около 4 ° с скорост 120 км с по леки прекъсвания на мотора. Но ми направи впечетление че разширителния съд беше пълен до горе с антифриз и при развиването на капачката изтече малко. И най странното сега пак си е на същото ниво. И сега почвам да се чудя възможно ли е да се получава въздушна възглавница от нещо макар че колата си загрява нормално и си държи нормална темтература , сутрин загрява бързо и парното си е добре на режим ауто 25° извън града 90° . И другото което мисля възможно ли е да вкарва по голямо количество метан от смесителя който дростелира метана и сваля налягането ( не е изпарител ) . Ще кача примерни снимки.

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на Слав
    Регистр. на
    22.06.2006
    Според мен също е въздушна възглавница.

Не искам да те стряскам с писанията си, но споделям опит:

Въздушна възглавница се получава при следните случаи:

1. Класика - сменен антифриз и не е обезвъздушена системата добре или е долят, но е липсвало голямо количество и тогава пак трябва обезвъздушаване.

2. Влиза газ (в случая метан) в охладителната течност поради пробила гарнитура на изпарителя. Друга разновидност на този сценарии е равнината, в която се срещат сглобките на изпарителя да не е равна. Тогава дори с нова гарнитура пак ще изпуска, защото сглобката не може да се уплътни хубаво, поради факта, че не е в една равнина. Може да се получи такова изкривяване на изпарителя, ако някога колата е прегрявана. Алуминият се деформира лесно при температурни разлики.
    Виждам, че си писал, че не си с изпарител, но принципа е същия и при редуктора. Реално изпарителя е вид редуктор.

3. Най-лош сценарии. Вкарва изгорели газове в охладителната течност през гарнитурата на главата.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

Регистр. на
    14.02.2011
    [QUOTE=Слав;1367124]Според мен също е въздушна възглавница.

Не искам да те стряскам с писанията си, но споделям опит:

Въздушна възглавница се получава при следните случаи:

1. Класика - сменен антифриз и не е обезвъздушена системата добре или е долят, но е липсвало голямо количество и тогава пак трябва обезвъздушаване.

2. Влиза газ (в случая метан) в охладителната течност поради пробила гарнитура на изпарителя. Друга разновидност на този сценарии е равнината, в която се срещат сглобките на изпарителя да не е равна. Тогава дори с нова гарнитура пак ще изпуска, защото сглобката не може да се уплътни хубаво, поради факта, че не е в една равнина. Може да се получи такова изкривяване на изпарителя, ако някога колата е прегрявана. Алуминият се деформира лесно при температурни разлики.
    Виждам, че си писал, че не си с изпарител, но принципа е същия и при редуктора. Реално изпарителя е вид редуктор.

3. Най-лош сценарии. Вкарва изгорели газове в охладителната течност през гарнитурата на главата.[/QUOT
    Последна промяна от ivo-VE : 19.12.2018 в 20:16

Регистр. на
    14.02.2011
    Мерси. Слав
    За изгорелите газове мисля че ще надуе маркучите и ще се усеща някакъв мириз в разшерителния съд а при мен това го няма.
    2 По вероятно да е изтичане на метан в по големи количества което предизвива замръзвснето от високото налягане на метана. В случия при мен не е изпарител а е нещо което редуцира налягането на метана и е от бронз или месинг и основата е доста масивна която е трудна за деформация.
    3 За въздушна възглавница ще проверя имах слаб теч от парното и съм доливал и може да съм направил въздушна тапа. Но интересното е че го прави само зимата при по висока скорост, ще почна да е следя и.в други моменти. Но сега е в бокса трябва да сменя запушен спирачен маркуч .
    Но защо не мога да кача снимки за да стане по ясно за какво говоря в темата.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    За теч,на метан забрави, до сега да са те давали по новините.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Регистр. на
    14.02.2011
    Здрасти
    Мисля че го бях писал горе. На отиване за София мисля че беше преди две зими ми замръзна пак всичко рейка дюзи реголатора на метана при -18/20° с скорост 110км. До София трудно стигнах приключението беше на връщане посока Пловдив колата отказа да върви повече от 70км не вдигаше до като в един момент взе да мирише яко на метан и да свъщи от някъде не разбрах от къде бързах да спра метана от бутилката и да се дръпна възможно по далеч от колата докато цялото налягане излезне. После имах малко бензин който ме изкара до бензинонстанцията и така се прибрах. Като се затопли времето реших да е пробвам пак на метан и всичко си беше на ред и така е карам две години зимата на безин лятото на метан, проблема е сега че постоянно пътувам и на бензин си ми идва скъпо. Ако ми кажеш как се качват снимки в темата ще покажа всичко дори и резервния метанов регулатор в разглобено положение и принципа му на работа. Както и технологични отвори за изпускане на налягането също има и възвратен клапан пак за изпускане. Искам да знам точно как сработва всичко стержени буталца клапи по точно как се дростелира вътре.

Здрасти Колега, за метана не мога да ти помогна но ще опитам да ти обясня как да си качиш снимките.

-като дадеш "отговор в темата" и ти излезне полето за писане, най-отгоре имаш лента с иконки.
    третата най-отсясно наляво ти е за качване на снимки.

Избираш нея и ти си показва поле, в което трябва да избереш снимка от компютъра или линк към интернет. Сега ако боравиш с телефон или таблет може да е по-различно, трябва да доуточниш от какво устройство се опитваш да го направиш.
    Ако си на компа, намираш желаната снимка/и и даваш качи файл.

Ако правиш всичко по гореописания начин и не става работата, се свържи с модератор за съдействие.

ПП: ако не можеш да се справиш с проблема на метана сам, или не познаваш някой в Пловдив, винаги може да звъннеш на Янко от Септември, ако не го познаваш вече де. Ника му е qnisZ , из форума му има и телефона на много места. Просто от проследи мненията му от линка с ника.

Поздрави и успех в решаването на проблема.

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Untitled.jpg
Преглеждания:	22
Размер:	139,6 KB
ID:	106577Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Metane.jpg
Преглеждания:	25
Размер:	301,5 KB
ID:	106576Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	How.jpg
Преглеждания:	16
Размер:	195,2 KB
ID:	106578
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- ГАРАЖ
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Регистр. на
    14.02.2011
    Мерси pl4 8rp
    С телефона се опитвам но не ми се получават нещата да и това пробвах ама не става избирам снимка но нямам отметка качи или отговори.
    Янко от Септември не работеше ли в Динекспрес в Пловдив или аз се бъркам нещо.
    Последна промяна от ivo-VE : 20.12.2018 в 19:31

Кара Фиат
    Регистр. на
    19.11.2007
    Провери и простите неща ,често пъти мъркучите е тройниците се забушват от боклуци в охладителната система .

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Цитат ivo-VE написа: Преглед на мнението
    Здрасти
    Мисля че го бях писал горе. На отиване за София мисля че беше преди две зими ми замръзна пак всичко рейка дюзи реголатора на метана при -18/20° с скорост 110км. До София трудно стигнах приключението.
    Как ще ти замръзне при скорост 110км хаха И отделно метана няма миризма,ти може би си първия човек, който е усетил "миризмата" на метана
    И как очакваш ,с тея обеснения някой да ти помогне и колата да ти се оправи.Ми иди на сервиз където монтират/ремонтират газ или метан да я видят на място.
    Има си компютри,програми ще ти видят всичко.То не е с една отверка да ръгаш и да се "отпуши"
    Специално аз за Ланди Ренцо (метанов инжекцион) съм ходил на много майстори,никой не иска даже и да поглежда.Само в лицензиран сервиз за тая марка ,който е само един в Пловдив,имат няква програма да ти го настроят, и те там свалят по 10 кожи
    Последна промяна от dan4op5 : 31.12.2018 в 12:22

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Замръзване на заводски метан тартарини

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •