Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Калкулатор за данък МПС за 2019 за Столична община

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007

Калкулатор за данък МПС за 2019 за Столична община

https://cartax.uslugi.io/#%D0%A1%D0%...A7%D0%9D%D0%90

Ето на този адрес може да видите пробна версия на калкулатора, който СО са поръчали на "Инф. обслужване" да им изработи. Важно е да се уточни, че калкулаторът към този момент работи с най-ниските данъчни ставки и е над 99 % сигурно, че СОС едва ли ще си намали данъците с над 20 % ей така, на добра воля. Това значи, че ако въведете правилно данните за своето МПС, то е твърде вероятно да получите число, което да е много по-малко от стойността на данъка ви за 2018. Ето и какво съобщава сайтът, след като изчисли:

Изчисленият данък е на база основните параметри на превозните средства и може да не отговаря на определения от общинската администрация.

Но по-важното е да се отбележи, че вече има значение от коя ЕВРО-категория е МПС-то. Заложени са и различни коефициенти, в зависимост от възрастта, спрямо сега-действащите.

Остава Столичният общински съвет да седне, да поумува и да приеме крайния вариант на ставките, за да бъдат въведени в калкулатора, той да стане точен и да е от полза. Дотогава можем да си топлим душите с много по-малките данъци, които излизат като резултат и да се надяваме, че ще платим толкова. Ама надали.

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на Слав
    Регистр. на
    22.06.2006
    На мен ми излизат по-ниски данъци от досега.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    А на мен ми излиза с около 4.00 лв. повече от сегашния.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Данъците излязоха. Калкулатора изкарва верни данни за София.
    И хубавото е, че високият данък ми е намалял с 50%.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    На мен за автомобил 109kw, без екологична кат., над 20г., ми излиза колкото и досега - 144лв.
    Малко не ми се вярва това, очаквам да е повече пари от тази година.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Общинарите по закон (ЗИД на ЗКПО) имат срок до 31 януари да приемат нови ставки и да определят коефициентите за евро-категориите, в съответствие с новите правила за определяне на данъка по ЗМДТ. Ако това не бъде направено в срок, пак по същия закон е определено, че ставките и коефициентите ще са с минималните си стойности. В доклад от 27 декември 2018, на последното за годината заседание на СОС е докладвано, че няма достатъчно време за изготвяне на анализ как биха се отразили новите ставки и коефициенти при различни сценарии. С по-прости думи - "дай да видим с минимални данъци какво ще съберем, още повече, че има избори, пък за догодина ще ги вдигнем за да си събираме пак толкова пари, колкото досега".

Затова минималните заложени ставки и коефициенти в калкулатора стават валидни. Ще редактирам и заглавието, ще махна "пробен".

Tempras, по новите правила имаш коефициент х1.1 за възраст и х1.1 за без евро-категория, общо прави х1.21. Досега ставката до 110 киловата беше 1.38, сега е 1.10 лв. Това е /1.25, затова сумата е почти същата, с около 6 лева разлика. Досега си плащал 109 * 1.38 = 150.42 лв, евентуално с 5 % отстъпка е 142.89. Сега ще плащаш 109 * 1.10 * 1.1 * 1.1 = 145.08 или 137.83 с 5 % отстъпка.

Това обаче е само за София. Другите общини - някои са си свършили работата и парламентът не е в града им.

Тема: Калкулатор за данък МПС за 2019 за Столична община

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •